دانستنی‌های سلامتی

نحوه صحیح برش زدن کلم را یاد بگیریم!

نحوه صحیح برش زدن کلم

نحوه صحیح برش زدن کلم را یاد بگیریم! اگر بخواهید سالاد و یا خوراک کلم درست کنید، نحوه صحیح برش زدن کلم حائز اهمیت می­ شود. که البته در نگاه اول شاید این کار کمی سخت به نظر برسد.

۷+

اگر بخواهید سالاد و یا خوراک کلم درست کنید، نحوه صحیح برش زدن کلم حائز اهمیت می­ شود. که البته در نگاه اول شاید این کار کمی سخت به نظر برسد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید تا نحوه صحیح برش زدن کلم را یاد بگیریم.

نحوه صحیح برش زدن کلم چگونه است؟

  1. قبل از این­که بخواهید شروع کنید، باید آن را به درستی آماده سازی کنید، قسمت­ های بیرونی کلم را بشویید و برگ ­های لایه آخر آن را خارج کنید، زیرا به احتمال زیاد این برگ ­ها مقدار زیادی از سم­ ها و یا آفت­ کش­ ها را درون خود دارند، و همین­طور این برگ ­ها نرم و مرطوب ­تر از سایر قسمت ­ها هستند، که به این دلیل برای یک سالاد کلم مناسب نمی ­باشند.
  2. پس از آن که کلم شسته شد و برگ ­های لایه آخر آن خارج شد، شما باید کلم را به چهار قسمت برش بزنید. البته با توجه به سایزی که کلم دارد، احتمالاً باید بزرگ­ترین چاقویی را که در آشپزخانه دارید، برای این کار انتخاب کنید.
  3. بعد از این­که کلم را به دو نیم تقسیم کردید، و به هسته کلم رسیدید، دوباره آن را به دو قسمت کنید.
  4. دراین مرحله، باید هسته کلم را خارج کنید، که مقداری تلخ است و همین­طور به شکل برگ­ های کلم هم نیست. گاهی اوقات هسته به آسانی و درسته خارج می ­شود، اما ایجاد شیار­های کم عمق بر کناره­ هسته، هنگامی که کلم را به چهار قسمت برش زده­ اید، خارج کردن این بخش را آسان­ تر می­کند.
  5. در این مرحله، که کلم در چهار قسمت در اختیارتان است، می ­توانید آن را کبابی کنید و یا بپزید، البته در غذاهای سرد، معمولاً باید کلم ریزتر از این حد باشد.

آسان­ ترین راه برای داشتن تکه­ های یک­ پارچه از کلم این است که، هر یک از قسمت­ های چهارگانه را به سمت پایین ببرید تا رشته ­های بلند از آن به دست آید. پس از این کار، رشته­ های کلم را با کلم تکه ­تکه شده مخلوط کنید تا یک خوراک کلم عالی داشته باشید.

 

 

نویسنده: زهرا اسلامی

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا