تلفن همراه

گوگل می خواهد امسال صد میلیون اندرویدی از پلتفرم واقعیت افزوده ARCore پشتیبانی کنند!

پروژه ARCore گوگل

گوگل می خواهد امسال صد میلیون اندرویدی از پلتفرم واقعیت افزوده ARCore پشتیبانی کنند! طبق گزارش Variety در رویداد کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ که هفته آینده در شهر بارسلونا اسپانیا برگزار میشود، گوگل تصمیم دارد با فریم ورک ARCore خود برای واقعیت افزوده، سر و صدای بسیاری را به پا کند.

۰

طبق گزارش Variety در رویداد کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ که هفته آینده در شهر بارسلونا اسپانیا برگزار میشود، گوگل تصمیم دارد با فریم ورک ARCore واقعیت افزوده خود، سر و صدای بسیاری را به پا کند.

ARCore برای اولین بار در آگوست سال ۲۰۱۷ معرفی شد و حال نسخه ۱٫۰ خود را تجربه میکند. این مهم به آن معناست که برای اولین بار آماده است تا مورد استفاده قرار بگیرد. فایل نصبی این پلتفرم را میتوانید از این مکان برای گوشی پیکسل دانلود کنید.

یک منبع دیگر از گوگل نیز به Variety اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد که تا ماه مارچ، ARCore را به ۱۰۰ میلیون تلفن همراه بیاورد. این حرف نشان از آن دارد که دستگاه های زیادی از این فریم ورک پشتیبانی خواهند کرد. لازم به ذکر است که ARCore در حال حاضر تنها بر روی گوشی های پیکسل در دسترس است.

پروژه ARCore گوگل

پروژه ARCore گوگل

به نظر میرسد که گوشی های رده بالای سامسونگ، اولین گوشی هایی بعد از پیکسل خواهند بود که از این پلتفرم گوگل پشتیبانی میکنند. زیرا گلکسی اس ۸ توانایی اجرای پیش نمایشی از این فریم ورک را دارد.

نکته مهم دیگری که به گسترش این پلتفرم کمک خواهد کرد، این است که ARCore تنها بر روی اندروید ۸٫۰ اورئو اجرا نخواهد شد، بلکه بر روی نسخه های قدیمی تر نوقا نیز قابل دسترس خواهد بود. از آنجایی که در حال حاضر آخرین نسخه اندروید بر روی گوشی های اندکی قابل اجرا میباشد، این مهم امری منطقی به نظر میرسد. پیش از این گوگل شکست پروژه واقعیت افزوده تانگو را تجربه کرده بود.

دیدن اینکه این فناوری چه کارهایی را برای کاربران و توسعه دهندگان انجام میدهد، امری جالب خواهد بود. در حالی که کاربران اپل به لطف پلتفرم ARKit این شرکت موفق شده‌اند طیفی وسیع از تجربیات واقعیت افزوده را داشته باشند، محتوای ARCore عمدتاً محدود به استیکرهایی است که کاربران میتوانند هنگام عکس برداری از طریق دوربین گوشی به محیط واقعی اضافه کنند.

با این حال باید تا زمان نمایشگاه MWC منتظر بمانیم تا بتوانیم اطلاعات تکمیلی را در رابطه با این فناوری گوگل به دست بیاوریم.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا