خودرو

کیا از کانسپت SP Concept در Auto Expo 2018 رونمایی کرد!

۰

شرکت کیا در نیمه دوم سال آینده فروش به صورت خرده فروشی در هند را آغاز می کند و از این رو در نظر داشته بیش از ۱۶ مدل جهانی را به این بازار بزرگ بیاورد. در این میان طی نمایشگاه Auto Expo 2018 هند شاهد معرفی محصولات جدیدی از سوی برند کره ای بودیم. یکی از این محصولات جدید کانسپت SP Concept نام دارد، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

این شرکت همچنین بیش از ۱۶ مدل خود را به نمایش عموم گذاشت تا بیشتر مورد توجه قرار گیرد. یکی از این مدل ها خودرو کانسپت SP Concept که برای نخستین بار در Auto Expo 2018 به نمایش درآمد. این مفهومی با چراغ های کریستالی و طراحی جسورانه نزدیک به نمونه تولیدی محصول قابل توجهی را رونمایی کرده است. طراح اصلی این مدل توسط Peter Schreyer صورت گرفته و بیان داشته که این طراحی اگرچه اغراق شده است اما طراحی نزدیکی به نسخه تولیدی دارد.

طراحی جلو آن به خوبی زبان طراحی همیشگی کیا را با جلوپنجره اسپرتیج و چندین مدل دیگر نشان می دهد. چراغ های کانسپت SP دوگانه هستند که یکی از آنها به شکل باریک و دیگری به شکل پهنی در قسمت زیرین جای گرفته است. باتوجه به رینگ های آلیاژی، سقف سفید و بدنه نارنجی و درب های پاپ آپ شکل به نظر می رسد مدلی هوشمند از برند کیا به شمار می رود.

متاسفانه کیا از صحبت درباره مشخصات پیشرانه کانسپت SP صرف نظر کرده و به گفته گزارش ها کیا تولید آن را با سرمایه گذاری ۱٫۱ میلیارد دلاری که در هند کرده، بزودی آغاز کند. هنگامی که SP روانه بازار می شود یک کراس اوور هم رده هیوندا Creta به شمار می رود و احتمالا در ساختار مشترک باشند زیرا دو شرکت هیوندا و کیا یک برند به شمار می روند.

در نمایشگاه Auto Expo  ۲۰۱۸ کیا همچنین پیکانتو جدید، استینگر اسپرت، نسخه بزرگ موهاوی، نسخه هیبریدی نیرو و اپتیما را با خود به نمایشگاه آورده است. بیش از ۱۶ مدل مختلف از اتومبیل های کیا وارد بازار هند می شوند، بازاری بزرگ که برای مخاطبان هندی گزینه مناسبی بوده و طرفداران کمی هم نداشته و از این رو باید آن را قابل توجه دانست. کیا می خواهد در صنعت به پنجمین شرکت بزرگ سال ۲۰۱۸ تبدیل شود و از این رو برنامه های بزرگی را در ذهن خود می پروراند.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا