اخبار تکنولوژی

گوگل با فناوری جدید خود در کنار پلیس به یاری شهروندان میشتابد!

۹۱۱ شماره‌ای جهت تماس اضطراری در ایالات متحده است. ما در ایران شماره ۱۱۰ را برای برقراری ارتباط در لحظه با سامانه های کمکی ترجیح می دهیم. گویا طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و توسعه های انجام شده از این پس بلافاصله پس از تماس افراد با هر یک از شماره های کمک اضطراری، اطلاعات مکان تماس گیرنده توسط اپراتور تلفن همراه وی، به این سازمان ارسال شده تا آنها بدانند که نیروهای خود را به کدام محل اعزام کنند. گوگل اخیراً سیستمی جدید را جهت تطبیق با این فرایند بررسی کرده است. این سیستم توانایی این را داشته تا روند این عمل را به طور قابل توجهی دقیق‌تر از قبل کند.

طبق گفته وال استرست ژورنال، گوگل این سیستم را در ماه دسامبر و ژانویه بر روی گوشی‌های اندرویدی ساکنان مناطق فلوریدا، تنسی و تگزاس آزمایش کرده است. در طی این آزمایش‌ها سیستم گوگل در ۸۰% از موارد دقیق‌تر از سیستم “ارسال اطلاعات توسط اپراتور” عمل کرده است.

سیستم گوگل چقدر بهتر است؟

ارسال اطلاعات از اپراتور به پایگاه، دامنه شعاعی در حدود ۱۵۹ متر را در برمیگرد. حال گوگل موفق شده است که دامنه شعاع را به ۳۶٫۸ متر کاهش میدهد. علاوه بر دقت بالاتر، این سیستم قادر است اطلاعات مکان را نیز سریعتر از اپراتور به پایگاه ارسال نماید.

گوگل از این فناوری خود طی کنفرانسی رونمایی خواهد کرد. همچنین فرض بر این است که اگر همه چیز به خوبی پیش رود، در سال ۲۰۱۸ این سیستم بر روی تمام دستگاه‌های اندرویدی گسترش یابد.

منبع

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا