روانشناسی و موفقیت

بخوانید تا تاثیر افکار را بر روی سلامتی و طول عمرتان بدانید!

تاثیر افکار بر سلامتی

همه می دانیم که اندیشه می تواند مسیر زندگی را تغییر دهد. هر آن چه که در تفکر انسان می گذرد می تواند در زندگی روزمره اثرات مثبت و یا منفی داشته باشد. باورهای انسان نسبت به سلامتی تاثیرات قابل توجهی بر روی زندگی طولانی مدت دارد حتی اگر این باورها به طور نادرست باشند نشان از تفکر ما در مورد سلامت بدنمان دارد و به ما کمک می کند تا در روند عملکرد تمامی اعضای بدنمان تاثیرمثبت به جای بگذاریم. نت نوشت در مورد تحقیقات جدید دانشمندان مطلبی برای شما آماده ساخته است که نشان می دهد اندیشه ها و البته اعتقادات هر فرد نسبت به سلامتی، بر روی سلامتی آن فرد تاثیر گذار است.

همه می دانیم که اندیشه می تواند مسیر زندگی را تغییر دهد و همه تاثیر افکار را بر روی همه ابعاد زندگی دیده ایم. هر آن چه که در تفکر انسان می گذرد می تواند در زندگی روزمره اثرات مثبت و یا منفی داشته باشد. باورهای انسان نسبت به سلامتی تاثیرات قابل توجهی بر روی زندگی طولانی مدت دارد حتی اگر این باورها به طور نادرست باشند نشان از تفکر ما در مورد سلامت بدن مان دارد و به ما کمک می کند تا در روند عملکرد تمامی اعضای بدن مان تاثیر مثبت به جای بگذاریم. نت نوشت در مورد تحقیقات جدید دانشمندان درباره تاثیر افکار بر سلامتی مطلبی برای شما آماده ساخته است که نشان می دهد اندیشه ها و البته اعتقادات هر فرد نسبت به سلامتی، بر روی سلامتی آن فرد تاثیر گذار است.

تاثیر افکار بر روی فیزیک

تاثیر افکار

زمانی که اعتقاد به عمر طولانی تر، سلامتی و حتی بیماری در راه روهای ذهن به حرکت درآیند به همان اندازه تاثیر می گذارند که قلب شما در سالن های ورزشی به جنب و جوش در می آید

مطالعات بسیاری بر روی این که تاثیر افکار بر روی فیزیک انجام شده است. نتایج به دست آمده نشان می دهد که اعتقادات به قدری قوی و تاثیرگذار هستند که می توانند جسم را تحت تاثیر خود قرار دهند و فیزیک را به سمت و سویی خاص تغییر شکل دهند. زمانی که اعتقاد به عمر طولانی تر، سلامتی و حتی بیماری در راه روهای ذهن به حرکت درآیند به همان اندازه تاثیر می گذارند که قلب شما در سالن های ورزشی به جنب و جوش در می آید. مطالعات اپیدمیولوژیک اخیر نشان داده است که باورهای ما نسبت به میزان تمرینات و تلاش ها برای دست یافتن به سلامتی و یا طول عمر بیشتر می توانند ما را به آن چه که می خواهیم برسانند. حتی اگر این باورها در واقعیت کمی دور از حقیقت و یا نادرست باشند. تفکر ما در زمینه ورزش نیز تا حدی می تواند به کاهش وزن تا چند گرم تاثیر بگذارد.

با ذهن خود ورزش کنید

یک تحقیق گسترده در زمینه روان شناسی انجام شد که در آن ذهن و بدن را مورد بررسی قرار دادند. رئیس آزمایشگاه ذهن و بدن استاد کروم و همکارانش ۸۴ فرد را مورد آزمایشات خود قرار دادند. این افراد هیچ گونه فعالیت ورزشی در این دوره انجام نمی دادند اما در ذهن خود تمرینات ورزشی را مرور کرده و روزانه مانند یک فرد ورزشکار تمامی حرکات ورزشی را دوره می کردند. به این ترتیب کار آن ها هرگز فیزیکی نبود بلکه با ذهن خود این اندیشه را پرورش دادند. کروم و همکارانش بعد از یک ماه دریافتند افرادی که اعتقاد داشتند می بایست بیشتر ورزش کنند و بر روی تمرینات ورزشی تمرکز بیشتری داشتند توانسته بودند وزن و چربی زیادی را کاهش دهند و همچنین این افراد فشار خون پایین تری نسبت به دیگر افراد پیدا کرده بودند. در واقع تمامی حرکات فیزیکی این افراد به طور یکسان بود و تحت کنترل محققان قرار داشت ولی پرکاری در اندیشه توانسته بود بر روی جسم آن ها نیز تاثیر بگذارد.

تاثیر افکار بر ذهن و زندگی

طی مطالعات و تحقیقات گسترده ای که در مورد تاثیر افکار بر ذهن انجام شد دانشمندان پی بردند افرادی که هنگام مرگ نزدیکان خود از جمله همسرشان به میزان کافی قوی نبودند اعلام کرده اند این مدت در ذهنیت خود حس می کردند که بیش از حد در حال چاق شدن و یا در آستانه نزدیک شدن به مرگ هستند. ۷۱ % این افراد به مرگ زود رس دچار شده اند. درستی یا نادرستی افکار شما بر روی حس اعتماد به نفستان تاثیرات منفی یا مثبت به جا می گذارد. پژوهشگران اعلام کردند وضعیت های اجتماعی، اقتصادی، ترک سیگار و اضافه وزن و بسیاری از رفتارهای دیگر نیز تحت تاثیر همین روند است.

البته این نتیجه نمی تواند ثابت کند که اعتقادات ورزشی به طور مستقیم سبب طول عمر و یا کوتاه شدن عمر می شود اما نشان می دهد که افکار نقش کاملا مستقیم و به سزایی بر روی این روند دارد. خود ارزیابی ها ممکن است انگیزه های ورزشی ما را تحریک کنند و موجب سلامتی یا کاهش سلامتی شوند. اما در حال حاضر نتایج تحقیقات دانشمندان به ما نشان می دهد که ذهن انسان قادر به تغییر کل جهان هستی هست. با این حال اگر فکر می کنید می توانید در منزل بنشینید و به ورزش و کاهش وزن فکر کنید و بعد از یک ماه به وزن ایده آل خود دست یابید سخت در اشتباهید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا