شبکه‌های اجتماعی

تماس ویدیویی گروهی برای اینستاگرام و واتساپ بزودی در دسترس خواهد بود!

در کنفرانس F8 که دیروز برگزار شد، فیسبوک اعلام کرد که تماس ویدیویی گروهی را برای هر دو اپ اینستاگرام و واتس اپ در آپدیت های بعدی ارائه خواهد کرد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

در اینستاگرام، شما به زودی قادر به مشاهده ی یک آیکون کوچک دوربین در صفحه ی دایرکت خود خواهید بود که با زدن بر روی آن فورا یک تماس ویدیویی آغاز می شود. شما قادر به مینیمایز کردن این تماس به منظور گردش در دیگر قسمت های اپ هم خواهید بود.

این ویژگی جالب هم برای مخاطبان شخصی و هم در گروه های کوچک اینستاگرامی کار می کند. فیسبوک دقیقا مشخص نکرده است که این تماس تصویری گروهی از چند کاربر به طور همزمان پشتیبانی می کند (یعنی چند کاربر می توانند هم زمان به طور گروهی تماس تصویری برقرار کنند) اما از پیش نمایش هایی که دیدیم، می توان حدس زد که حداکثر از ۴ کاربر به طور همزمان پشتیبانی خواهد شد. این ویژگی هم اکنون در حال آزمایش است و احتمالا تا چند هفته ی دیگر به اینستاگرام اضافه می شود.

اولین بار در اسفند سال گذشته بود که زمزمه هایی از این ویژگی جدید به گوش ما خورد. معلوم نیست که اینستاگرام چگونه قادر به حفظ حریم خصوصی افراد بعد از ارائه شدن این ویژگی خواهد بود. زیرا با این ویژگی شما می توانید به هرکسی در اینستاگرام، حتی آن هایی که تنظیمات صفحه ی خود را به حالت private در آورده اند و حتی کسانی که شما را فالو نکرده اند زنگ بزنید. پس احتمال دارد که شاهد تماس های ناخواسته ی زیادی باشیم و بهتر است که اینستاگرام یک گزینه ی “نمی خواهم” هم برای تماس تصویری در اختیارمان بگذارد!

اینستاگرام و واتس اپ به زودی دارای تماس تصویری گروهی می شوند
اینستاگرام و واتس اپ به زودی دارای تماس تصویری گروهی می شوند

مارک زوکربرگ مدیر عامل فیسبوک اعلام کرد، از آن جایی که هم اکنون مردم ۲ میلیارد دقیقه زمان صرف مکالمه ی تصویری در پیام رسان ها می کنند، بنابراین در ظرف چند ماه آینده قصد راه اندازی تماس های ویدیویی گروهی برای واتس اپ هم داریم.

در اینجا هم باز ما نمی دانیم چند کاربر به طور همزمان خواهند توانست تماس ویدیویی برقرار کنند. باید صبر کنیم و ببینیم که این نرم افزار قادر به برقراری چند ارتباط تصویری به طور همزمان، مخصوصا در گروه های بزرگ وبا تعداد کاربر بالا خواهد بود.

فیسبوک دارای ۳ اپ اینستاگرام، واتس اپ و مسنجر می باشد که برای جلب رضایت شما در ارتباطات دنیای مجازی با هم رقابت می کنند. حالا قرار است که ویژگی مشابهی به این اپ ها اضافه شود. البته به خودی خود این قضیه بد نمی باشد، اما امیدواریم که در آینده هر کدام از این اپ ها قادر به ارائه ی تفاوت های خود با اپ های دیگر هم باشند، یعنی هر کدام راه خودشان را بروند تا دلیلی برای داشتن هم زمان هر سه اپ در گوشی موبایلمان داشته باشیم!

منبع: thenextweb.com

محسن خانی

دانشجوی دکتری تخصصی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه تهران هستم. علاقه مند به تاریخ ایران و جهان و همچنین تکنولوژی روز دنیا، امیدوارم نوشته هایم مورد پسند خوانندگان آن واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا