ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران ممنوع شد!

ارز دیجیتال ممنوع شد

دیروز بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای اعلام کرد، به کارگیری ابزار بیت کوین و سایر انواع ارز دیجیتال در همه مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی در جلسه سی‌ام شورای عالی مبارزه با پولشویی در تاریخ ۹ دی ماه ۱۳۹۶، این قانون تصویب شد و بانک مرکزی در روز ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ موضوع ممنوعیت به کارگیری ارز دیجیتال یا ارزهای مجازی را به بانک‌ها ابلاغ کرده است.

۱+

دیروز بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای اعلام کرد، به کارگیری ابزار بیت کوین و سایر انواع ارز دیجیتال در همه مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی در جلسه سی‌ام شورای عالی مبارزه با پولشویی در تاریخ ۹ دی ماه ۱۳۹۶، این قانون تصویب شد و بانک مرکزی در روز ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ موضوع ممنوعیت به کارگیری ارز دیجیتال یا ارزهای مجازی را به بانک‌ها ابلاغ کرده است. بنا به اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، ارزهای مجازی «به ابزاری برای پولشویی و تامین مالی تروریسم و به طور کل، جابه‌جایی منابع پولی مجرمان» بدل شده بودند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ارزهای مجازی به ابزاری برای پولشویی و تامین مالی تروریسم تبدیل شده‌اند.

اواسط اسفند ماه گذشته پلیس سایبری ایران (فتا) هشدار داده بود که بیت کوین پول سالمی نیست و گفته بود که از این پول دیجیتال برای خرید و فروش مواد مخدر و اسلحه و همین طور قاچاق انسان استفاده می‌شود. پیش از آن هم ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران، هم‌زمان با رشد سریع ارزش بیت کوین و پول‌های مجازی دیگر به سرمایه‌گذاران ایرانی درباره خرید و فروش این ارزها و احتمال حبابی بودن قیمت آن هشدار داده بود.

همانطور که می دانید بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال به حساب می‌آید. ارزی که رشد زیاد قیمت آن در اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز شد و قیمت این ارز دیجیتال در دوره‌ای به حدود ۲۰ هزار دلار رسید. اما مدتی بعد قیمت این ارز به شدت کاهش پیدا کرد و در حال حاضر هر واحد آن حدود ۹ هزار دلار ارزش دارد. بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی تحت نظارت هیچگونه نهادهای مالی و بانکی نیستند و به همین خاطر نگرانی‌های زیادی را در نهادهای قانونی جهان به وجود آورده‌اند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا