خودرو

وانت پیکاپ هیوندای با نام Santa Cruz بر روی پلتفرم توسان روانه استرالیا خواهد شد!

شرکت هیوندا به نظر می رسد قصد داشته وانت پیکاپی را در آینده نزدیک معرفی کرده و عرضه دارد. این مدل می تواند شباهتی به کانسپت سال های اخیر Santa Cruz که به عنوان وانت پیکاپ هیوندای شناخته می شود، داشته باشد که وانتی پرتوان قدرتمند و البته زیبا به نظر می رسد.

همچنین گزارش هایی منتشر شده که احتمال عرضه وانت پیکاپ هیوندای را در استرالیا و نه در ایالات متحده بیشتر می کند. هیوندای قصد دارد محصول جدید را در استرالیا و بازارهای آسیایی عرضه کند که بهترین مناطق برای فروش پیکاپ هستند.

کانسپت وانت پیکاپی هیوندای Santa Cruz
کانسپت وانت پیکاپی هیوندای Santa Cruz

Bill Thomas مدیر هیوندا استرالیا در گفتگو با CarAdvice اظهار داشت:

این مدل از وانت پیکاپی هیوندای ۱۰۰ درصدی نیست و تحت توسعه قرار دارد و در مرحله خاصی وجود دارد. همه چیز آماده بوده اما تصمیم گیری ۱۰۰ درصدی نیست.

تولید وانت پیکاپ هیوندای از سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. هیوندای قصد داشته بازار وانت را در مناطق مختلف از جمله ایالات متحده بررسی کند تا در صورت نیاز به تولید این مدل بپردازد. براساس بررسی پیشین کمپانی، بازار استرالیا بهتر از ایالات متحده بوده از این رو می توان آن را گزینه بهتری دانست.

نسخه تولیدی Santa Cruz می تواند وانت پیکاپ شیکی باشد که مورد توجه قرار خواهد گرفت. این خودرو رقیب مستقیمی برای تویوتا هایلوس پیکاپ در سایر نقاط محسوب خواهد شد. چندی پیش Peter Schreyer مدیر طراحی هیوندای در گفتگو با CarAdvice بیان کرد:

مدل وانتی از هیوندا در راه نیست.

کانسپت وانت پیکاپی هیوندای Santa Cruz
کانسپت وانت پیکاپی هیوندای Santa Cruz

در سوی دیگر که بازار اقیانوس آرام بوده چراغ سبزی برای تولید Santa Cruz گرفته شده است. این مدل روی پلتفرم نسل بعدی توسان قرار می گیرد و تولید نیز از سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. وانت پیکاپی هیوندای احتمالا در کارخانه آلاباما هیوندا انجام می گیرد.

اطلاعاتی از پیشرانه مدل آمریکایی در دست نیست اما شایعه شده خودرو دارای پیشرانه بای توربو ۶ سیلندر ۳٫۳ لیتری بوده که می تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد. خروجی قدرت آن به ۳۶۵ اسب بخار می رسد که در جنسیس G70 به کار گرفته شد.

منبع

 

مهتاب جهاندار

من رشتم حقوق بوده اما علاقه بسیار به فناوری و خودرو باعث شده تا در زمینه فناوری و خودرو مشغول به کار بشم و به کارم علاقه دارم. البته در کنارش به رشته حقوق هم میپردازم. در زندگی سعی می کنم جدیدترین ها رو تجربه کنم و تا حالا هم تونستم به بیشتر اهدافم برسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا