دانستنی‌های سلامتی

کار در خانه را به سالم ترین شکل ممکن مدیریت کنید و از آن لذت ببرید!

کار در خانه

اگر شما در شرایط مناسب وآسوده کار در خانه خود هستید،داشتن یک تعهد دائم به سلامتی برای شما برخلاف کار کردن در یک دفتر کار بسیار آسان­ تراست چرا که که استرس رفت­ و آمد ترافیک­های سنگین،نهارهای چاق ­کننده را نخواهید داشت.

۰

اگر شما در شرایط مناسب و آسوده کار در خانه خود هستید، داشتن یک تعهد دائم به سلامتی، برخلاف فعالیت در یک دفتر کاری، بسیار آسان­ است؛ چرا که که استرس رفت­ و آمد همراه با ترافیک­ های سنگین، نهار های چاق­ کننده، اتاقک های شلوغی که حرکت و فعالیت را محدود می­ کنند و… را همراه نخواهید داشت. با این حال، وجود رفاه و آسایش در خانه، سالم­ ماندن را به یک چالش تبدیل می­ کند. لذا، چگونگی حفظ سلامت را هنگام کار در خانه ، در نت نوشت بررسی می­ کنیم.

۱- یک محیط کار سالم ایجاد کنید.

ایجاد محیط کار سالم

ایجاد محیط کار سالم

درصورت امکان، محل کار شما در خانه باید از آشپزخانه و اتاق خواب دور باشد تا از بدقولی­ ها یا دیر وقت ایمیل ارسال­ کردن­ ها جلوگیری شود. اگر شما طولانی مدت در خانه کار می کنید، باید برای داشتن یک صندلی راحت و باکیفیت بالا، پول خرج کنید تا بتوانید به طرز نشستن صحیح خود کمک کنید. مهم ­تر از همه، غذاهای ناسالم و نوشیدنی­ های شیرین را از دسترس دور کنید.

۲- عادت های کاری منظم و روزانه ایجاد کنید.

تعیین ساعت کاری منظم

تعیین ساعت کاری منظم

ساعت­ های کاری خود را تعیین کنید و از کار کردن تا دیروقت، اجتناب کنید. زیرا از خوابیدن شما به اندازه کافی جلوگیری می کند. اگر می­ توانید، برای مدت­ زمان طولانی به صفحه کامپیوتر خود خیره نشوید. هر ۲۰ دقیقه یا بیشتر، حداقل چند ثانیه برای رفع خستگی چشم، چشمان خود را از صفحه کامپیوتر دور کنید.

۳- از مزیت کار در خانه استفاده کنید.

با دور کاری می توانید خواب بیشتری داشته باشید. فقط به این دلیل که می­ توانید هرروز صبح در ساعت ۸:۵۹ به سمت محل کار خود قدم بردارید. بیدار ماندن تا نیمه­ شب را توجیه نکنید. به طور منظم، الگوی خواب ۷ یا ۸ ساعته را ادامه دهید تا سطح انرژی شما در طول روز کاری ثابت بماند.

۴- فعالیت به هنگام کار در خانه !

این، احتمالا بزرگترین مزیتی است که شما در هنگام کار کردن خارج از خانه خواهید داشت. زمان­ های استراحت منظم را که شامل بلند شدن از روی صندلی و پشت میز کار و نشستن روی مبل برای نوشیدن یک چای یا دمنوش است، با راه­ رفتن مانند رفتن به صندوق پستی یا بالا و پایین­ رفتن از پله­ ها، قابل مقایسه نیست. با این حال، بهتر است هرروز صبح، قبل از این که کارتان شروع شود و یا هر شب، بعد از اتمام کار، برای یک تمرین کامل بدنی، به باشگاه یا پیاده­ روی بروید. اگر شرکت شما در مورد اهمیت تناسب اندام با شما هم­ فکر است، ببینید آیا تهیه دوچرخه ثابت برای زیر صندلی­ تان یا حتی میز تردمیل، امکان پذیر است؟

۵- تعهد به یک رژیم غذایی سالم

خوشبختانه، انجام این کار در خانه که کنترل کاملی بر روی تغذیه خود دارید، بسیار آسان تر است. میوه ها و سبزیجات تازه را برای مصرف در طول روز کاری، تهیه کنید و وقتی احساس تشنگی می­ کنید، مقدار زیادی آب بنوشید. علاوه براین، نه­ تنها شما به نهارهای سالم­ تری دسترسی دارید؛ بلکه به جای آن که هرروز مبلغی را خرج تهیه نهار کنید، آن­ را پس­ انداز می­ کنید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا