1398-02-03
تلفن همراه

بازار در دست آیفون است! سود ۳۵ درصدی اپل از فروش آیفون X در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷

سود اپل از فروش آیفون X در سه ماهه آخر سال 2017

مؤسسه Counterpoint Research به تازگی سود حاصل از فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد و بر اساس آن اپل تنها با فروش آیفون X توانسته سودی ۳۵ درصدی را به خود اختصاص دهد

مؤسسه Counterpoint Research به تازگی سود حاصل از فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷، را منتشر کرد و بر اساس آن اپل از طریق فروش آیفون X توانسته سودی ۳۵ درصدی را به دست بیاورد. این آمار برای اسمارت فونی که در اواخر سال گذشته عرضه شد بسیار خوب است.

این شرکت آمریکایی موفق شده است با فروش مدل های مختلف آیفون در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۷ در مجموع میزان سود ۸۶ درصدی را به خود اختصاص دهد. بر اساس محاسبات Counterpoint آیفون X موفق شده است در مقایسه با بیش از ۶۰۰ شرکت تولید کننده دستگاه های اندرویدی، سودی ۵۰۰ برابری را برای اپل به ارمغان بیاورد.

سود اپل از فروش آیفون X در سه ماهه آخر سال 2017

سود اپل از فروش آیفون X در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷

سامسونگ گلکسی نوت ۸ و اس ۸ پلاس تنها دستگاه های اندرویدی بودند که موفق شده‌اند جز ۱۰ گوشی با بیشترین میزان سوددهی قرار بگیرند و بقیه جایگاه ها به مدل های مختلف آیفون تعلق گرفته است.

در حالی که این مهم خبر قابل توجهی برای سهام داران است، برای خریداران نیز میتواند مهم باشد. هنگامی که اپل در ماه فوریه آمار فروش خود در سه ماهه آخر را منتشر کرد، اطلاعات حاکی از آن بود که این شرکت موفق شده است علیرغم فروش کمتر نسبت به سال گذشته، سود بیشتری به دست آورده و رکوردهای قبلی خود را ارتقا دهد. دلیل این امر نیز قیمت های بالاتر در نظر گرفته شده برای مدل های مختلف آیفون در مقایسه با سال های گذشته است.

به نظر میرسد اپل برای پاییز امسال نیز رویکردی همچون سال گذشته را در پیش گرفته و سه گوشی مختلف را معرفی کند. تحلیلگران پیش بینی میکنند اپل برای امسال آیفون X و نسخه پلاس آیفون X را معرفی کند که البته قیمت بیشتری را خواهد داشت. گوشی سوم نیز به احتمال زیاد آیفون ۹ نام خواهد داشت که از ظاهری مشابه به آیفون X بهره برده، اما از اجزای ارزان تری همچون پنل LCD به جای OLED در آن استفاده شده است.

منبع: tomsguide

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا