تلفن همراه

کپی برداری گوگل از اپل، Android P احتمالا ژست کنترلی مشابه iPhone X خواهد داشت!

گوگل به طور تصادفی نشان داد که Android P ممکن است gesture هایی مشابه آیفون داشته باشد

گوگل یک نوار هدایت یا navigation bar جدید برای Android P آزمایش می کند که شبیه به ژست جدید اپل و رابط کاربری آیفون X است. گوگل به طور تصادفی این navigation bar  جدید را در پستی در Android developers blog آشکار ساخت و در ادامه، کمپانی گوگل خیلی سریع این اسکرین شات پست شده را پاک کرد.

۰

گوگل یک نوار هدایت یا navigation bar جدید برای Android P آزمایش می کند که شبیه به ژست کنترلی جدید اپل و رابط کاربری آیفون X است. گوگل به طور تصادفی این navigation bar  جدید را در پستی در Android developers blog آشکار ساخت و در ادامه، کمپانی گوگل خیلی سریع این اسکرین شات پست شده را پاک کرد. navigation bar جدید دیگر شامل دکمه ی multitasking نمی شود و دکمه ی home در مرکز صفحه، کوچکتر و کپسولی شکل می باشد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

۹to5Google گزارش داده است که گوگل در حال تست navigation bar جدید، مشابه آن چه که در iPhone X دیدیم می باشد. این navigation bar جدید دارای اشاره ی swipe up است که بیانگر رابط کاربری multitasking می باشد. هنوز مشخص نیست که دکمه ی کپسولی شکل، که مشابه همان چیزی است که در تصاویر درز کرده از Moto X5 دیدیم، هنوز هم به عنوان یک دکمه کار می کند یا فقط نشان گر swipe up برای home، مشابه ژست کنترلی در  iPhone X می باشد. به نظر می رسد که گوگل هنوز از دکمه ی عقب گرد در اندروید جدید خود استفاده خواهد کرد. طبق گفته ی ۹to5Google این دکمه فقط زمانی که نیاز به برگشتن به صفحه ی قبلی باشد ظاهر می شود.

تصویری که گوگل به طور تصادفی از اندروید p پست کرد

تصویری که گوگل به طور تصادفی از اندروید p پست کرد

گوگل هنوز فقط در حال تست این navigation bar جدید می باشد و این به معنای قطعی بودن استفاده از آن در اندروید P نمی باشد، زیرا قبلا هم در ورژن های قبلی اندروید دیده بودیم که گوگل navigation bar های مختلفی را قبل از انتشار ورژن اندروید تست می کرد. گوگل به طور کامل از اسکرین های دارای notch (مشابه آن چه که در iPhone X دیدیم) در آپدیت Android P پشتیبانی خواهد کرد، و استفاده از یک navigation bar جدید می تواند توسعه دهندگان اندروید را در استفاده ی بهتر از notch در گوشی های مختلف کمک کند. انتظار می رود که در کنفرانس  I/O developer گوگل که در ماه آینده برگزار می شود واقعیت های بیشتری را از اندروید P بفهمیم.

منبع: www.theverge.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا