اخبار تکنولوژی

برنامه گوگل برای رقابت با اپل و iMessage سرویس پیام رسان چت خواهد بود!

معرفی سیستم پیام رسان چت گوگل

گوگل در حال کار بر روی یک سیستم پیام رسان است که چت نام دارد. چت که از قابلیت هایی مشابه به iMessage اپل بهره خواهد برد، اپلیکیشنی جدید نیست، بلکه سرویسی برای ارسال پیام میباشد. این پیام رسان بر مبنای استاندارد سرویس های ارتباطی غنی یا “RCS” پایه گذاری شده و به نوعی قرار است جایگزین چیزی باشد که ما با نام SMS میشناسیم.

۰

طبق خبری که توسط وبسایت theverge منتشر شده، گوگل در حال کار بر روی یک سیستم پیام رسان است که چت نام دارد. چت که از قابلیت هایی مشابه به iMessage اپل بهره خواهد برد، اپلیکیشنی جدید نیست، بلکه سرویسی برای ارسال پیام میباشد. این پیام رسان بر مبنای استاندارد سرویس های ارتباطی غنی یا “RCS” پایه گذاری شده و به نوعی قرار است جایگزین چیزی باشد که ما با نام SMS میشناسیم.

در اوایل سال جاری گوگل اعلام کرد که با ۴۳ اپراتور و تولیدکننده قراردادی را مبنی بر پشتیبانی از RCS به امضا رسانده است. البته کمی بعد و با انتشار لیست جدید مشخص شد که این تعداد افزایش یافته و شامل ۵۵ اپراتور، ۱۱ تولید کننده و دو شرکت عرضه کننده سیستم عامل یعنی گوگل و مایکروسافت میباشد. تا به این لحظه قراردادی با اپل جهت پشتیبانی از RCS به امضا نرسیده است.

این برنامه جهت ارسال پیام از اینترنت استفاده خواهد کرد. کاربران به آسانی میتوانند همچون iMessage، با استفاده از این سرویس پیام مدنظر خود را ارسال کنند. اگر دستگاه شخص دریافت کننده از RCS پشتیبانی کند پیام را به همان صورت ارسال شده مشاهده خواهد کرد و در غیر این صورت آن را به صورت SMS خواهد دید.

به نظر میرسد گوگل با معرفی این سیستم، رفته رفته پیام رسان Allo را از دور خارج کند. در مقابل دیگر پیام رسان های این شرکت همچون Duo و Hangouts به کار خود ادامه خواهند داد.

گوگل در طول چند سال گذشته در حال کار بر روی آماده کردن زیرساخت های لازم RSC بوده و حال قصد دارد تا در طول ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده طرح “چت” را اجرایی کند. البته برای این کار نیاز به حمایت اپراتورها دارد که در این زمینه روند کندی را دنبال میکنند. طبق گفته theverge، اپراتور Sprint هماهنگی خود جهت سازگاری با گوشی های اندرویدی را اعلام کرده است. T-Mobile نیز قصد دارد به زودی به این شرکت بپیوندد، اما AT&T و Verizon برنامه زمانی خاصی را برای پشتیبانی از RCS اعلام نکرده‌اند.

منبع: engadget

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا