تلفن همراه

با Gorilla Glass 5 تا ۸۰ درصد صفحه نمایش ها شکست ناپذیرتر خواهند بود! + ویدئو

روز گذشته از نسل جدید پنل های شیشه ای Gorilla Glass 5 که بزودی بر روی تمامی گوشی های هوشمند شاهد استفاده از انها خواهیم بود رونمایی شد. تفاوت این نسل با نسل پیشین مقاوت بیشتر در برابر شکستن است، مقاوتی که امکان شکستن را حتی هنگام افتادن از ارتفاع بیشتر به حداقل می رساند.

اگر بخواهیم به جزییات بیشتری بپردازیم و با موشکافی بیشتر بگوییم Gorilla Glass 5 ادعا می کند که اگر گوشی شما از ارتفاع ۱٫۶ متری حتی از گوشه ها به زمین برخورد کند امکان آسیب دیدن و شکستگی در صفحه نمایش تا ۸۰ درصد کاهش یافته است. آزمایش ها نشان از سقوط بر روی سطوح نا هموار داردو شاهد موفقیت و عدم شکست صفحه نمایش هستیم حتی زمانی که از گوشه های و کنج ها گوشی به زمین برخورد کند.

تحقیقات انجام گرفته در شرکت Corning که تولید کننده این صفحه های شیشه ایست جالب است، مثلا اینکه به طور متوسط ۸۵ درصد افراد در سال حداقل یکبار گوشی موبایلشان زمین می خورد. رونمایی از Gorilla Glass 5 احتمال استفاده از این نسل از پنل های صفحه را در پرچمداران در راه یعنی iPhone 7 و Galaxy Note 7 افزایش خواهد داد.

corning-gorilla-glass-5-w782

با توجه به ساختار تازه ای که عمده گوشی ها به خود گرفته اند و اکثرا به تلفیقی از شیشه و آلومینیوم در آمده اند، امکان شکستن بسیار افزایش یافته و کوچکترین ضربه ها باعث برخورد و ایجاد شکستگی در صفحه نمایش گوشی ها می شود. وقتی Gorilla Glass 4 معرفی شد، بسیاری نوشتند و گفتند که اکنون پایان شکستگی صفحه نمایش گوشی هاست، اما دیدیم که شکستگی ها همچنان ادامه دارد. بر همین اساس اظهار نظر قطعی راجع به پیشرفت این نسل تازه یعنی Gorilla Glass 5 را به بعد از ورود به بازار و تست و کاربرد آن موکول خواهیم کرد.

 

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا