گجت‌ها

مسواک هوشمند سخن گو که کار مشاوره روانی را هم به خوبی انجام خواهد داد!

شرکت سوئدی FOREO اقدام به ساخت یک نمونه مسواک هوشمند نموده است که بزاق دهان فرد را برای تشخیص عصبانیت، استرس و دیگر مسائل احساسی تجزیه و تحلیل می کند و پس از تشخیص آن سعی به تقویت روحیه وی می کند. در ادامه با معرفی امکانات جالب این مسواک هوشمند جالب همراه نت نوشت باشید.
این مسواک هوشمند که Issalexa نام گرفته شده است، یک مسواک برقی T-Sonic و همچنین یک “پشتیبان هوشمند سبک زندگی” است که پس از تجزیه و تحلیل بزاق دهان، با صاحبش صحبت می کند. بزاق دهان شما نه تنها برای کمک به هضم غذا مناسب است، بلکه ترکیب شیمیایی آن می تواند این مسواک هوشمند را از آنچه حمایت عاطفی که شما در طول روز یا قبل از رفتن به رختخواب نیاز دارد مطلع کند.

طبق تحقیقات صورت گرفته Foreo، افرادی که تحت فشار روحی قرار می گیرند، اضطراب دارند و یا به طور دیگر عصبی هستند، از دهان غیر طبیعی خشک (به نام Xerostomia) رنج می برند. اگر مسواک هوشمند شما بفهمد که از این شرایط رنج می برید، با این جملات شما را تشویق می کند مثلا: «امروز به راحتی می توانید زندگی کنید، شما کار می کنید که زندگی می کنید، نه اینکه زندگی می کنید که کار کنید». یا بهتر از این، “به یاد داشته باشید که امروز ناامید نشوید. زندگی چیزی است که شما آن را می سازید.” و جالب است که شما حتی می توانید Issalexa خود را شخصی کنید، تا مسواک از نام شما هنگام بیان عبارات فوق استفاده کند.

همچنین ادعا می شود که این مسواک، حساسیت عاطفی را بر اساس عدم تعادل هورمون استرس کورتیزول تشخیص می دهد. جالب است بدانید که اگر بهداشت دهان خود اهمیت ندهید و فراموش کرده باشید که دندان هایتان را بعد از گذشت یک شب مسواک بزنید، Issalexa متوجه این موضوع می گردد و به شما هشدار می دهد.

پل پراس، مدیر عامل شرکت FOREO می گوید: “ما به خلق نوآوری تکیه کرده ایم و این مسیر تحقق اهداف ما در موسسه تحقیق و توسعه خود در سوئد می باشد. همه محصولات ما ترکیبی از فن آوری و نوآوری هستند و اکنون ما با افزودن فناوری هوش مصنوعی و گفتار به جدیدترین محصول خود، بهترین وسایل مراقبت از دهان را به ارمغان می آوریم و همچنین به مشتریان خود می گوید زمانی که احساس کنیم نیاز به تقویت عاطفی دارید از هیچ گونه حمایت احساسی دریغ نمی کنیم.”

بدون در نظر گرفتن ویژگی های فوق، Issalexa مانند مسواک صوتی ISSA 2 می تواند به عنوان یک مسواک دستی نیز عمل کند. این دستگاه دارای مواد سیلیکونی نرم و شفاف است که مسواک زدن را برای شما راحت تر می کند. علاوه بر این وعده داده است که تا ۳۵ درصد بیشتر کمک به از بین بردن پلاک روی دندان کند. این مسواک همچنین خیلی سریع خشک و خیلی آسان تمیز می شود. سیلیکون بکار رفته در آن ۱۰،۰۰۰ باکتری کمتر از مواد نایلونی مسواک های دیگر در خود جمع می کند.

قابلیت سه بعدی سر این مسواک می تواند به راحتی روی سطوح و منحنی های مختلف دندان ها بچرخد و شکاف هایی را که سایر برس ها ممکن است تمیز نکنند به راحتی می تواند تمیز کند. علاوه بر این، مسواک قابلیت شارژ شدن دارد بنابراین برای سفر بسیار مناسب است. عمر باتری آن نیز به ۳۶۵ بار استفاده می رسد.

باید بگوییم مسواک Issalexa هنوز ساخته نشده است. اما مسواک ISSA 2 نیز مشابه این کار را انجام می دهد. قیمت این مسواک ۱۶۹ دلار می باشد و می توانید آن را از وب سایت Foreo خریداری کنید.

آرزو نبی‌زاده

آرزو نبی زاده هستم. 10 سال است که در زمینه IT فعالیت دارم و به پیگیری اخبار تکنولوژی علاقه مند هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا