سینما

بازی تاج و تخت؛ مرگ هودور یک تراژدی در بعد زمان

در صورتی که قسمت پنجم از سریال تاج و تخت را ندیده اید مطالعه این مطلب را به شما توصیه نمی کنیم (خطر اسپویل داستان)

اگر شما هم از طرفداران سریال تاج و تخت باشید دوشنبه شب ها را احتمالا به مشاهده این سریال می نشینید. دوشنبه پیش سکانس انتهایی سریال به نام درب شکسته شک بزرگی برای بینندگان ایجاد کرد! شکی که تنها دلیل آن اتفاقی (طبق معمول) غیر قابل پیش بینی راجع به یکی از شخصیت های داستان بود. اینبار نوبت هودور بود!

نیمه غول دوست داشتنی در طول این ۶ فصل هرگز ستمی به کسی روا نداشته و صرفا در تمام داستان تمام هم و غمش Barn و کمک به او بوده  و اکنون به ناچار با مرگش به انبوهی از White Walker ها پایان داد.

این سکانس با بازی Kristian Nairn به قدری احساسی از آب درآمد که خود او گفته است: “وقتی قطعه آخر سکانس رو تماشا می کردم اشک از چشمانم جاری شد” (همان کاری که همه ما در آن لحظه انجام دادیم).

photo_2016-05-27_18-43-20

به هر حال به دنبال این مرگ نابه هنگام فرش نقره ای زیر پاهای Nairn پهن شد و HitFlix اظهارات وی را در مصاحبه ای که در حاشیه این برنامه انجام شد این چنین می نویسد:

وقتی از وی پرسیده شد آیا خوب بود که او در این فصل مجبور به حمل Barn بود، وی گفت: “بله. برای این سوال بله در حد حرف خیلی کمه. حالا دیگه اون خیلی بزرگه، نه فقط از نظر جسمی. البته این مسخره هم می تونه باشه. کسی که قدی حدود ۱۸۰ سانتی متر داره و مثل گروه Oasis آواز می خونه. اون دیگه Bran کوچوله ی وینترفیل نیست. اون یک بازیکن NBA هست، مردی شده برای خودش….”

حداقل اتفاق خوبی که در مرگ Hodor رقم خورد این بود که barn از معدود بازماندگان استارک ها جان سالم به در برد.

از نکات جالبی که بعد از دیدن این سکانس ذهن هر مخاطبی را به خود مشغول می کرد، داستان شخصی بود که بعد از ۵ سال تازه پی به نامش می بردیم و عجیب تر اینکه نویسنده این داستان چگونه این چند بعدی زمانی را تصور و خلق کرده!

چند بعدی جذابی که ابتدایش در کودکی پدر برن، اد استارک است و انتهایش در میان حمله وایت واکر های دیوانه در انتهای راهی که برن معلول حتی توان تکان دادن خودش را ندارد اما در  زمان گذشته شاهد جانفشانی هودوری است که تنها وظیفه اش نجات دادن اوست!

photo_2016-05-27_18-43-17

البته اگر از پیگیر های داستان باشید خوب می دانید که این جور اتفاق ها در GOT عادی است! مرگ ها و اتفاق های ناگهانی و پیچیدگی های جذابی که مخاطب را برای دنبال کردن داستان به وسواس می اندازند همگی از ویژگی های این سریال دیدنی است.

مهدی خورشیدی

همیشه تشنه فناوری جدید بوده ام. علاقه ام در خدمات تحت وب خلاصه نمی شود ولی از شبکه های کامپیوتری, مجازی سازی و سیستم عامل در زیرساخت های وب گرفته تا برنامه های تحت وب و دست آوردهای جدید رابط کاربری; حداقل مقاله خوانده ام. و حالا در شرکت نت افزار در این ضمینه فعالیت می کنم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا