Huawei Mate 10 Pro
تلفن همراه

انقلابی به سبک هواوی Mate 10 Pro ؛ پرچمداری مقتدر و البته فهمیده!

کمپانی هوآوی یک هدف مشخص دارد: تسط به دنیای اسمارت فون ها

همانطور که از ابتدا انتظار داشتیم، آمار ماه گذشته نشان می دهد که این غیر واقعی نیست. طبیعتاً سامسونگ هنوز پیش رو است. اما قطعا این هدف برای هوآوی خارج از دسترس نیست.

اما Mate 10 Pro جدید چه چیزی در مورد سیر تکاملی شرکت می گوید؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کمپانی هوآوی یک هدف مشخص دارد: تسط به دنیای اسمارت فون ها همانطور که از ابتدا انتظار داشتیم، آمار ماه گذشته نشان می دهد که این غیر واقعی نیست. طبیعتاً سامسونگ هنوز پیش رو است. اما قطعا این هدف برای هوآوی خارج از دسترس نیست. اما Mate 10 Pro جدید چه چیزی در مورد سیر تکاملی شرکت می گوید؟

آیینه تهران

در این مطلب قصد داریم  اسمارت فون Huawei Mate 10 Pro را مورد بررسی قرار دهیم

شاید چیزی که هم اکنون روشن باشد این است که سازنده چینی کودتایی را با Huawei Mate 10 Pro به ارمغان آورده است. هنگامی که شما Mate 10 Pro را در دست خود نگه دارید، مطمئنا هیجان زده می شوید.

اسمارت فون جدید هوآوی بطور واضح تکامل این شرکت را به تصویر می کشد، و شما به سرعت متوجه خواهید شد که مسیر شرکت همواره رو به رشد است. در ابتدا، این شرکت برای کپی کردن غول های صنعت دیگر (عمدتا اپل) مورد انتقاد قابل توجهی قرار داشت، هرچند که آن برای پیشرفت اولیه اش مفید بوده است. با این حال، این شرکت چینی مسیر خود را پیدا کرد و به سمت مستقل شدن پیش رفت. تا جایی که هم اکنون Mate 10 Pro اثبات قابل توجه آن است. دو تا چهار سال پیش، گوشی های تولید کننده این شرکت قادر نبودند با سامسونگ و اپلیکیشن های فوق العاده اپل رقابت کنند، اما امروز حتی در برخی موارد از آنها پیشی می گیرند.

انقلابی به سبک هواوی Mate 10 Pro ؛ پرچمداری مقتدر و البته فهمیده!

Mate 10 Pro

یک طراحی قانع کننده

اول باید به طراحی Mate 10 Pro اشاره کرد که فوق العاده نوآورانه و جدید است. طراحی تا حدودی منحصر به فرد است و می دانیم که تا کنون در مورد گوشی های هوشمند هوآوی نمی توانستیم چنین چیزی بگوئیم. سازنده یک نوار برجسته در قسمت دوربین در پشت قرار داده است، که به طور قابل توجهی از رقابت خارج می شود و ضمناً ظاهری چشمگیر و مجزا دارد.

همانطور که قبلا در OnePlus 5 بررسی کردیم: گوشی های هوشمند کمتر و کمتر متفاوت هستند. طراحی کمتر اهمیت دارد، و بیشتر روی نرم افزار و ویژگی های آن تمرکز می شود. در حال حاضر تنها جزئیات کوچک زبان طراحی سازنده را بیان می کنند. هوآوی نیز این موضوع را درک کرده است و فقط روی طراحی گوشی هوشمند تمرکز نکرده است.

ویژگی ها و امکانات وسوسه انگیز

اگر از طراحی این گوشی بگذریم، صحبت از نرم افزارها و ویژگی های آن به میان می آید. هوآوی می داند که چگونه در این زمینه نیز به تکامل برسد. بطور مثال رابط کاربری به طرز چشمگیری خوش نما تر شده است.

انقلابی به سبک هواوی Mate 10 Pro ؛ پرچمداری مقتدر و البته فهمیده!

AI جدید در Mate 10 Pro در ابتدا در دوربین استفاده خواهد شد

این روزها همه جا صحبت از هوش مصنوعی (AI) است. بدیهی است که تولید کنندگان بیشتر و بیشتر از NPU ها استفاده می کنند پردازنده های همکاری که به تنهایی مسئول AI گوشی هوشمند هستند. چیپ Kirin 970 درونی این گوشی دارای NPU است. این در حال حاضر خیلی کارها را هنوز انجام نمی دهد. هوآوی یکی از اولین کسانی بود که این تکنولوژی را برای پردازنده اسمارت فون در IFA امسال معرفی کرد. هوآوی عمدتا از آن برای پردازش تصاویر و بهینه سازی دوربین استفاده می کند و ظاهرا به خوبی کار می کند. در آینده، این AI نیز در برنامه های شخص ثالث فعال خواهد شد و این فرصت ها اکنون بی حد و حصر هستند.

با این حال، هوآوی از نوآوری های جدیدی استفاده می کند که Mate 10 Pro را از نظر فنی در دسته بندی برتر گوشی های هوشمند قرار می دهد. این کمپانی چینی فقط سازنده گوشی های هوشمند نیست، بلکه در زمینه تکنولوژی بی سیم نیز فعالیت می کند که در حقیقت زمینه تخصصی هوآوی است و هنوز بسیاری از مناطق را با محصولات خود تجهیز می کند. البته این به طراحی گوشی های هوشمند آن کمک می کند و هوآوی در حال پیشروی در این زمینه است.

انقلابی به سبک هواوی Mate 10 Pro ؛ پرچمداری مقتدر و البته فهمیده!

استفاده از گوشی هوشمند به عنوان یک کامپیوتر؟ دیگر رویای آینده نیست.

استراتژی محصول منطقی است؟

برای بسیاری از تولیدکنندگان دشوار است که محصولاتشان را در یک استراتژی مناسب و معقول نگه دارند. از یک طرف، شما می خواهید تنوع زیادی از گوشی های هوشمند در قفسه های فروشگاه ها داشته باشید و از سوی دیگر، نمی خواهید مشتریان را نیز گیج کنید. سامسونگ عمدتا موفقیت خود را در همان سالهای ابتدایی با استفاده از تاکتیکی خاصی به دست آورد که به طرز شگفت انگیزی برای این شرکت کار کرده است: یک مدل پرمیوم را به بازار عرضه کرد که همه در مورد آن صحبت می کنند و پس از آن بازار را غرق گوشی های ارزان قیمت کرد که همانند برند تجاری سامسونگ Galaxy است. تولیدکنندگان دیگر نیز سعی کرده اند از یک استراتژی مشابه استفاده کنند، اما متاسفانه شکست خورده اند و Huawei نیز از این قضیه مصون نمانده بود.

به عنوان مثال، هوآوی با مدل های Huawei P8 Lite 2017، P9 Lite 2017 و Nova Lite کاملا مشتری ها را سردرگم کرده بود. این سازنده چینی قبلا P8 Lite را برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ عرضه کرد و P9 Lite را در سال ۲۰۱۶٫ در سال ۲۰۱۷، مدل  P8 Lite بار دیگر در قفسه های فروشگاه با پسوند ۲۰۱۷ قرار گرفت و حتما این نام گزاری مدلها باعث گیج شدن مشتریان گردیده است.

انقلابی به سبک هواوی Mate 10 Pro ؛ پرچمداری مقتدر و البته فهمیده!

نوار در پشت به Mate 10 Pro هویت منحصر به فرد آن است

با این حال، به نظر می رسد این وضع با Mate 10 Pro تغییر کرده است. سازنده چینی به طور همزمان Mate 10، Mate 10 Lite و Porsche Design Mate 10 را معرفی کرد. با این حال، تمام چهار گوشی هوشمند در یک بازار عرضه نمی شوند. به عنوان مثال، در اروپا، تمرکز بیشتر بر روی Mate 10 Pro است. مشتریان در آن بخش از جهان عمدتا علاقه مند به مدل های کیفیت بالا هستند، بنابراین مدل پرمیوم به بازار عرضه می شود که یک تصمیم گیری عاقلانه است. Mate 9 کاملا در وضعیت دیگری بود. Mate 9 Pro به طور رسمی در فروشگاه های آسیا تنها بود. برای Mate 10 Lite و Pro، در برخی از بازارهایی که هر دو در دسترس هستند بازاریابی بر روی نسخه Pro متمرکز خواهد شد.

سامسونگ استراتژی خود را در طول سالها بهبود بخشید و آن را قابل فهم تر کرد. سری های J، A، S و Note، نشانگر واضحی از کلاس گوشی های هوشمند آن می باشد. به نظر می رسد هوآوی نیز خود را با بازار سازگار کرده و استراتژی محصول خود را کارآمد تر می کند.

تصور فعلی شما از Mate 10 Pro چیست؟ فکر میکنید این گوشی هوشمند چطور می تواند باعث رشد سازنده خود گردد؟

انقلابی به سبک هواوی Mate 10 Pro ؛ پرچمداری مقتدر و البته فهمیده! انقلابی به سبک هواوی Mate 10 Pro ؛ پرچمداری مقتدر و البته فهمیده!

پاوو

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا