تکنولوژی

همه چیزهایی که باید درباره Chrome Flags و تنظیمات آزمایشی مرورگر کروم بدانید!

نکته جالب توجه در مورد کروم، این است که ما قادر به کار با نسخه های آزمایشی این برنامه و استفاده از ویژگی های جالب آن هستیم. به این معنا که می توانیم نسخه بتا یا حتی نسخه های آلفا را نصب کنیم. همچنین می توانیم برخی از موارد واقعا آزمایشی را امتحان کنیم که حتی در نسخه آلفا هم نیامده است. این نسخه ها flags یا پرچم نامیده می شوند.

۰

نکته جالب توجه در مورد کروم، این است که ما قادر به کار با نسخه های آزمایشی این برنامه و استفاده از ویژگی های جالب آن هستیم. به این معنا که می توانیم نسخه بتا یا حتی نسخه های آلفا را نصب کنیم. همچنین می توانیم برخی از موارد واقعا آزمایشی را امتحان کنیم که حتی در نسخه آلفا هم نیامده است. این نسخه ها flags یا پرچم نامیده می شوند. با نت نوشت همراه باشید تا نگاهی به این ویژگی جالب بیندازیم و دریابیم که چه توانایی هایی دارند و چگونه شروع به شکستن قواعد می کنند.

Chrome Flag چیست؟

پرچم ها ویژگی های آزمایشی هستند که اکثر کاربران ممکن است نیازی به آن نداشته باشند؛ برخی ممکن است جالب و برخی دیگر خطرناک باشند، به همین خاطر در مکانی قرار دارند که به طور تصادفی فعال نشوند.
بعضی از این ویژگی ها مرتبط با پیاده سازی های گوگل می باشند، برخی نیز تنها برای ایجاد یک ویژگی پایدار مورد آزمایش قرار می گیرند، و بعضی از آنها موارد استفاده مبهمی داشته باشند.

همه چیزهایی که باید درباره Chrome Flags، تنظیمات آزمایشی مرورگر کروم بدانید!

پرچم ها می توانند تجربه استفاده شما را از Chrome بهبود بخشند یا ممکن است آن را بدتر کنند – این بدان بستگی دارد که چطور با ویژگی هایی که هنوز در مرحله آزمایشی هستند، تعامل کنید. آنها همچنین می توانند به شما امکان دسترسی به محتوای سایت هایی را بدهند که به طور معمول نمی توانید از آنها استفاده کنید، مانند وب سایت های با قابلیت افزوده (VR) یا ویژگی های دیگر محصولات Google مانند یوتیوب که هنوز کاملا برای عموم آماده نیستند.

آنها همچنین می توانند برنامه کروم شما را با تغییر در تنظیمات شتاب دهی در سخت افزار یا مدیریت حافظه تغییر دهند که می تواند به مشکلاتی منجر شود. این مشکلات گاهی می تواند با بازگردانی تنظیمات حل شود و یا به طور قابل توجهی وضعیت بدتر از قبل گردد. من هرگز از کسی نشنیده ام که یک کامپیوتر با تغییرFlags با مشکلات جدی مواجه شده باشد، اما برای همه چیز اولین باری وجود دارد، بنابراین باید مراقب باشید.

اکثر مردم احتمالا علاقه مند به تغییر Flag های Chrome نیستند و احتمالا برای آنها بهترین گزینه همین است. اما اگر شما از افرادی هستید که نمیتواند ماجراجویی در این زمینه را کنار بگذارید، کروم از شما پشتیبانی می کند.

نحوه دسترسی به Chrome Flags

برای تغییر هر پرچم، ابتدا باید بدانید که آنها کجا قرار دارند. آنها به راحتی در دسترس نیستند، اما خوشبختانه پیدا کردنشان چندان هم دشوار نیست. این که آیا شما از یک Chromebook یا یک Chrome در رایانه ای دیگر یا حتی در گوشی خود استفاده می کنید، به همان شیوه به آنها دسترسی خواهید داشت.
در Omnibox (نوار آدرس Chrome) در یک برگه خالی، موارد زیر را تایپ کنید: chrome://flags/

پس از این کار با یک پیام هشدار روبه رو می شوید که بیان می کند، تنظیمات آزمایشی می توانند مشکلات زیادی به وجود آورند و این موضوع صحیح است – اگر شما چیزی را اشتباهاً تغییر دهید، ممکن است کروم تان غیر قابل استفاده شود، همچنین ممکن است چیزهای بدتری اتفاق بیافتد. در بالای صفحه، یک پنل جستجو وجود دارد که در آن می توانید پرچم خاصی را که شخصی یا وبسایتی به شما معرفی کرده در آن بیابید.

همه چیزهایی که باید درباره Chrome Flags، تنظیمات آزمایشی مرورگر کروم بدانید!

در صورت جستجو لیستی از پرچم ها را مشاهده خواهید کرد که هرکدام توضیحی کوتاه از ویژگی های خود، ارائه می دهند. همچنین دکمه ای برای فعال یا غیرفعال کردن پرچم و همچنین لینکی وجود دارد که می توانید از طریق Omnibox بدون انجام جستجو به آن دست یابید. مانند chrome://flags/#WebRtcUseEchoCanceller3 که شما را به پرچمی می برد که اکو میکروفون را در زمان چت حذف می کند. این مثال خوبی از یک پرچم است که اگر بخواهید آن را امتحان کنید به چیزی صدمه نمی زند.
اگر برای فعال سازی پرچم روی آن کلیک کنید، با سه گزینه روبه رو می شوید: پیش فرض، فعال کردن و غیر فعال کردن. معنای فعال کردن و غیرفعال کردن پرچم که مشخص است، اما حالت پیش فرض به این معنی است که می خواهید تنظیمات را به وضعیتی که قبل از شروع تغییرات وجود داشت، برگردانید.

مهمترین دکمه در بالای صفحه در کنار جعبه جستجو قرار دارد: ریست همه تنظیمات به حالت پیش فرض. تا زمانی که هنوز می توانید به Chrome وارد شوید و به این دکمه دسترسی پیدا کنید، می توانید همه چیز را ریست کرده و مشکلات احتمالی ایجاد شده را حل نمایید.

آیا باید هر پرچمی را فعال کرد؟

باید بدانید این موارد آزمایشی اند و ما می خواهیم آنها را بشناسیم، با در نظر گرفتن خطرات موجود و تا زمانی که شما این خطرات را درک می کنید – ممکن است اطلاعات مرورگر خود را از دست بدهید یا امنیت و حریم خصوصی خود را از بین ببرید – امتحان کردن ویژگی های جدید در صورت آگاهی از عملکرد آنها، کار اشتباهی نیست.
همچنین راهنمایی های آنلاینی در مورد پرچم ها وجود دارد که ممکن است فردی نمونه خوبی پیدا کرده باشد و شما را راهنمایی کند.

همه چیزهایی که باید درباره Chrome Flags، تنظیمات آزمایشی مرورگر کروم بدانید!

QUIC Flag — chrome://flags/#enable-quic یک نمونه از پرچم هایی است که ممکن است در مورد آن شنیده باشید. QUIC پروتکل تجربی گوگل است و برای اتصال به اینترنت UDP پر سرعت ایجاد شده است و هدف آن این است که مرور امن وب را سریعتر از پروتکل های TLS / SSL موجود امکان پذیر نماید و در بعضی موارد، بسیار خوب عمل می کند و در برخی دیگر نیز دستیابی به سایتها را مختل می کند. اما اگر از mitmproxy استفاده کنید، می توانید پرچم QUIC غیر فعال کنید. چون به کمک TSL / SSL هر وب سایتی به شما خدمت رسانی می کند. هرگز پرچمی را که درکی از آن ندارید فعال نکنید.

یکی دیگر از پرچم هایی که می توانید با خیال راحت با آن کار کنید Fast Tab Unloader, chrome://flags/#enable-fast-unload است. این ویژگی به طور پیش فرض بر روی Chrome غیر فعال است و مرورگر را قادر می سازد تا فرآیندها را کنترل نموده و هر اطلاعاتی را در صورت نیاز ذخیره کند. این پرچم خارج از فضای رابط کاربری عمل می کند. یعنی ممکن است شما زبانه را “بسته” باشید، ولی همچنان در پس زمینه مورد استفاده قرار گیرد.

البته، Flag های متنوعی وجود دارند که برخی از آن ها جالب می باشند و می تواند همه چیز را بدتر کند. در این وبسایت می توانید برخی از پرچم های مفید ویندوز به همراه توضیحات آن را مشاهده کنید.

منبع: androidcentral

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا