روانشناسی و موفقیت

مزایای مهاجرت و تاثیر مهاجرت بر شخصیت انسان و وسعت فکر

مزایای مهاجرت تاثیر مهاجرت بر شخصیت انسان و وسعت فکر

تحقیقات جدید درباره مزایای مهاجرت و تاثیر مهاجرت بر شخصیت انسان نشان می دهد برای آن که شناخت بهتری از خودتان داشته باشید بهتر است مدتی خارج از کشور مادری زندگی کنید. منظورمان زندگی کردن در یک کشور غریب و ناآشنا است تا نکته های بیشتری درباره خودتان و یک دنیای جدید کشف کنید.

۱+

تحقیقات جدید درباره مزایای مهاجرت و تاثیر مهاجرت بر شخصیت انسان نشان می دهد برای آن که شناخت بهتری از خودتان داشته باشید بهتر است مدتی خارج از کشور مادری زندگی کنید. منظورمان سفر نیست. چون سفر همیشه با برنامه ریزی است و برنامه ها از قبل مشخص است. منظورمان زندگی کردن در یک کشور غریب و ناآشنا است تا نکته های بیشتری درباره خودتان و یک دنیای جدید کشف کنید. پس اگر به دنبال جست و جوی دنیاهای دیگر و کشف زوایای شخصیتی خودتان و رشد هر چه بیشتر آن هستید قبل از آن که چمدان سفر ببندید نت نوشت امروز را بخوانید تا از مزایای مهاجرت بدانید.

مزایای مهاجرت : نگاهی به آینه ولی از بعدی دیگر

اولین تحقیقی که در مورد مزایای مهاجرت مزایای مهاجرت و تاثیر مهاجرت بر شخصیت انسان انجام گرفت یک تحقیق ساده ولی پر ارزش و پر معنا بود. ۱۲ پرسش به دو گروه افراد داده شد. گروهی که مهاجرت کرده بودند و گروهی که همچنان در وطن اصلی خود زندگی می کردند و تجربه زندگی در کشور دیگری را نداشتند.

بیشتر بخوانید: آسان ترین کشور برای مهاجرت ، با شرایط مهاجرت به این ۱۰ کشور آشنا شوید!

شرکت کنندگان با این جملات که با آن موافق بودند ارزیابی می شدند:

۱- «به طور کلی نگاه و حس کاملا مشخصی در مورد خودم دارم. می دانم چه کسی هستم و چه می خواهم.»

۲- « بین جنبه های مختلف زندگی و شخصیت ام تضادی تجربه ام نکرده ام.»

جالب تر این بود افرادی که خارج از کشور تحصیل کرده بودند اعتماد به نفس بیشتر و شخصیت قوی تری داشتند. ولی این پرسش مهم روبروی محققان قرار گرفت. آیا این افراد از نظر شخصیتی قوی بودند و اعتماد به نفس داشتند که راه مهاجرت را برگزیده بودند یا مهاجرت این تاثیر را روی شخصیت شان گذاشته بود.

بیشتر بخوانید: کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت در اروپا

به همین دلیل محققان به سراغ تحقیق دوم رفتند. در این مرحله آن ها توجه خود را روی کسانی معطوف کردند که یا خارج از کشور تحصیل کرده بودند یا قصد داشتند که چنین هدفی را دنبال کنند.

علاوه بر پرسش های تحقیق اول که شامل شناخت از خود بود، پرسش هایی درباره حسی که از خودشان و جامعه پیرامونشان داشتند از هر دو گروه سوال شد. مجددا افرادی که خارج از کشور مادری زندگی و تحصیل کرده بودند باز هم نمره بالاتری در رابطه با اعتماد به نفس و اطمینان به خود به دست آوردند.

بیشتر بخوانید: رازهای ناگفته جهان از دیدنی ترین مکان‌های دنیا که کمتر کسی از آنها خبر دارد!

تحقیق سوم درباره مزایای مهاجرت از این هم جالب تر بود. مشخص شد مدت زمان در مقایسه با تعداد  کشورهایی که فرد به آنها سفر کرده است تاثیر بهتر و عمیق تری بر شخصیت دارد. یعنی تعداد سفرهای خارج از کشور مهم نیست. مدت زمانی که شخص در آن مکان زندگی کرده است اهمیت دارد. می توان دانشجویان را مثال خوبی در این مورد دانست. دانشجویانی که خارج از کشور تحصیل می کنند آینده شغلی بهتری دارند و به طور کلی زندگی آتی آن ها هدفدارتر است و می دانند چه می خواهند و چه باید بکنند.

مزایای مهاجرت : وسعت فکر و در هم نوردیدن مرزها

مزایای مهاجرت

مدت زمان سفر در برابر تعداد سفرها

زندگی در خارج از کشور مادری از تجربه های زندگی به شکل ماموریت کاری یا انتقالی متفاوت است. بسیاری از افرادی که مهاجرت می کنند ناچارند شغل دیگری برای خودتان انتخاب کنند که از سطح توقع آن بسیار پایین تر است. نوع شغل و میزان دستمزد به احتمال زیاد آن چیزی نیست که در کشور مادری داشته اند. به احتمال زیاد حتی یک فرد تحصیلکرده مدیر مجبور است به شغل های سطح پایینی مثل کار در یک رستوران رو بیاورد. همین باعث می شود تا شخص شناخت بهتری از خودش به دست بیاورد و به دنبال راهکارهایی برای رشد بیشتر خود در محیط جدید باشد.

بیشتر بخوانید: دورافتاده ترین نقاط دنیا ، ۵ نقطه دور افتاده، متروک و ترسناک روی کره زمین

نکته مهم دیگری که محققان درباره مزایای مهاجرت مزایای مهاجرت و تاثیر مهاجرت بر شخصیت انسان کشف کردند ارتباط مستقیم بین مدت زمان زندگی و خلاقیت فرد بود. یعنی هر چه فرد در کشور دیگری مدت طولانی تری زندگی کرده باشد خلاقیت او بیشتر است. مصداق همان ضرب المثل قدیمی : بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. این افراد همیشه ایده های خوبی برای حل مشکلات دارند. نکته جالب تر این تحقیق مقایسه کسانی بود که در فکر مهاجرت بودند با افرادی که اصلا به مهاجرت و ترک وطن فکر نمی کردند. معلوم شد حتی وقتی فرد به مهاجرت فکر می کند قدرت خلاقیت بیشتری دارد. دلیل عملی آن هم کاملا مشخص است: در سفر تجربه هایی کسب می کنید که ماندن در محیط قبلی این امکان را به شما نمی دهد. برای وقف دادن خود با محیط جدید تلاش می کنید، سعی می کنید فرهنگ محیط جدید را یاد بگیرید، زبان جدیدی یابد بگیرید و برای دستیابی به موفقیت تلاش کنید. که همه و همه باعث خلاقیت، اعتماد به نفس و خودباروری بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید: کم ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

بیشتر بخوانید: با ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

اگر می خواهید خودتان و هویت فردی تان را بهتر بشناسید و ذهن آزاد و وسعت فکر داشته باشید سفر بهترین گزینه است.

منبع: curiosity.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا