1398-02-03
اخبار تکنولوژی

پلیس هند ۳۰۰۰ کودک را فقط در ظرف ۴ روز از طریق تکنولوژی تشخیص چهره ردیابی کرد.

پلیس هند 3000 را فقط در ظرف 4 روز از طریق تکنولوژی تشخیص چهره ردیابی کرد.

پلیس شهر دهلی نو در هند، موفق به شناسایی حدود ۳۰۰۰ کودک گم شده شد. این کار فقط ذر ظرف ۴ روز از آغاز طرح آزمایشی سیستم تشخیص چهره در این شهر صورت گرفت.

پلیس شهر دهلی نو در هند، موفق به شناسایی حدود ۳۰۰۰ کودک گم شده شد. این کار فقط ذر ظرف ۴ روز از آغاز طرح آزمایشی تکنولوژی تشخیص چهره در این شهر صورت گرفت. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

وزارت امور زنان و توسعه کودکان این کشور در بیانیه ای اعلام کرد که پلیس شهر دهلی نو از ۱۷ فروردین شروع به استفاده از این سیستم نموده است. این کار پس از فرمان یک دادگاه عالی در این کشور برای استفاده از این سیستم صورت گرفت.

تکنولوژی تشخیص چهره برای حدود ۴۵۰۰۰ کودک در این شهر استفاده شد و در آخر تعداد ۲۹۳۰ نفر از این کودک ها “ناپدید شده” معرفی شدند. اکنون افسران به دنبال یافتن خانواده ی این کودک های گم شده می باشند.

سخنگوی (Bachpan Bachao Andolan (BBA که یک گروه مبارزات سیاسی در هند می باشد در مصاحبه با وبسایت  The Better India گفت: “کشور هند در حال حاضر چیزی در حدود ۲۰۰،۰۰۰ کودک ناپدید شده دارد و همچنین ۹۰،۰۰۰ کودک در موسسات مختلف نگهداری از کودکان زندگی می کنند.” او در ادامه افزود: “تقریبا غیر ممکن است که کسی بتواند به طور دستی عکس های همه ی این کودکان گم شده را با چهره ی آن ها مطابقت دهد.”

این گروه مبارزاتی می گوید که می توان با تکنولوژی تشخیص چهره کودکان گم شده در سطح کشور را شناسایی کرد.

قبل از این هم در کشور چین، مقامات یک بیمارستان توانسته بودن تا با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره هویت یک مرد که دارای مشکل روانی بود را تشخیص دهند.

تشخیص هویت یک مرد با مشکلات ذهنی به وسیله ی تکنولوژی تشخیص چهره در چین

تشخیص هویت یک مرد با مشکلات ذهنی به وسیله ی تکنولوژی تشخیص چهره در چین

این مرد ۳۱ ساله، برای حدود ۱ سال ناپدید شده بود. اما پلیس توانست عکس او را با آرشیوهای خود به وسیله ی تکنولوژی تشخیص چهره مطابقت دهد و درنتیجه توانستند تا او را به خانواده اش تحویل دهند.

استفاده از تکنولوژی هایی شبیه به این باعث بالا رفتن نگرانی ها در خصوص رعایت حریم خصوصی افراد شده است، اگرچه کمیته ی ملی حمایت از حقوق کودکان در هند موافق استفاده از این تکنولوژی به خاطر شرایط خاص حاکم بر این کشور می باشد.

سخنگوی این کمیته می گوید: “هیچ چیزی بهتر و مهم تر از این نیست که با استفاده از این تکنولوژی بتوانیم باعث پیدا شدن و عودت کودکان ناپدید شده به خانوادهایشان شویم.”

منبع: www.independent.co.uk

 

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا