رپرتاژ آگهی

مواردی که در طراحی دکوراسیون داخلی باید به آن توجه کرد!

مهم ترین بخش حرفه ی یک طراح دکوراسیون، داشتن هنر و علم درک رفتار مردم به منظور ایجاد فضاهای کاربردی خلاقانه درون ساختارهاییست که معماران داخلی طراحی کرده اند. یک طراح دکوراسیون داخلی همچنین مسئول انتخاب و چیدمان لوازم منزل و مبلمان، رنگ، نور و سایر موارد مرتبط نیز هست، اما توجه داشته باشید که این تنها یکی از مسئولیت های یک طراح دکوراسیون داخلی است. در حقیقت طراحی داخلی بخشی بین معماری داخلی و دکوراتوری است، بدون غالب بودن یکی بر دیگری. در واقع طراحی داخلی هم به نوعی با معماری داخلی سر و کار دارد و شانه به شانه ی آن حرکت می کند و هم بی ارتباط با عناصر دکوراتیو نیست.

طراحان داخلی در فضاهای متفاوت و متنوعی به طراحی می پردازند. برخی ترجیح می دهند در بخش طراحی و چیدمان داخلی منازل فعالیت کنند، در حالی که عده ای به فعالیت در بخش های تجاری، مسکونی و شرکت های معماری به فعالیت می پردازند.

گروهی دیگر از طراحان دکوراسیون داخلی، به سبب نوع دانش خود، در بخش های خاص تری فعالیت می کنند. این قسمت شامل طراحی بخش مراقبت های بهداشتی، طراحی رستوران، ساختارهای جدید برای منازل، آشپزخانه، حمام و نیز طراحی دفتر کار می باشد.

اصول انتخاب کاغذ دیواری

اولین نکته ای که باید در انتخاب کاغذ دیواری به آن توجه شود این است که انتخاب کاغذ دیواری دقیقا به اندازه ی انتخاب مبلمان یا فرش یک خانه اهمیت دارد. بنابراین هرکسی که می خواهد کاغذ دیواری مناسب تهیه کند، باید قبل از انتخاب کاغذ دیواری به رنگ های موجود در خانه ی خود توجه کند؛ رنگ های موجود مانند رنگ پرده، رنگ فرش، رنگ مبلمان، رنگ کفپوش و…

مثلا در خانه های با کفپوش ساده، بهتر است از کاغذ دیواری های گلدار و یا با طرح شلوغ استفاده شود و همین طور برای خانه های با کفپوش های دارای طرح و نقش، بهتر است از کاغذ دیواری های ساده استفاده شود. زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد، برای افراد خانواده احساس آشفتگی و کلافگی ایجاد می کند.

سایر نکاتی که باید در انتخاب کاغذ دیواری مد نظر قرار داد به شرح زیر است:

  1.  توجه به متراژ منزل
  2.  تصمیم گیری قبل از خرید
  3.  دیدن کاغذ دیواری در فضای خانه
  4.  جنس کاغذ دیواری
  5.  تهیه چند رول اضافه، محض احتیاط

برای دیدن از نمونه های اجرا شده کاغذ دیواری ایتالنو کلیک کنید

رنگ پارکت در دکوراسیون:

  • پارکت بژ و کرم متمایل به زرد، جاهای کم ۱ نور و تاریک را روشن تر و شادتر می کند و آرامش بخش است.
  • پارکت فندقی جزو رنگ ۲ های گرم و هماهنگ است و فضایی صمیمی ایجاد می کند.
  • پارکت قهوه ۳ ای، حس ارتباط با زمین و طبیعت را ایجاد کرده و با مبلمان روشن زیباتر خواهد بود.
  • پارکت بژ مایل به سفید احساس جدید بودن و پاکیزگی را بوجود آورده و فضای اتاق را روشن می ۴ کند.
  • پارکت خاکستری تیره خنثی، شیک و آرامش ۵ بخش است.

برای خرید پارکت کلیک کنید

مزایای استفاده از قرنیز

بدون شک این سوال برای افرادی که می خواهند از قرنیز استفاده کنند پیش می آید که دلیل استفاده از قرنیز چیست و چه کاربردی خواهد داشت. در پاسخ باید گفت که استفاده از قرنیز تا حد بسیار زیادی به کف مربوط است. برای مثال اگر از پارکت در کف استفاده شده باشد، بعد از اتمام کار دورتادور آن با دیوار فاصله ای دارد که این فاصله توسط نصاب به عنوان درز انبساط در نظر گرفته می شود تا اگر فضا گرم شد و پارکت ها منبسط شدند، به دیوار نچسبند و جای کامل داشته باشند.

نه تنها ظاهر زشتی دارد، بلکه محلی ، بنابراین اگر فاصله یک سانتی متری که به صورت باز است به حال خود رها شود برای جمع شدن گرد و غبار ایجاد می شود. به همین خاطر با استفاده از قرنیز می توان درز انبساط را پوشانده و جلوه فضا را بیشتر نمود.

اگر کف منزل یا محل کار از سنگ، سرامیک، موکت و هر چیزی غیر از لمینیت باشد، با اینکه نیاز به قرنیز وجود ندارد و هیچ اتفاقی برای کل فضا نمی افتد، اما توجه داشته باشید که یک فضای ساده با وجود یک قرنیز چوبی تا حد بسیار زیادی زیبا و شیک خواهد شد.

وجود داشته باشد، با استفاده  … خرابی مربوط به گچ کاری، نقاشی و ،در صورتی که در انتهای دیوار یا گوشه های کف از قرنیز می توان ایرادات بنایی را پوشاند.

با استفاده از قرنیز می توان بخش های پایینی دیوار را پوشانده تا از برخورد کفش، پایه مبل یا حتی وسایل دیگر، دیوار دچار آسیب نشود.

مزیت دیگر این است که قرنیز ها مانع خوبی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به دیوار و همچنین تخریب رنگ آن می باشند.

برای دیدن از انواع مدل های قرنیز ایتالنو دکور کلیک کنید

مزایا و شرایط نگهداری کابینت ام دی اف MDF

کابینت های آشپزخانه ام دی اف به آسانی تمیز می شوند و به همین دلیل برای استفاده در آشپزخانه بسیار ایده آل و مناسب می باشند. هنگام خرید کابینت های جدید یا روکاری کابینت های قبلی، انتخاب های زیادی پیش رویتان قرار دارد. کابینت ) اغلب گزینه مقرون به صرفه ای می باشد که هم در آشپزخانه و هم در سرویس بهداشتی و حمام MDFام دی اف ( )Thermofoil) از تخته های فیبر با دانسیته متوسط و پوششی از لایه نازکی از وینیل(MDFکاربرد دارد. ام دی اف ( ) را MDF ،تشکیل شده است اما می تواند طوری طراحی شود که بافت چوب را تداعی کند. اگر کابینت های ام دی اف (  مزایا و معایب (شرایط نگهداری) آن را در نظر بگیرید تا با آگاهی کامل تصمیم ،ً حتما ، برای خانه تان مد نظر دارید بگیرید که آیا انتخاب مناسبی برای طراحی کابینت آشپزخانه و یا حمام تان میباشند یا خیر.

قیمت کابینت  سانت و همچنین یک متر کابینت ۰۹ و ارتفاع ۵۵نحوه محاسبه قیمت کابینت بر مبنای یک متر کابینت زمینی به عمق ۱ سانت میباشد. به عنوان مثال چنانچه قیمت کابینت را متری ۰۹ و ارتفاع ۳۹دیواری به عمق  تومان اعلام ٫۹۹۹٫۹۹۹ کنیم این قیمت شامل موارد ذکر شده با صفحه ام دی اف به ضخامت سه سانتیمتر که روی کابینت زمینی نصب میشود، است.

با نظر مشتری تغییر کند، قیمت متفاوت ،اگر هر یک از موارد فوق نظیر عمق و ارتفاع کابینت و یا ضخامت صفحه خواهد بود.

همچنین در مواردی که کابینت به صورت کمد (از زمین تا سقف به صورت یکپارچه) و یا ویترین و اپن باشد، قیمت گذاری با ضریبی نسبت به قیمت پایه محاسبه خواهد شد.

قیمت کابینت غیر از قیمت متریال که در بالا عنوان شد، شامل قیمت نصب کابینت نیز میباشد که به صورت ضریبی بین   درصد قیمت متریال محسابه و به قیمت کل اضافه می شود. ۱۵ تا ۱۹

قیمت کابینت بدون در نظر گرفتن سینک و هود محاسبه میشود.

از لحاظ کیفیت و  )… لازم به ذکر است با توجه به تنوع بالای متریال کابینت (ورق ام دی اف، دستگیره ها، لولاها و ، قیمت، به مراتب قیمت کابینت نیز بسیار متنوع خواهد بود و صرفا اعلام قیمت پایین از سوی شرکت های سازنده کابینت دلیل بر برتری یا منصف بودن آنها نیست.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا