آموزشی

به این راحتی از اس ام اس ها و تماس های ورودی خود در اندروید Oreo بک آپ بگیرید!

به راحتی از sms ها و تماس های ورودی خود در اندروید Oreo بک آپ بگیرید

شما می توانید از اطلاعات ضروری اسمارت فون اندرویدی خود به Google Drive بک آپ بگیرید. این یک ویژگی داخلی در سیستم عامل اندروید است که از مدت ها پیش وجود داشته است و معمولا مواردی همچون کانتکت ها، پیامهای Gmail، پسوردهای Wi-Fi، پیامهای ارسال شده در Hangouts و موارد دیگر را پشتیبان می گیرد. اما تا قبل از نسخه Oreo اندروید، تماس های ورودی و اس ام اس ها جز لیست موارد پشتیبان گیری نبود. هم اکنون شما می توانید از تماس های ورودی و اس ام اس در هر گوشی اندرویدی که Oreo است بک آپ بگیرید. البته بعضی از اسمارت فون ها، مخصوصا گوشی های پیکسل، حتی از مدتها قبل از نسخه Oreo بک آپ گیری از اس ام اس و تماس های ورودی را پشتیبانی می کردند.

۰

همانطور که می دانید شما می توانید از اطلاعات ضروری اسمارت فون اندرویدی خود به Google Drive بک آپ بگیرید. این یک ویژگی داخلی در سیستم عامل اندروید است که از مدت ها پیش وجود داشته است و معمولا مواردی همچون کانتکت ها، پیامهای Gmail، پسوردهای Wi-Fi، پیامهای ارسال شده در Hangouts و موارد دیگر را پشتیبان می گیرد. اما تا قبل از نسخه Oreo اندروید، تماس های ورودی و اس ام اس ها جز لیست موارد پشتیبان گیری نبود. هم اکنون شما می توانید از تماس های ورودی و اس ام اس در هر گوشی اندرویدی که Oreo است بک آپ بگیرید. البته بعضی از اسمارت فون ها، مخصوصا گوشی های پیکسل، حتی از مدتها قبل از نسخه Oreo بک آپ گیری از اس ام اس و تماس های ورودی را پشتیبانی می کردند.

تنظیمات بک آپ با Google Drive بک آپ یکپارچه شده است و مانند تمام موارد دیگر شما می توانید پشتیبان گیری اس ام اس و تماس های ورودی را نیز بطور انتخابی فعال یا غیرفعال کنید. البته بهتر است بدانید هنوز بک آپ گیری شامل حال MMS ها نشده است. در ادامه با نحوه بک آپ گیری این اطلاعات همراه نت نوشت باشید.

نحوه بک آپ گیری از اطلاعات س ام اس و تماس های ورودی

این کار واقعا آسان است. تنها چیزی که مهم است این است که اندروید Oreo را بر روی گوشی خود داشته باشید.

برنامه تنظیمات را باز کنید و به System> Backup بروید. اگر قبلا آن را فعال نکرده اید، آن را فعال کنید، یک اکانت را انتخاب کنید، و سپس آنچه که می خواهید بک آپ بگیرید، انتخاب کنید.

در اندروید Oreo از اطلاعات اس ام اس ها و تماس های ورودی خود بک آپ بگیرید.

در اندروید Oreo از اطلاعات اس ام اس ها و تماس های ورودی خود بک آپ بگیرید.

اگر نمی خواهید از هر چیزی در دستگاهتان به Google Drive بک آپ بگیرید، میتوانید آن را از صفحه Backup غیرفعال کنید یا اگر مایل به بک آپ گیری از تماس های ورودی و اس ام اس ها نیستید، می توانید آن را off کنید.

جالب است بدانید با وجودی که این ویژگی متعلق به اندروید Oreo است، برخی از کاربران نمی توانند ببینند. ما دریافتیم که این ویژگی در تلفنهای Pixel، Nexus 6P و Nokia 3 و Nokia 5 که از اندروید Oreo استفاده می کنند، در دسترس است. اما کاربران Nexus 5X با وجود اینکه اندروید Oreo را در گوشی خود دارند این ویژگی را نمی توانند ببینند و علت هنوز مشخص نشده است. البته ممکن است با به روز رسانی Oreo این مشکل حل گردد. مجموعه گوشی های Pixel، Nexus 6P و Nokia تقریبا بلافاصله پس از بیرون اومدن بروزرسانی Oreo را دریافت می کنند.

باید یادآور شویم، اگر ROM خود را فلش کرده اید و Oreo را روی آن نصب کردید، ممکن است این ویژگی را مشاهده نکنید. همچنین ممکن است سازنده دستگاه شما این ویژگی را حذف کرده باشد. همچنین اگر تغییرات سنگینی در اندروید Oreo خود داده باشید، از دست دادن این ویژگی نیز دور از انتظار نیست.

لازم به ذکر است اطلاعات تماس های ورودی و اس ام اس ها را نمی توان از طریق Google Takeout دانلود کرد. بلکه آن را می توان به یک دستگاه اندرویدی دیگر ایمپورت کرد، هیچ راهی برای ذخیره یک کپی از آن به دسکتاپ شما نیز وجود ندارد. حداقل در یک فرمت قابل دسرسی نمی باشد.

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا