ورزش و تناسب اندام

ورزشکاران حرفه ای هرگز این حرکات ورزشی مضر ولی متداول را انجام نمی‌دهند!

حرکات ورزشی مضر

ورزشکاران حرفه ای هرگز این حرکات ورزشی مضر ولی متداول را انجام نمی‌دهند! اگر وقت باشگاه رفتن و انجام حرکات ورزشی را زیر نظر یک متخصص حرفه ای ورزشی ندارید بهتر است به جای بعضی از حرکات ورزشی مضر ولی معروف از نرمش های دیگری استفاده کنید تا به بدن تان صدمه نزنید.

۲+

ورزش و تناسب اندام، بدن سازی و ماهیچه سازی امروز جزء جدایی ناپذیر زندگی شده است. برای داشتن یک اندام خوب و زیبا باید توجه ویژه ای به تغذیه و برنامه های ورزشی داشت. ولی بعضی از حرکات ورزشی مضر نه تنها باعث زیبایی و تناسب اندام نمی شود بلکه با صدمه زدن به ماهیچه ها ممکن است صدمات جبران ناپذیری به بدن بزند. ولی اگر وقت باشگاه رفتن ندارید و خودتان در خانه تمرین می کنید بیشتر باید به این نکات و این حرکات ورزشی مضر توجه کنید.

با نت نوشت امروز همراه باشید تا ورزش ها و نرمش هایی را بشناسید که به ماهیچه ها صدمه می زند. خبر بهتر این که جایگزین های مناسب این حرکات ورزشی مضر را هم به شما آموزش می دهیم.

افزایش قدرت هسته مرکزی بدن

سال هاست که کرانچ به عنوان نرمش افزایش قدرت هسته مرکزی بدن توصیه می شود. ولی این یکی از حرکات ورزشی مضر است که  باعث صدمه دیدن گردن، ستون فقرات و حتی بافت های باسن می شود. به جای آن از رول آپ پیلاتس Pilates Roll-up استفاده کنید.

این حرکت پیلاتس علاوه بر ماهیچه ها، لایه های درونی تر آن ها را تقویت می کند و علاوه بر شکل دهی بهتر به ماهیچه ها تعادل و قدرت بدن هم افزایش می یابد.

به پشت دراز بکشید و پاها را کمی از هم باز کنید. دست ها را بالای سرتان بگیرید به طوری که کف دست ها روبروی هم باشد. حالا حس کنید که می خواهید حرف C را با بدن تان درست کنید. به آرامی مهره به مهره از زمین بلند شوید. تا آن جا که می توانید خود را از زمین بلند کنید و به بدن تان کشش بدهید. نوعی احساس خالی بودن در ماهیچه های شکم می کنید.  ۱۰ ثانیه در این حالت قرار بگیرید و به آرامی دوباره مهره به مهره به سر جای اول برگردید. می توانید حتی از روزی یک حرکت شروع کنید.

لطفا یادتان باشد قبل از انجام این حرکت شکم را تو بدهید، شانه ها عقب و قفسه سینه را جلو بدهید. یعنی همان حالت درستی که همیشه باید در نشستن و ایستادن داشته باشیم.

عضلات لگن

بیشتر افرادی که باشگاه می روند فکر می کنند تقویت و شکل دهی عضلات لگن باید با دستگاه انجام شود. ماشین های متنوعی وجود دارد که با کمک آن ها می توان عضلات لگن را قوی کرد. ولی بهتر است به جای این حرکات ورزشی مضر حرکت اسکوات را جایگزین کنید.

به شکل درست بایستید. پاهایتان را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید. یک دمبل حداقل ۲ کیلویی در دستان تان بگیرید. حالا بدون آن که نحوه درست ایستادن به هم بخورد زانوها را خم کنید. انگار که می خواهید وزنه را زمین بگذارید.  زانوها را تا آن جا خم کنید که ران ها به موازات زمین قرار گیرد. به جای اول برگردید و دوباره این حرکت را تکرار کنید. از هر تعدادی که می توانید شروع کنید و به تدریج با افزایش قدرت بدنی تعداد را به ۱۰ تا ۱۵ برسانید.

وزنه زدن برای پهلو ها

در بسیاری از باشگاه های ورزشی برای شکل گیری پهلو ها و گودی کمر و از بین رفتن چربی های این ناحیه یک وزنه به دست شخص می دهند و به او می گویند همزمان با هم پا و دست راست یا چپ را بدون خم کردن به یکدیگر نزدیک کند. به جای این حرکات ورزشی مضر از پلانک پهلو استفاده کنید.

به پهلو چپ روی زمین دراز بکشید. دستتان را زیر سرتان بگذارید به طوری که بازو روی زمین باشد. پاها، باسن و شانه ها باید در یک راستا باشد. حالا دست راست را که آزاد است به طرف سقف بگیرید. سپس پای راست را هم به آرامی بلند کرده و بکشید. در صورتی که بتوانید پا را هم تا جایی بکشید که نوک پا رو به سقف باشد عالی است. در غیر این صورت تا جایی که می توانید پا را بکشید. با ۸  تا ۱۲ بار حرکت شروع کنید. سپس همین حرکت را برای طرف دیگر انجام دهید.

منبع:

health.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا