اخبار تکنولوژی

کاربران اینترنت سالانه ۶۴۶ ساعت را در شبکه های مجازی می گذرانند

۰

طی مرور زمان انسان ها تغییر کرده اند و عادات جدیدی پیدا کرده اند. به قولی که از قدیم شنیده ایم انسان یک حیوان اجتماعی است. در عصر حاضر انسان راه حل های متفاوت تری نسبت به قبل برای خودش در زمینه ارتباط یافته و ایجاد کرده است که تاثیر بسزایی بر همه جوانب زندگی اش داشته است. با تکنولوژی ها جدید انسان حتی لحظه ای ارتباطش را با دنیای بیرون قطع نمی کند و لحظه به لحظه در حال برآورده کردن نیاز ارتباط خودش با بیرون است.

countries-with-maximum-social-media-users-q3-2015-620x400

طبق اطلاعات منتشر شده مربوط به سومین فصل از سال ۲۰۱۵ بیشتر اوقات کاربران در اینترنت به شبکه های اجتماعی اختصاص پیدا می کند. هر کاربر در اینترنت چیزی حدود ۱٫۷۷ ساعت از هر روز خود را در شبکه های اجتماعی می گذراند . این آمار در سال ۲۰۱۲ چیزی حدود ۱٫۶۱ ساعت در روز بوده است.

Screen-Shot-2015-10-02-at-4.14.06-pm

به طور متوسط کاربران اینترنت در ۶ شبکه عضو هستند و از میان این ۶ شبکه تنها در ۴ شبکه اجتماعی فعالیت رسمی دارند. در این میان می توان راجع به فیس بوک گفت که چیزی حدود ۸۰% از کاربران اینترنت در این شبکه اجتماعی عضو هستند و از این میان ۴۸% از افراد عضو در این شبکه به صورت مستمر فعالیت می کنند.

Screen-Shot-2015-10-02-at-5.50.15-pm

از نظر آمار بازدید یوتیوب بیشترین رشد در آمار بازدید را از آن خودش کرده و با پشت سر گذاشتن فیس بوک در رده جهانی اکنون در رده سی و دوم است.

ثبت نام های ایجاد شده در شبکه های اجتماعی نشان از ان دارد که شبکه هایی همچون Tumblr، Vine و Instagram آمار ثبت نام جوان ترین کاربران اینترنت را به خود اختصاص داده اند و شبکه هایی چون Facebook و LinkedIn کاربران فعال با رده سنی بالاتر دارند.

Screen-Shot-2015-10-02-at-6.22.13-pm

در زمینه اپ های ارتباطی Facebook Messenger و Whatsapp در بالاترین آمار کاربرد در میان کاربر ها قرار دارند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا