تلفن همراه

اپل می‌دانسته که iPhone 6 بیشتر از مدل های قبلی خم می شود!

اسناد درونی اپل که به تازگی فاش شده اند (توسط قاضی Lucy Koh به عنوان بخشی از طرح دعوی جاری علیه اپل در مورد شکست تاچ اسکرین آیفون ها در اثر خم شدگی)، نشان می دهند که اپل از قبل می دانسته که گوشی های iPhone 6 و ۶Plus بیش از مدل های قدیمی تر خود خم می شوند. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

طبق اسناد دادگاه، تست های داخلی اپل نشان می دادند که آیفون ۶ حدود ۳٫۳ برابر بیش از آیفون ۵S توانایی خم شدگی داشته است. همچنین مدل پلاس آیفون ۶ که بزرگتر از مدل اصلی می باشد هم ۷٫۲ برابر بیش از ۵S خم می شود.

به عنوان یک بازنگری کوتاه، باید نگاهی به روزهای شاد سال ۲۰۱۴ بیندازیم. در آن دوران کاربران آیفون در جهان درگیر بحثی گسترده که به نام bendgate شناخته می شد بودند. در این بحث، کاربران آیفون معتقد بودند که مدل های iPhone 6 و ۶ پلاس که به تازگی منتشر شده بودند، به دلیل طراحی ضعیف در جیب کاربران خم می شوند. در آن زمان اپل اعلام داشت که خم شدگی آیفون ها به ندرت اتفاق افتاده است و حتی چندین رسانه را به محوطه ی کمپانی دعوت کرد تا ببینند که اپل چگونه محصولات خود را دقیقا آزمایش می کند. با این حال، اما مسائل مربوط به خم شدگی آیفون ها همچنان ادامه پیدا کردند.

این بحث و جدل ها، بعدها زمانی که “بیماری لمسی” (fail شدن تاچ اسکرین آیفون ۶ به دلیل وجود نقص در تراشه های کنترل لمسی خاصی که بر روی مادربرد این گوشی وجود وجود دارند را اصطلاحا “بیماری لمسی” می نامیدند) در گوشی های آیفون ۶ مشاهده شد افزایش یافتند. برخی کارشناسان می گفتند که این خرابی تاچ اسکرین به دلیل آسیب های فیزیکی ناشی از خم شدن بیش از حد این گوشی می باشد. البته اپل عقیده داشت، این اتفاق برای گوشی های می افتد که چندین بار بر روی یک جای سفت سقوط کرده اند و تنش های ناشی از این سقوط ها منجر به خرابی گوشی در آینده می شود.

همانطور که قاضی Judge Koh اشاره کرد، اپل در ماه مه ۲۰۱۶ تصمیم گرفت که در طراحی آیفون ۶ و ۶ پلاس تغییراتی را ایجاد کرده و با اضافه کردن اپوکسیِ بیشتر به زیر چیپ ذکر شده، مقاومت آن را افزایش دهد. با این وجود، کمپانی اپل هنوز هم از پذیرش عمومی این موضوع که آیفون های ۶ بیش از حد خم می شوند سر باز زده است.

منبع: www.theverge.com

محسن خانی

دانشجوی دکتری تخصصی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه تهران هستم. علاقه مند به تاریخ ایران و جهان و همچنین تکنولوژی روز دنیا، امیدوارم نوشته هایم مورد پسند خوانندگان آن واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا