شبکه‌های اجتماعی

فیسبوک تایید کرد که به طور محرمانه مسیج هایی را از inbox کاربرانش پاک کرده است!

کمپانی فیسبوک تصدیق کرد که مسیج های فرستاده شده از طرف مارک زوکربرگ (مدیر کمپانی فیسبوک) را به طور محرمانه از inbox کاربران پاک کرده است.

کمپانی فیسبوک تایید کرد که مسیج های فرستاده شده از طرف مارک زوکربرگ (مدیر کمپانی فیسبوک) را به طور محرمانه از inbox کاربران پاک کرده است. ناپدید شدن مسیج ها از inbox مردم اولین بار توسط TechCrunch مورد بحث قرار گرفت که سه منبعی را که inbox های آن ها دستکاری شده بود را ذکر کرد.

۰

کمپانی فیسبوک تایید کرد که مسیج های فرستاده شده از طرف مارک زوکربرگ (مدیر کمپانی فیسبوک) را به طور محرمانه از inbox کاربران پاک کرده است. ناپدید شدن مسیج ها از inbox مردم اولین بار توسط TechCrunch مورد بحث قرار گرفت که سه منبعی را که inbox های آن ها دستکاری شده بود را ذکر کرد. برای کاربران عادی فیسبوک مقدور نیست که پیام های خود را از inbox دریافت کننده ی پیام پاک کنند، اما گویی مارک زوکربرگ و دیگر مجریان فیسبوک دسترسی لازم را برای انجام چنین اموری دارا هستند. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

فیسبوک اعلام کرد که ویژگی self-destructing (خود تخریبی) را پس از هک شدن Sony Pictures در سال ۲۰۱۴ که باعث لو رفتن پیش از موعد فیلم های اکران نشده و همچنین لو رفتن اطلاعات شخصی کارمندان این شرکت شد را اضافه کرده است.

این ویژگی همچنین ممکن است مورد استفاده قرار گیرد تا از جابجایی مجدد پیام های بالقوه خجالت بار جلوگیری کند، مانند پیامی که در سال ۲۰۰۴ توسط زوکربرگ فرستاده شده بود و مردم را به دلیل اعتمادشان در سپردن اطلاعات به شخص خودش، “احمق های لعنتی” خطاب کرده بود.

روابط عمومی فیسبوک اعلام کرد: “پس از هک شدن ایمیل های Sony Pictures، ما چندین تغییر اساسی برای محافظت از مدیرانمان انجام دادیم. این تغییرات شامل محدود کردن مدت زمان باقی ماندن پیام های مارک زوکربرگ در مسنجر می شود. ما این کار را با تعهد قانونی برای محافظت از پیام ها انجام دادیم.”

پیام ها حتی وقتی کاربرانی که تحت تاثیر پاک شدن پیام های زوکربرگ قرار گرفته بودند و سعی در بازیابی آن ها با ابزار “download your information” فیسبوک داشتند، باز هم مفقود شده بودند و بازیابی نشدند.

پاک کردن پیام های شخصی از inbox کاربران بدون اطلاع و موافقت آن ها شاید با شرایط استفاده از خدمات (terms of service) فیسبوک مغایرت داشته باشد. در terms of service هیچ اشاره ای به حذف شدن محتوا مگر آن که با استاندارهای جامعه در تضاد باشد نشده است.

آخرین اخبار اشاره به محاصره ی تبلیغاتی بدی برای این غول تکنولوژی دارد که عمدتا مربوط به دست بردن در داده های کاربران می باشد. مارک زوکربرگ قرار است تا قبل از کنفرانس هفته ی آینده برای پاسخ به نگرانی های موجود درباره ی اطلاعات کاربران و حریم خصوصی آن ها در پی آشکار شدن این مساله که British firm Cambridge Analytica از اطلاعات خصوصی کاربران برای اهداف تبلیغات سیاسی خود استفاده کرده است توضیحاتی را ارائه کند.

منبع: www.independent.co.uk

 

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا