آموزشی

بلاک کردن شماره در گوشی های مختلف

بلاک کردن شماره تلفن در گوشی هواوی

آیا شما هم با مزاحم تلفنی مواجه شده‌اید که گاه به گاه و وقت و ناوقت با شما تماس میگیرد و آرامش را از شما سلب میکند؟ راه های بسیاری برای مقابله و بلاک کردن شماره تلفن هایی که با شما تماس میگیرند وجود دارد. در ادامه به آموزش بلاک کردن شماره تلفن در گوشی های مختلف می پردازیم با نت نوشت همراه باشید.

۰

آیا شما هم با مزاحم تلفنی مواجه شده‌اید که گاه به گاه و وقت و ناوقت با شما تماس میگیرد و آرامش را از شما سلب میکند؟ راه های بسیاری برای مقابله و بلاک کردن شماره تلفن هایی که با شما تماس میگیرند وجود دارد. در ادامه به آموزش بلاک کردن شماره تلفن در گوشی های مختلف می پردازیم با نت نوشت همراه باشید.

بلاک کردن شماره تلفن در گوشی آیفون

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در آیفون

آموزش بلاک کردن شماره تلفن در آیفون

بلاک کردن شماره تلفن در گوشی های آیفون از فرایندی بسیار ساده برخوردار است. اگر از نسخه ios 7 یا بالاتر استفاده میکنید، میتوانید پروسه مسدود کردن را برای تماس های صوتی، پیام و فیس تایم انجام دهید. ابتدا به بخش Settings مراجعه کنید. سپس بر روی گزینه Phone و پس از آن Select Calls ضربه بزنید. در پنجره باز شده گزینه Blocking & Identification را انتخاب نمایید. حال گزینه Block Contact را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی اندروید ۲۰۱۸

با طی مراحل بالا شما میتوانید شماره هر شخصی را که میخواهید بلاک کنید.

اگر شماره ای که قصد مسدود کردن آن را دارید، جزء مخاطبان شما نیست راه دیگری وجود دارد. به بخش تماس مراجعه کرده و بر روی گزینه Recents ضربه بزنید. سپس آیکون i که در کنار شماره فرد مدنظر قرار گرفته را لمس کنید و پس از آن نیز گزینه Block this Caller را انتخاب نمایید.

اگر از نسخه های قدیمی ios استفاده میکنید ممکن است گزینه ها کمی متفاوت باشد.

بلاک کردن شماره تلفن در دستگاه های اندرویدی

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در اندروید

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در اندروید

اگرچه هر دو سیستم عامل اندروید و ios گزینه ای جهت مسدود کردن تماس را پیش روی شما قرار میدهند، اما فرایند مسدود کردن در گوشی های اندرویدی ممکن است کمی پیچیده تر باشد. از آنجا که هر کدام از شرکت های تولیدکننده گوشی های اندرویدی پوسته منحصر به فرد خود را برای سیستم عامل در نظر میگیرند، مراحل بلاک کردن شماره تلفن بسته به نوع گوشی می تواند متفاوت باشد.

بلاک کردن شماره تلفن در اندروید خالص یا اندروید وان

اگر از گوشی استفاده میکنید که سیستم عامل اندروید خالص یا اندروید وان بر روی آن در حال اجرا میباشد، سه راه متفاوت پیش روی شما قرار دارد.

راه اول این است که به بخش تماس مراجعه کرده و پس از آن بر روی آیکون سه نقطه که در سمت راست و بالای صفحه نمایش قرار دارد ضربه بزنید. پس از آن نیز میتوانید با انتخاب Settings شماره مدنظر خود را مسدود کنید.

بیشتر بخوانید: ردیابی گوشی اندروید , چگونه گوشی اندروید گم شده خود را پیدا کنیم؟

راه دیگر این است که به بخش تماس ها مراجعه کرده و گزینه Recents را انتخاب نمایید. پس از آن بر روی شماره ای که قصد مسدود کردن آن را دارید ضربه بزنید و گزینه Block/report spam را انتخاب کنید.

راهکار آخر نیز این است که شماره مدنظر را به صورت مستقیم از بخش پیام ها مسدود کنید. برای این کار برنامه پیام ها را باز کنید و انگشت خود را به مدت چندین ثانیه بر روی مخاطب مدنظر قرار دهید. پس از آن آیکون مسدود کردن (که به شکل دایره ای است که خطی در میان آن قرار دارد) را انتخاب کنید.

بلاک کردن شماره تلفن در گوشی سامسونگ

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی سامسونگ

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی سامسونگ

در اکثر موارد فرایند مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی سامسونگ همچون گوشی هایی است که از اندروید خالص بهره میبرند.

برای این کار دو راه پیش روی شما قرار دارد. اگر قصد دارید شماره ای را به صورت دستی وارید کنید، به بخش تماس ها مراجعه کنید و بر روی آیکونی که به شکل سه نقطه است ضربه بزنید. پس از آن به ترتیب گزینه Settings و Blocked numbers را انتخاب کنید و شماره ای که قصد مسدود کردن آن را دارید وارد نمایید.

بیشتر بخوانید: چگونه اندروید گوشی را ارتقا دهیم ؟

راه دوم این است که شماره مدنظر را از بخش تماس های اخیر مسدود کنید. به بخش تماس ها مراجعه کنید و گزینه Recents را انتخاب نمایید. شماره مدنظر خود را انتخاب کرده و پس از ضربه بر روی آیکون سه نقطه گزینه Block number را انتخاب کنید.

بلاک کردن شماره تلفن در گوشی الجی

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی الجی

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی الجی

در مقایسه با سایر تولیدکنندگان، الجی فرایند مسدود کردن تماس دریافتی را کمی آسان تر کرده است. به بخش تماس ها مراجعه کرده و تب Call logs را انتخاب کنید. شماره مدنظر خود را انتخاب نمایید و بر روی آیکون سه نقطه که در گوشه سمت راست نمایشگر قرار گرفته است ضربه بزنید. پس از آن نیز گزینه Block number را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید شماره ای را از بلک لیست خود خارج کنید به بخش تماس ها بروید و با ضربه بر روی آیکون سه نقطه تب Call logs را انتخاب نمایید. پس از آن بر روی Call blocking & Decline with message ضربه بزنید و گزینه Blocked numbers را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه گوشی را روت کنیم ؟

بلاک کردن شماره تلفن در گوشی HTC

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی HTC

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی HTC

فرایند مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی HTC از گوشی هایی که اندروید خالص را اجرا میکنند چندان متفاوت نمیباشد.

اگر قصد مسدود کردن شماره ای در گوشی HTC را دارید، به بخش تماس مراجعه کرده و به تب Call history بروید. انگشتان خود را بر روی شماره مدنظر به مدت چندین ثانیه فشار دهید و گزینه Block contact یا Block caller را انتخاب کنید. برای بررسی شماره هایی که مسدود کرده اید نیز میتوانید آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست بالای نمایشگر را لمس کنید.

بلاک کردن شماره تلفن در گوشی هواوی

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی هواوی

آموزش مسدود کردن تماس دریافتی در گوشی هواوی

مسدود کردن تماس در گوشی های هواوی کمی متفاوت است. این شرکت دو راه را پیش روی شما میگذارد.

اگر قصد مسدود کردن مخاطب خاصی را دارید، با مراجه به بخش تماس، به لیست مخاطبان بروید. مخاطب مدنظر را انتخاب کنید و گزینه More که در پایین نمایشگر نقش بسته است را لمس کنید. پس از آن نیز گزینه Add to blacklist را انتخاب نمایید.

شما همچنین میتوانید شماره مدنظر خود را از طریق برنامه مدیریت تماس مسدود کنید. برای این منظور به Phone Manager بروید و Blocked را انتخاب نمایید. آیکونی که در گوشه سمت راست بالای نمایشگر قرار دارد را لمس نمایید، گزینه Numbers blacklist را انتخاب کنید و پس از آن نیز گزینه Add را فشار دهید.

بیشتر بخوانید: افزایش امنیت گوشی اندروید با رعایت ۱۲ نکته ساده

بلاک کردن شماره تلفن از طریق برنامه های شخص ثالث

مسدود کردن تماس دریافتی از طریق برنامه های شخص ثالث

مسدود کردن تماس دریافتی از طریق برنامه های شخص ثالث

اگر با هیچ کدام از راهکارهای بالا موفق نشدید شماره مدنظر خود را مسدود کنید، راه دیگری نیز وجود دارد. برای این منظور میتوانید برنامه شخص ثالثی را دانلود کنید و از طریق آن اقدام به این عمل نمایید.

منبع: digitaltrends

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا