دانستنی‌های سلامتی

با مزایای رژیم کتوژنیک در درمان و پیشگیری از بیماری ها آشنا شوید

مزایای رژیم کتوژنیک

یکی از مزایای رژیم کتوژنیک چربی سوزی و درمان چاقی است. اما از دیگر مزایای رژیم کتو این است که می توان با استفاده از آن بسیاری از بیماری ها را بدون درمان دارویی درمان کرد.

یکی از مزایای رژیم کتوژنیک چربی سوزی و درمان چاقی است. اما از دیگر مزایای رژیم کتو این است که می توان با استفاده از آن بسیاری از بیماری ها را بدون درمان دارویی درمان کرد. سالانه ۸۵ میلیارد دلار سود ناشی از تولید داروهای شیمیایی به جیب تولید کنندگان این شرکت ها می رود. این رقم سرسام آور متاسفانه در صورتی است که بسیاری از این بیماری ها را به سادگی می توان با استفاده از روش های طبیعی درمان کرد. حال در نت نوشت به شما خواهم گفت که مزایای رژیم کتوژنیک چیست!

رژیم کتوژنیک چیست ؟

هدف از این رژیم وادار ساختن بدن به ورود به مرحله ای به نام کتوز است. در این رژیم ۵۰ الی ۷۰ درصد رژیم غذایی حاوی چربی های مفید است. یعنی رژیمی است با چربی زیاد، مقدارِ کافیِ پروتئین و قندِ اندک.

مزایای رژیم کتوژنیک چیست؟

۱ – کاهش وزن

در این رژیم بدن انسان به یک ماشین چربی سوزی تبدیل می شود. این رژیم غذایی، بدن را وادار می‌کند تا بجای قند، از چربی برای تأمین انرژی استفاده کند. بنابراین رژیم کتوژنیک پتانسیل چربی سوزی بدن را به شدت افزایش می دهد و این یکی از مهم ترین مزایای رژیم کتوژنیک است.

همچنین وزن بدن در این رژیم با کاهش سطح قند خون و انسولین بیشتر از قبل کاهش می یاید. به یاد داشته باشید که انسولین یکی از هورمون هایی است بدن را وادار می کند تا چربی ها را ذخیره کند!

۲ – کنترل علائم دیابت نوع ۲

مبتلایان به دیابت نوع ۲ مقادیر زیادی انسولین در بدن دارند. این مقادیر بالا باعث بروز برخی بیماری ها مانند فشار خون، افزایش ریسک ابتلا به نقرس، کبد چرب، چاقی، هوس کردن شیرینی و قند خون بالا می شود. رژیم کتوژنیک کربوهیدرات های مصرفی (که در بدن تبدیل به قند می شود) را کاهش داده و در عین حال به بدن اطمینان می دهد که انرژی مورد نیازش به طور کامل از چربی ها تامین می شود.

۳ – درمان سرطان

رژیم کتوژنیک و درمان سرطان و دیابت و کاهش وزن

رژیم کتوژنیک و درمان سرطان و دیابت و کاهش وزن

یک رژیم کتوژنیک خطر ابتلا به سرطان را حتما کاهش خواهد داد. اما قدرت واقعی این رژیم درمان مقابله با سرطان به وقوع پیوسته است! یادتان می آید که قبلا در نت نوشت به شما گفته ایم که سلول های سرطانی عاشق قند هستند؟  بله…قند ها سلول های سرطانی را تغذیه می کنند. رژیم بدون قند و پر از چربی به معنای واقعی سلول های سرطانی را گرسنه نگاه می دارد و مانع از رشد آن ها می شود!

برخی از محققان بر این باورند که رژیم غذایی کتوژنیک از شیمی درمانی نیز موثرتر است

۴ – بهبود سلامت روان

رژیم کتوژنیک در بهبود بیماری هایی مشابه اسکیزوفرنی در موش ها بسیار موثر بوده است. همچنین در کودکان اوتیسمی مدتی پس از شروع این رژیم پیشرفت های بسیاری مشاهده شده است.

افسردگی و اختلال دو قطبی نیز از دیگر بیماری هایی است که می تواند با این گونه رژیم بهبود قابل توجهی داشته باشند.

در شروع با کمتر از ۵۰ گرم کربوهیدرات شروع کنید. حتی برخی با ۳۰ گرم آغاز می کنند. رژیم کتوژنیک کمی به تمرین نیاز دارد اما بعد از مدتی برای بدن عادی می شود. بیش از ۱۲۰ گرم در روز پروتئین مصرف نکنید. چربی مصرفی در این رژیم باید ۱۲۰ گرم غذای چرب و ۹۰ گرم غذایی باشد که چربی به آن افزوده شده باشد.

اگر تمرکزتان روی کاهش وزن است چربی اضافه شده را به ۳۰ گرم در روز کاهش دهید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا