اولویت تسلط کامل با هوش مصنوعی برای تیم گوگل و آلفابت
اخبار تکنولوژی

جستجوی گوگل هوشمندتر می شود؛ اولویت هوش مصنوعی برای گوگل و آلفابت

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مسلما از آینده پیش روی دنیای فناوری و تاثیر بی چون و چرای هوش مصنوعی بر تکنولوژی روز بی خبر نیستید، باید گفت در شرایط کنونی و دیدگاه پیش رو سیستم های مبتنی بر AI توانایی بقاء را خواهند داشت و می توانند یک الگوی موفق برای باقی تکنولوژی ها باشند. واضح تر بگویم، باید کم کم همه امور را به طور کامل به سیستم هایی که از پیش طراحی می کنیم بسپاریم و خودمان خیلی مودب تنها نظاره گر انجام عملیات ها باشیم و … (با نوشتن این کلمات به یاد فیلم های علمی تخیلی که ربات ها در آن ها حرف اول و آخر را خواهند زد افتادم، امیدوارم در آینده ناجی یا موعودی که ظهور می کند نجات دهنده ما از دست ربات ها نباشد 😉 )

آیینه تهران

ببخشید از بحث دور شدیم، یکی از مهمترین کمپانی هایی که در دنیای کنونی می تواند ادعای تسلط بر دنیای فناوری کند گوگل است، باید گفت این شرکت هم از هوش مصنوعی غافل نشده و سعی در الحاق این تکنولوژی در مهمترین ابزارش یعنی موتور جستجو داشته است.

به گفته مدیران گوگل، برنامه این شرکت به نحوی است که بزودی گوگل قبل از درخواست به شما پاسخ نیازتان را خواهد گفت !

بسیاری بر این باورند که هوش مصنوعی در سالهای آتی بیشترین تاثیر را در دنیای فناوری و تکنولوژی خواهد گذاشت. سیستم های مبتنی بر AI بزودی بر حسب درک محیطی پیرامون شما به امورات شما رسیدگی خواهند کرد، رانندگی را به عهده میگیرند، ایمیل ها را پاسخ خواهند داد و تمامی مراودات مالی شما را با امنیت کامل تحت پوشش قرار خواهند داد.

“بیش از ۱ میلیارد نفر در روز جستجو هایش را به ما می سپارند و به ما اعتماد دارند”، “تیم گوگل و مدیران آن قوی تر از همیشه در حال توسعه سیستم های هوشمند برای حل نیاز های کاربران هستند”.

جمله بالا از اکانت گوگل پلاس Singhal از پیشکسوت های گوگل در بخش طراحی موتور جستجو است که به تازگی بازنشست شده است.

جستجوی گوگل هوشمندتر می شود؛ اولویت هوش مصنوعی برای گوگل و آلفابت

Close Up Of Chinese Checkers Game Pieces

گوگل سرمایه گذاری زیادی برای بخش AI خود انجام داده است. هفته پیش در خبر ها داشتیم که دفتر هوش مصنوعی گوگل در لندن با عنوان DeepMind برنامه ای را طراحی کرده که توانایی کامل رقابت در بازی های قدیمی چینی (که به مراتب بسیار سخت تر از شطرنج هستند ) با رقیب انسانی را با تکیه بر مدرن ترین روش های مبتنی بر هوش مصنوعی دارد. Ruth Porat از مدیران ارشد شرکت آلفابت گفته است، مهمترین هدف ما در شرایط کنونی توسعه و پیشرفت در AI است.

بدون شک در آینده عمده نبرد و قدرت نمایی شرکت ها در زمینه هوش مصنوعی خواهد بود، تا جایی این اتفاق پیش خواهد رفت که تمامی جنبه های زندگی انسانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و حتی بسیاری این تکنولوژی و تسلط بر آن را از انرژی هسته ای با آن همه سروصدایش مهمتر می دانند.

جستجوی گوگل هوشمندتر می شود؛ اولویت هوش مصنوعی برای گوگل و آلفابت جستجوی گوگل هوشمندتر می شود؛ اولویت هوش مصنوعی برای گوگل و آلفابت
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا