تلفن همراه

در iOS 12 شما امکان باز کردن درب با آیفون خود را تجربه می کنید!

باز کردن درب با آیفون

کمپانی اپل تصمیم گرفته است تا کاربرد NFC در آیفون های خود را از پرداخت های موبایلی فراتر ببرد. اپل میخواهد تا با استفاده از NFC، به کاربران خود اجازه ی باز کردن درب با آیفون هایی که دارای این تکنولوژی هستند را بدهد. گفته می شود که کمپانی اپل، این ویژگی را ماه آینده در قالب iOS 12 به کاربرانش معرفی خواهد کرد. ما در ایران سالهاست که با آیفون های دیواری باز کردن درب را انجام می دهیم، گویا اپل تازه به این فکر افتاده !!!  در ادامه این مطلب با نت نوشت همراه باشید.

۰

کمپانی اپل تصمیم گرفته است تا کاربرد NFC در آیفون های خود را از پرداخت های موبایلی فراتر ببرد. اپل میخواهد تا با استفاده از NFC، به کاربران خود اجازه ی باز کردن درب با آیفون هایی که دارای این تکنولوژی هستند را بدهد. گفته می شود که کمپانی اپل، این ویژگی را ماه آینده در قالب iOS 12 به کاربرانش معرفی خواهد کرد. ما در ایران سالهاست که با آیفون های دیواری باز کردن درب را انجام می دهیم، گویا اپل تازه به این فکر افتاده !!! ? در ادامه این مطلب با نت نوشت همراه باشید.

انتظار می رود که تغییرات نرم افزاری چیپ NFC در ماه آینده ارائه شود. طبق تغییرات جدید قرار است تا کاربران بتوانند از این تکنولوژی علاوه بر پرداخت صورت حساب های خود، در دیگر فعل و انفعالات حساس به امنیت، از پرداخت هزینه های حمل و نقل و باز کردن درب اتومبیل گرفته تا هر نوع شناسایی فردی دیگری استفاده کنند.

هم اکنون، کارکنان کمپانی اپل در فضای این شرکت با استفاده از آیفون های خود به نقاط مختلف ساختمان و ادارات دسترسی پیدا می کنند و اپل قصد دارد تا همین تکنولوژی را در دسترس عمومی قرار دهد.

The Information چهار سال پیش گزارشی ارائه کرد که در آن از علاقه ی اپل به گسترش NFC و استفاده از این تکنولوژی در امنیت ساختمان ها و بلیط های حمل و نقل سخن می گفت. در این گزارش گفته شده بود که اپل در این زمینه با شرکت HID Global همکاری می کند.

گزارشی که امروز منتشر شد بیان می کند، از آنجایی که از تکنولوژی بلوتوث هم اکنون در باز کردن برخی قفل های هوشمند استفاده می شود، بنابراین می توان با استفاده از فناوری NFC که امنیت بالاتری دارد، روش های امن تری برای ایجاد ارتباطات و باز و بسته کردن قفل های هوشمند به وجود آورد. قطعا در این زمینه ملاحظات خاصی برای شرکت ها و آژانس های دولتی در نظر گرفته خواهد شد.

منبع: www.macrumors.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا