معرفی اپ

معرفی اپلیکشن گوگل Task ، آیا گوگل عجولانه تصمیم گرفته است؟!

معرفی اپلیکیشن Task گوگل
۰

گوگل پس از ایجاد تغییرات اساسی در Gmail، اپلیکیشن Task خود را مجدداً عرضه کرده است. پس از فعال کردن رابط کاربری جدید در اندروید و iOS، میتوانید به قابلیت های این برنامه که برای استفاده در جیمیل در نظر گرفته شده است دسترسی پیدا کنید. اگرچه این برنامه با هدف منظم سازی زندگی کاربران طراحی گردیده اما به نظر نمیرسد که بهترین گزینه موجود باشد.

معرفی اپلیکیشن Task گوگل

معرفی اپلیکیشن Task گوگل

شما میتوانید لیست وظایف مورد نظر خود را ایجاد کرده و جزئیات متنی، تاریخ مورد نظر جهت اولویت بندی و… را در آنها وارد کنید.

توجه داشته باشید که گوگل به شما اجازه نمیدهد لیست ایجاد شده را با دیگران به اشتراک بگذارید، برچسب ها را به آنها اضافه کنید یا متون را از برنامه ای دیگر به این برنامه وارد نمایید. ضمناً گوگل اجازه تعیین زمان خاصی را به شما نخواهد داد، بلکه تنها میتوانید برای لیست هایی که ایجاد کرده‌اید تاریخی را تعیین کنید. در حال حاضر ویجتی نیز وجود نداشته که از قابلیت های این اپ پشتیبانی کند و دستیار صوتی گوگل نیز از آن پشتیبانی نخواهد کرد.

معرفی اپلیکیشن Task گوگل

معرفی اپلیکیشن Task گوگل

گوگل عدم وجود چنین ویژگی هایی را با این جمله که: “Task برنامه ای ساده جهت استفاده است” توجیه میکند.

با این حال Florian Goerisch مدیر تولید Task میگوید: “برنامه هایی را مدنظر داریم تا ویژگی های بیشتری را به Task اضافه کنیم.”

به نظر میرسد که گوگل با معرفی Task در حال تکرار همان اشتباهاتی است که مایکروسافت با جایگزینی To-Do با Wunderlist انجام داد.

معرفی اپلیکیشن Task گوگل

معرفی اپلیکیشن Task گوگل

در کنار اپلیکیشن Task، برنامه Google Keep نیز وجود داشته که جهت مدیریت وظایف انتخابی فوق العاده است. شما میتوانید از این برنامه برای ایجاد لیست ها، برچسب گذاری و به اشتراک گذاری آنها و همچنین ثبت یادآوری استفاده کنید.

بدون شک Task خواهد توانست طرفدارانی هر چند اندک را به سوی خود بکشاند. اما به وضوح مشخص است که گوگل باید بر روی بهبود آن کار کند. کمی عجیب است که گوگل اقدام به راه اندازی برنامه ای کرده است که در مراحل اولیه توسعه قرار دارد.

شما میتوانید از بخش تنظیمات مربوطه، این قابلیت را در نسخه دسکتاپ جیمیل نیز فعال کنید.

منبع: thenextweb

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا