خودرو

جگوار I-Pace یا تسلا مدل X ، کدامیک در کارزار اتومبیل های هوشمند برقی موفق خواهند بود؟

در نهایت شرکت جگوار موفق شد با معرفی خودرو کامپکت I-Pace رقیب سرسختی را برای تسلا مدل X معرفی کند. این محصول برای نخستین بار جگوار را وارد دنیای اتومبیل های کاملا الکتریکی می کند و به عنوان اولین قدم بریتانیایی ها محصول بسیار مطلوبی محسوب می شود.

۰

در نهایت شرکت جگوار موفق شد با معرفی خودرو کامپکت جگوار I-Pace رقیب سرسختی را برای تسلا مدل X معرفی کند. این محصول برای نخستین بار جگوار را وارد دنیای اتومبیل های کاملا الکتریکی می کند و به عنوان اولین قدم بریتانیایی ها محصول بسیار مطلوبی محسوب می شود. در ادامه با مقایسه جگوار I-Pace با تسلا مدل X همراه نت نوشت باشید.

طراحی بدنه جگوار I-Pace حیرت انگیز است و بسیار تهاجمی توسعه یافته تا همانند یک جگوار واقعی نشان داد. مشخص نیست آیا این مدل می تواند به سمبل موفقیتی برای جگوار تبدیل شود یا خیر اما براساس تحسین های صورت گرفته و علاقمندی طرفداران احتمال موفقیت آن کم نیست.

Ian Callum مدیر جگوار اظهار داشت که کمپانی تمام سعی خود را کرده تا چنین محصول الکتریکی را به مشتریان خود ارائه دهد. جگوار ادعا می کند سرنشینان عقب در مقایسه با  پورشه کاین جای بیشتری داشته و سفری راحت را تجربه می کنند. فضای داخلی کابین این خودرو اساسا با جگوار XE مطابقتی دارد و حتی I-Pace مدلی چشمگیرتر نیز به نظر می رسد.

در سوی دیگر مدل X تسلا را نباید دست کم گرفت یک اتومبیل الکتریکی فوق العاده که ویژگی های جالب توجهی روی آن قرار گرفته است. هر دو اتومبیل را می توان محصول شایسته ای از برند خود دانست اگرچه هر یک نیز مزایایی نسبت به یکدیگر دارند. دو شاسی بلند الکتریکی رقیب های کاملی هستند که مدل ایکس حتی یک خودرو هفت نفره محسوب شده و I-Pace نیست. همچنین قیمت مدل ایکس آمریکایی در مقایسه با I-Pace بریتانیایی اختلاف بیشتری داشته و گران تر است.

شرکت جگوار I-Pace را با قیمت ۵۳ هزار پوند به فروش می رساند و اما مدل ایکس قیمتی ۷۱ هزار پوندی داشته و با قیمت بالای خود گران تر از I-Pace است. البته قیمت نسخه ایالات متحده I-Pace در نمایشگاه بین المللی ژنو اعلام خواهد شد.

اما همانطور که می دانید جگوار آی پیس را به تازگی معرفی کرده و یک رقیب مستقیم برای مدل X محسوب می شود که با قابلیت ها و ویژگی های بزرگ خود می تواند شاسی بلند کامپکت بزرگی باشد. بنابراین می توان I-Pace را محصولی بزرگ دانست. در این مطلب قصد داریم به قیاس دو مدل تسلا مدل ایکس و I-Pace بپردازیم:

  • در این تصویر ارتفاع سقف I-Pace جگوار نسبت به مدل ایکس تسلا بوده و همین امر زیبایی ظاهری آن را دوچندان کرده است.

  • در قسمت عقب محصول جگوار ضخامت کمتری داشته اما صندوق بزرگتر به نظر می رسد و آن را به یک خودرو ساب کامپکت تبدیل می کند.
  • هر دو اتومبیل در فضای داخلی کابین محصولات مدرنی به نظر می رسند و باید آنها را قابل توجه دانست که محصولاتی کامل به شمار می روند.

  • با این حال کدام یک را شما می پسندید و به عنوان خودرو الکتریکی پیشرفته قبودل دارید؟

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا