دانستنی‌های سلامتی

کار در خانه را به سالم ترین شکل ممکن مدیریت کنید و از آن لذت ببرید!

اگر شما در شرایط مناسب و آسوده کار در خانه خود هستید، داشتن یک تعهد دائم به سلامتی، برخلاف فعالیت در یک دفتر کاری، بسیار آسان­ است؛ چرا که که استرس رفت­ و آمد همراه با ترافیک­ های سنگین، نهار های چاق­ کننده، اتاقک های شلوغی که حرکت و فعالیت را محدود می­ کنند و… را همراه نخواهید داشت. با این حال، وجود رفاه و آسایش در خانه، سالم­ ماندن را به یک چالش تبدیل می­ کند. لذا، چگونگی حفظ سلامت را هنگام کار در خانه ، در نت نوشت بررسی می­ کنیم.

۱- یک محیط کار سالم ایجاد کنید.

ایجاد محیط کار سالم
ایجاد محیط کار سالم

درصورت امکان، محل کار شما در خانه باید از آشپزخانه و اتاق خواب دور باشد تا از بدقولی­ ها یا دیر وقت ایمیل ارسال­ کردن­ ها جلوگیری شود. اگر شما طولانی مدت در خانه کار می کنید، باید برای داشتن یک صندلی راحت و باکیفیت بالا، پول خرج کنید تا بتوانید به طرز نشستن صحیح خود کمک کنید. مهم ­تر از همه، غذاهای ناسالم و نوشیدنی­ های شیرین را از دسترس دور کنید.

۲- عادت های کاری منظم و روزانه ایجاد کنید.

تعیین ساعت کاری منظم
تعیین ساعت کاری منظم

ساعت­ های کاری خود را تعیین کنید و از کار کردن تا دیروقت، اجتناب کنید. زیرا از خوابیدن شما به اندازه کافی جلوگیری می کند. اگر می­ توانید، برای مدت­ زمان طولانی به صفحه کامپیوتر خود خیره نشوید. هر ۲۰ دقیقه یا بیشتر، حداقل چند ثانیه برای رفع خستگی چشم، چشمان خود را از صفحه کامپیوتر دور کنید.

۳- از مزیت کار در خانه استفاده کنید.

با دور کاری می توانید خواب بیشتری داشته باشید. فقط به این دلیل که می­ توانید هرروز صبح در ساعت ۸:۵۹ به سمت محل کار خود قدم بردارید. بیدار ماندن تا نیمه­ شب را توجیه نکنید. به طور منظم، الگوی خواب ۷ یا ۸ ساعته را ادامه دهید تا سطح انرژی شما در طول روز کاری ثابت بماند.

۴- فعالیت به هنگام کار در خانه !

این، احتمالا بزرگترین مزیتی است که شما در هنگام کار کردن خارج از خانه خواهید داشت. زمان­ های استراحت منظم را که شامل بلند شدن از روی صندلی و پشت میز کار و نشستن روی مبل برای نوشیدن یک چای یا دمنوش است، با راه­ رفتن مانند رفتن به صندوق پستی یا بالا و پایین­ رفتن از پله­ ها، قابل مقایسه نیست. با این حال، بهتر است هرروز صبح، قبل از این که کارتان شروع شود و یا هر شب، بعد از اتمام کار، برای یک تمرین کامل بدنی، به باشگاه یا پیاده­ روی بروید. اگر شرکت شما در مورد اهمیت تناسب اندام با شما هم­ فکر است، ببینید آیا تهیه دوچرخه ثابت برای زیر صندلی­ تان یا حتی میز تردمیل، امکان پذیر است؟

۵- تعهد به یک رژیم غذایی سالم

خوشبختانه، انجام این کار در خانه که کنترل کاملی بر روی تغذیه خود دارید، بسیار آسان تر است. میوه ها و سبزیجات تازه را برای مصرف در طول روز کاری، تهیه کنید و وقتی احساس تشنگی می­ کنید، مقدار زیادی آب بنوشید. علاوه براین، نه­ تنها شما به نهارهای سالم­ تری دسترسی دارید؛ بلکه به جای آن که هرروز مبلغی را خرج تهیه نهار کنید، آن­ را پس­ انداز می­ کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا