تلفن همراه

هواوی سیستم عامل خودش را برای گوشی های هوشمند، تبلت و لپ تاپ هایش عرضه خواهد کرد!

وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است که آیا هواوی نیز تحریم های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران را نقض کرده است یا خیر؟

۰

وقتی صحبت از سیستم عامل تلفن همراه به میان می‌آید تنها دو گزینه IOS و اندروید به ذهنمان میرسد. در دهه گذشته گزینه های بیشتری وجود داشت که امروزه بیشتر آنها از رقابت بازمانده‌اند یا دیگر وجود ندارند. هواوی اعلام کرده است که در حال کار بر روی سیستم عامل اختصاصی خود است و این امر کمی شگفت آور است. در ادامه همراه نت نوشت باشید.

به تازگی ZTE که شرکتی چندملیتی و چینی است به دلیل نقض قوانین ایالات متحده در لیست تحریم های این کشور قرار گرفته است. علاوه بر این، ممکن است ZTE لایسنس اندروید خود را نیز از دست بدهد. متشنج شدن روابط بین چین و ایالات متحده شرکت های زیادی را تحت الشعاع قرار داده است. وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است که آیا هواوی نیز تحریم های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران را نقض کرده است یا خیر؟ اگر چنین چیزی ثابت شود، میتواند هواوی را به عنوان مجرم مطرح کرده و این شرکت را در وضعیتی مشابه با ZTE قرار دهد.

از زمانی که ایالات متحده در سال ۲۰۱۲ اولین تحقیقات خود را علیه هواوی آغاز کرد، این شرکت به طور رسمی اقدام به توسعه سیستم عامل خود نموده است. هواوی در نظر دارد این سیستم عامل را علاوه بر تلفن همراه و تبلت برای PC نیز عرضه کند. تا به حال به صورت رسمی از این سیستم عامل رونمایی نشده است، چرا که جایگاهی همچون اندروید را نداشته و اضافه بر آن عدم پشتیبانی از سوی اشخاص ثالث برای آن دیده میشود.

اگر اندروید و شرکت های آمریکایی روابط خود را با هواوی قطع کنند، این شرکت موقعیتی بهتر از ZTE خواهد داشت، چراکه از نظر پردازنده به کوالکام وابسته نیست و پردازنده های اختصاصی خود را داشته و علاوه بر آن تولیدکنندگان مختص به خود را دارد. همچنین اگر فشارها علیه این شرکت بیشتر شود، هواوی میتواند سیستم عامل خود را به صورت رسمی مورد استفاده قرار دهد. اما تا روشن شدن دادگاه، این شرکت سیستم عامل اندروید گوگل را مورد استفاده قرار خواهد داد.

جالب خواهد بود ببینیم که وزارت دادگستری چه رأیی را علیه این شرکت صادر خواهد کرد. زیرا نتیجه دادگاه میتواند بر روی آینده هواوی تأثیر به خصوصی داشته باشد.

منبع: neowin

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

 1. Avatar

  ali

  ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ at ۱۰:۱۹

  “گوشی های هوشمند، تبلت و لپ تاپ هایش عرضه خواهد کرد!
  وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است که آیا هواوی نیز تحریم های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران را نقض کرده است یا خیر؟”

  چه ارتباطی بین این دو خبر وجود داشت؟! دو تا خبر رو با هم ادغام کردید؟!

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا