خودرو

فورد Ranger Raptor جدید به گیربکس ۱۳ دنده مجهز است!

فورد Ranger Raptor جدید به گیربکس ۱۳ دنده مجهز است! با پیشرانه ۲٫۰ لیتری توربوشارژ دیزلی که شرکت فورد برای پیکاپ جذاب و جسور Ranger Raptor جدید در نظر گرفته، این خودرو می تواند قدرت ۱۵۰ اسب بخاری تولید کند و فراتر از رقبا خود ظاهر شود.

۰

با پیشرانه ۲٫۰ لیتری توربوشارژ دیزلی که شرکت فورد برای پیکاپ جذاب و جسور Ranger Raptor جدید در نظر گرفته، این خودرو می تواند قدرت ۱۵۰ اسب بخاری تولید کند و فراتر از رقبا خود ظاهر شود. این پیکاپ یک مدل سایز متوسط بوده و رقیب جدی برای سایر رقبا محسوب می شود. چنین پیشرانه ای در کنار گیربکس ۱۰ سرعته قرار می گیرد تا قدرت لازم و عملکرد مناسبی فراهم آید.

اما نکته جالب اینجاست که John Fallu مدیر بخش مهندسی انتقال قدرت فورد در مصاحبه ای با CarAdvice بیان کرد، خریداران وانت پیکاپ فورد Ranger Raptor جدید می توانند گزینه گیربکس مختلفی هنگام خرید داشته باشند. از جمله آنها باید به گیربکس ۸، ۹، ۱۲ و ۱۳ سرعته اشاره کرد. با این حال نسخه ای با گیربکس ۱۰ سرعته بهترین گزینه خرید بوده و می تواند عملکرد بهتری از آن انتظار داشت، اگرچه نسخه های ۱۲ و ۱۳ دنده را نباید نامناسب دانست.

Ranger Raptor

Ranger Raptor

فالو بیان کرد:

ما برای به کارگیری این جعبه دنده ها آنها را تحت تست های مختلفی قرار دادیم تا عملکرد خوب تمامی نسخه ها اطمینان لازم را بدست آوریم. همچنین مطمئن شویم که وانت پیکاپ میان سایز ما می تواند قدرت را بدون هیچ نقصی به چرخ ها منتقل می کند. ما به گیربکس ۷، ۸ ، ۹، ۱۲و ۱۳ سرعته نیز توجه داشتیم تا کارآیی و عملکرد را افزایش دهیم.

Ranger Raptor

Ranger Raptor

فالو همچنین اظهار داشت گیربکس ۱۰ سرعته مطابقت کاملی با اهداف ما برای ایجاد خودرویی کارآمد و قدرتمند داشته است. ما براساس معیارهایی جعبه دنده ای انتخاب می‌کنیم و در این میان باید به این نسخه اشاره کرد. همانطور که می دانید مشتریان نیاز به برآورده شدن نیازها دارند و از این رو فورد سعی کرده گیربکس هایی را فراهم آورد که مطابق قدرت و عملکرد رنجر جدید است. فورد هنوز تاریخ عرضه Ranger Raptor جدید در ایالات متحده را اعلام نکرده اما انتظار داریم ظرف چند ماه آینده شاهد اعلام این خبر باشیم.

فورد برای این مدل در نسخه رده بالا پیشرانه ۲٫۳ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر با خروجی ۳۱۰ اسب بخاری در نظر گرفته که شامل گیربکس ۱۰ سرعته شده و روی موستانگ ۲۰۱۸ نیز تعبیه شد.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا