تلفن همراه

FBI مدیرعامل Phantom Secure را به خاطر فروش گوشی های بلک بری به قاچاقچیان دستگیر کرد!

شاید نمی دانید که گوشی های بلک بری امنیت زیادی داشته و به همین دلیل از محبوبیت بالایی در میان خلافکاران و قاچاقاچیان مواد مخدر برخوردار هستند.به تازگی اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) مدیرعامل شرکت کانادایی Phantom Secure که در زمینه فروش گوشی به این قاچاقچیان فعالیت دارد را دستگیر کرده است. Phantom Secure گوشی های بلک بری را با غیرفعال کردن مواردی چون سیستم پیام مبتنی بر PGP، میکروفون، دوربین، GPS و مرورگر وب به دست مشتری های خود میرساند. این شرکت همچنین ادعا میکند که در مواردی که احتمال دستگیری یا لو رفتن وجود داشته باشد، قادر است که از راه دور دستگاه ها را پاک کند.

از اتهامات شرکت کانادایی این است که حداقل با یکی از اعضای کارتل مکزیکی مواد Sinaloa ارتباط داشته است. شخص مدنظر همچنین به عنوان شاهد در این پرونده با FBI همکاری داشته است.

طبق گفته Nicholas Cheviron نماینده ویژه FBI که شکایت خود را علیه مدیرعامل Phantom Secure، وینسنت راموس، مطرح کرده است، هم اکنون حدود ۲۰ هزار دستگاهی که توسط این شرکت به فروش رسیده است در سراسر جهان در حال استفاده بوده و بسیاری از آنها در دست سازمان های جنایتکار است. همچنین هزینه اشتراک و بهره مندی از این خدمات ارتباطی امن، بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در ماه است.

در این پرونده تنها FBI نقش نداشته است. پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا (RCMP) در پوشش قاچاقچی مواد مخدر، توانست با Phantom Secure ارتباط برقرار کرده و گوشی هایی را از این شرکت خریداری کند. علاوه بر این، کمک قاچاقچی کارتل Sinaloa که شاهد این پرونده بوده و با استفاده از گوشی های شرکت Phantom Secure در انتقال پنج کیلو کوکائین نقش داشته نیز نیاز بوده است.

با این عملیات، FBI به از کار اندازی شرکتی که سبب درآمد ده ها میلیون دلاری در تجارت بین المللی مواد مخدر میباشد، بسیار نزدیک گشته است.

چنانچه علاقه مند هستید، میتوانید شرح کامل را در وبسایت Motherboard و شکایت مأمور Cheviron را با جزئیات بیشتر در اینجا دنبال کنید.

منبع

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا