دانستنی‌های سلامتی

خواص عنصر بور در بدن، عنصری در طبیعت با خواص باور نکردنی !

خواص عنصر بور فایده عنصر بور در زمینه سلامتی

 تحقیقات، خواص عنصر بور را به پیشگیری از چندین مشکل سلامتی همچون آرتروز، پوکی استخوان، مغز مه آلود، علائم سندرم پیش از قاعدگی و عفونت های مخمری مرتبط کرده اند. مزایای عنصر بور شامل توانایی در تعادل هورمون ها، کاهش آلرژی ها، مصونیت بدن از انگل ها و مبارزه با کاندیدا می باشند.

۱+

تحقیقات، خواص عنصر بور را به پیشگیری از چندین مشکل سلامتی همچون آرتروز، پوکی استخوان، مغز مه آلود، علائم سندرم پیش از قاعدگی و عفونت های مخمری مرتبط کرده اند. مزایای عنصر بور شامل توانایی در تعادل هورمون ها، کاهش آلرژی ها، مصونیت بدن از انگل ها و مبارزه با کاندیدا می باشند. این عنصر ارزشمند در سیب، لوبیا و سیب زمینی یافت می شود. برای آشنایی بیشتر با خواص عنصر بور این عنصر شیمیایی مفید، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

خواص عنصر بور

۱- افزایش قدرت تمرکز و عملکرد مغز

خواص عنصر بور در بدن شامل قابلیت افزایش تمرکز و مبارزه با بیماری مغز مه آلود می باشد. مطالعات نشان داده اند که مقادیر پایین بور در بدن می تواند موجب کاهش رشد مغزی و سختی در حفظ و نگهداری اطلاعات شود. بور موجب بهبود انجام کارها، کنترل بر حرکات، توجه و حافظه کوتاه مدت می شود.

۲- کمک به بهبود مشکل آرتروز

یکی دیگر از خواص عنصر بور شامل توانایی آن در بهبودی و حتی بازگرداندن آرتروز (درمان کامل) است. تحقیقات نشان داده اند که غلظت پایین تر بور در استخوان ها با احتمال بیشتر آرتروز مرتبط می باشد. بور نقشی کلیدی در رساندن کلسیم به غضروف مفصلی دارد که به این منظور می تواند به جلوگیری از آسیب های مفصلی همچون درد مفاصل کمک کند.

۳- استحکام استخوان ها

بور قادر به افزایش استحکام استخوان ها و مقابله با پوکی استخوان است. بور، جذب کلسیم به استخوان ها را تسهیل می کند تا از داشتن استخوان هایی ضعیف و شکننده رنج نبرید. بر اساس یک مطالعه که توسط گروه ارتوپدی در بیمارستان صلیب سرخ در چین انجام شد، مکمل های بور قادر به افزایش تشکیل استخوان در کنار جلوگیری از تجزیه آن ها هستند که این امر بدن را از بروز پوکی استخوان حفظ می کند.

۴- ترویج توده عضلانی سالم

خواص عنصر بور ترویج توده عضلانی سالم با عنصر بور

ترویج توده عضلانی سالم با عنصر بور

بور همچنین قادر به افزایش توده های عضلانی سالم است. مطالعات اثبات می کنند که مقدار زیاد بور در بدن به جذب بهتر ویتامین ها و مواد معدنی کمک می کند. بور به افزایش تولید تستوسترون سالم و ساختن توده عضلانی کمک می کند. این ماده اغلب به عنوان یک عنصر در پودر پروتئین و مکمل های ورزشی به علت قابلیتش در تقویت عملکرد ورزشی موجود است.

۵- متعادل کردن هورمون ها

عنصر بور می تواند عنصری مفید در جهت متعادل سازی هورمون ها باشد. بور می تواند در جهت تسلی بخشی به علائم یائسگی و سندرم پیش از قاعدگی از طریق متعادل کردن مقدار استروژن و تستسترون کمک کند. مطالعات نشان داده اند که کمبود بور با مشکلات باروری و نقایص زایمان مرتبط است.

۶- درمان و پیشگیری از عفونت مخمری

عنصر بور قادر به پیشگیری و درمان عفونت مخمری است. در شکل اسید بوریک، بور قادر است به عنوان یک درمان طبیعی به مقابله با عفونت مخمری بپردازد تا به درمان سرعت بخشیده و به تسلی آسیب های باکتریایی کمک کند.

۷- التیام بخشیدن به پوست و جلوگیری از عفونت

با توجه به خواص انقباضی آن، قادر به جلوگیری و التیام عفونت ها بر روی پوست است. بور به نابودی باکتری ها در حین کاهش درد، التهاب و سایر علائم ناراحتی ها کمک می کند.

۸- مبارزه با دیابت

از خواص عنصر بور می توان مبارزه با دیابت را نیز نام برد. مطالعات نشان داده اند که سطح پایین مقادیر بور می تواند علائم دیابت را افزایش دهد، همچون تغییرات در مقدار گلوکز خون و تری گلیسیرید. بور به متابولیسم کربوهیدرات ها و نیز تولید انسولین نیز کمک می کند.

 

نویسنده: آرین میرزایی

منبع: www.davidwolfe.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا