1398-01-05
اخبار تکنولوژی

الگو برداری از Surface Pro مایکروسافت توسط اپل، گوگل و …

سال ۲۰۰۱ بود که بیل گیتس در مصاحبه ای که با شبکه CNN داشت گفت: “قبول داریم که Apple در بازی تبلت ها توسط iPad برنده بازار شد، اما هنوز راه درازی دارد تا به محبوبیت PC ها در بازار دست پیدا کند”
مایکروسافت از ۱۵ سال پیش یک تبلت کامل را الزاما همراه با کیبورد و قلم می دانست و طی این ۱۵ سال که از گذر زمان و همه رویداد های تکنولوژی می گذرد شاهد این هستیم که روند بازار و توقع مشتریان به دیدگاه مایکروسافت نزدیک شده و اکنون شاهد استفاده از قلم و کیبورد در تمامی تبلت های بروز بازار هستیم.

اکنون باز هم مثل چندین سال پیش می توان مایکروسافت را پرچمدار بازار و تعیین کننده مسیر آینده محصولات و توقع کاربر ها تعیین کرد، به نحوی که اکنون شاهد تقلید به جا از سوی سایر کمپانی ها در طراحی و ارائه محصول های مشابه هستیم، غیر قابل انکار است! اگر حتی با نگاهی غیر ریز بینانه هم نگاه کنیم می بینیم که شرکت هایی مانند Dell ، Apple ، HP و خیلی های دیگر در طراحی و پیاده سازی تبلت های تازه وارد خود به بازار از محصول قابل ستایش مایکروسافت Surface Pro 3 کپی برداری هایی داشته اند.

اپل در iPad Pro از قلم خودش رونمایی کرد و همچنین همراه با یک صفحه ۱۲ اینچی یک کیبورد قابل حمل نیز برای کاربران عرضه کرد. لنوو با مدل Ideapad Miix 700 علنن کپی جالبی از Surfacee Pro 3 را به بازار عرضه کرده است که هم از نطر ابعاد و هم کیبورد مغناطیسی تفاوت چندانی با محصول مایکروسافت ندارد. HP و Dell هم به همین صورت بر طبق نیاز های مشتریان قدم برداشته اند.
گوگل هم با تبلت اندرویدی  Pixel C که یک کیبورد قابل اتصال و شارژ همراه دارد هم در همین مسیر قدم برداشته است.

مایکروسافت توانسته در این بازار و رقابت به خوبی پیروز میدان نام بگیرید و با پشتوانه محکم خود باز هم به روز های پر افتخار گذشته باز گردد.

Lenovo's Miix 700 بدون شک تشابه غیر قابل انکاری با تبلت مایکروسافت دارد

Lenovo’s Miix 700 بدون شک تشابه غیر قابل انکاری با تبلت مایکروسافت دارد

Pixel C یک تبلت اندرویدی همره با کی بورد از گوگل است

Pixel C یک تبلت اندرویدی همره با کی بورد از گوگل است

اپل به iPad Pro هم قلم را افزوده و هم کیبورد اختصاصی

اپل به iPad Pro هم قلم را افزوده و هم کیبورد اختصاصی

تبلت HP هم به پایه نگهدارنده و گی بورد مجهز است

تبلت HP هم به پایه نگهدارنده و گی بورد مجهز است

تبلت Dell با نام XPS 12 بی نهایت شبیه به Surface Pro طراحی شده است

تبلت Dell با نام XPS 12 بی نهایت شبیه به Surface Pro طراحی شده است

 

هفته پیش مایکروسافت محصول تازه خودش Surface Pro 4 را رونمایی کرد و باید شاهد تاثیرات و دگرگونی های متفاوت تری در بازار باشیم.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا