روانشناسی و موفقیت

ابرو چه نقشی در تکامل بشر داشته است ؟!

خاصیت ابرو

عوامل بسیاری در رشد و تکامل انسان های اولیه تاثیر گذار بوده است. شاید باور کردنش کمی دشوارباشد ولی محققان به این نتیجه رسیده اند که ابرو یکی از مهم ترین عوامل رشد بشر به شمار می رود. تکامل موفقیت بشر به کمک ابرو موضوعی است که نت نوشت برای شما در نظر گرفته است.

۵+

عوامل بسیاری در رشد و تکامل انسان های اولیه تاثیر گذار بوده است. شاید باور کردنش کمی دشوار باشد ولی محققان به این نتیجه رسیده اند که ابرو یکی از مهم ترین عوامل رشد بشر به شمار می رود. تکامل موفقیت بشر به کمک ابرو موضوعی است که نت نوشت برای شما در نظر گرفته است. محققان اعلام کرده اند که ابروی انسان یکی از اعضایی است که در کسب موفقیت های انسانی در طول تاریخ بشر، تاثیرات به سزایی داشته است. طبق گفته تیم تحقیقاتی دانشگاه یورک در انگلستان، اجداد انسان یا همان انسان های اولیه به کمک پیشانی و ابروها می توانستند خصلت های مختلف از جمله خشونت را نمایان کنند.

همدردی به کمک ابرو

در طول ۱۰۰۰۰۰ سال گذشته انسان ها تغییرات ظاهری و فیزیکی بسیاری داشته اند. پیشانی اجداد نخستین انسان با ابروهای واضح و نمایان طیف وسیعی از حرکات احساسی را ارائه می داده است که در بیان احساسات ظریفی همانند همدردی و کمک بسیار موثر بوده است. طبق نظریه یکی از محققین باستان شناس ریشه های انسانی ، ابرو جز گمشده اجزای صورت انسان مدرن است که طی میلیون ها سال به این صورت در آمده است. انسان های اولیه پیشانی های بلند تر و گسترده تری داشته اند که همان، محلی برای ابراز احساس به کار گرفته می شده است.

اهمیت پیشانی و ابرو ها

whyexpressiv

برآمدگی های روی جمجمه دقیقا در قسمت ابروها به قدری قوی و مستحکم بوده که تا ناحیه پلک های پشت چشم گسترده بوده و نیروی جویدن بر روی آن ها نیز تاثیر گذار بوده است

پیشانی انسان یک بخش بسیار مهم و موثر در صورت است که در طی صد هزار سال گذشته به طور مداوم کوچک و کوچکتر شده است. تغییراتی که در چهره انسان رخ داده است توانسته وظایف و اهمیت اعضای صورت را تغییر دهد. طی تحقیقات پژوهشگران و به کمک نرم افزار ۳D جمجمه فسیلی بازسازی شد مورد آزمایشات مختلفی قرار گرفت این جمجمه که متعلق به ۶۰۰ هزار سال پیش بوده است نشان داد که برآمدگی های روی جمجمه دقیقا در قسمت ابروها به قدری قوی و مستحکم بوده که تا ناحیه پلک های پشت چشم گسترده بوده و نیروی جویدن بر روی آن ها نیز تاثیر گذار بوده است. ناحیه ابروها در آناتومی بدن بسیار فعال و کارآمد بوده است. فعالیت های مختلفی مانند نگه داشتن عرق صورت و یا موها و محافظت از چشم ها از جمله وظایف عضلات و اسکلت ابروها بوده است. ابروها از دیر باز به عنوان یک زبان جهانی به کار گرفته می شده است که احساسات پیچیده بشر را به یکدیگر منتقل می کرده است. اما تغییراتی که در آناتومی انسان ایجاد شده است همچنین تغییراتی که به دست خود بشر انجام شده مانند جراحی های زیبایی و بوتاکس تا حد زیادی از اهمیت این عضو کاسته است.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا