1398-02-04
آرت کیوسک

لودوویکو اینائودی نوازنده‌ی کم نظیر پیانو اردیبهشت امسال در تهران

لودوویکو اینائودی

لودوویکو اینائودی آهنگساز، پیانیست معاصر ایتالیا به همراه ارکسترش اردیبهشت‌ ماه امسال نخستین کنسرت اش را در ایران در تالار وزارت کشور با استاندردهای بین المللی برگزار می کند.

لودوویکو اینائودی آهنگساز، پیانیست معاصر ایتالیا به همراه ارکسترش اردیبهشت ماه امسال نخستین کنسرت اش را در ایران در تالار وزارت کشور با استانداردهای بین المللی برگزار می کند.

خالق موسیقی فیلم دست نیافتنی‌ ها بیش از آلبوم‌ هایش، با تک‌ نوازی پیانو روی قطعه ی یخ بزرگ شناور در اعتراض به افت یخچال‌ های طبیعی در قطب شمال در حالی‌ که شاهد آب شدن یخ‌ هاست، مورد استقبال قرارگرفته بود. او قطعه ی مرثیه‌ ای برای قطب شمال را در نروژ نواخت تا از سران جهان برای حفظ این ناحیه درخواست همکاری و کمک کند. اینائودی همچنین ساخت موسیقی فیلم‌های اینجا انگلستان است (This Is England)، من هنوز اینجام (I’m Still Here) و سریال دکتر ژیواگو (Doctor Zhivago) را بر عهده داشته است.

لودوویکو اینائودی، زاده ی ۲۳ نوامبر ۱۹۵۵ در تورین، ناحیه‌ای در شمال‌ غربی ایتالیا است. مادر او  نقش مهمی برای او در یادگیری پیانو در دوران کودکی اش ایفا کرده است. او بعد از یادگیری موسیقی در کنسرواتوار میلان، موفق به کسب مدرک در سال ۱۹۸۲ شد. در همان سال، او با لوچانو بریو تحصیل کرد و موفق به کسب بورس تحصیلی در جشنواره ی موسیقی تنگلوود شد. 

اینائودی پس از تحصیل در کنسرواتوار میلان در نهایت با بریو، چندین سال را صرف آهنگسازی در فرم‌ های سنتی کردند. در اواسط ۱۹۸۰ او شروع به جستجو و بیان شخصی بیشتر در یک سری از آثار برای رقص، چند رسانه‌ ای و بعد از آن برای پیانو کرد. فضای موسیقی او، فکری و اغلب درون‌ گرا، نقاشی در مینیمالیسم، موسیقی جهان و پاپ معاصر است. آثار ساخته شده ی او تأثیر قابل توجهی در فیلم جهان با ۴ جایزه ی بین‌المللی به نام او ایفا کرده است. پدر او جولیو اینائودی، ناشر، و پدربزرگ او، لوئیجی، رئیس‌جمهور ایتالیا بین سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۵۵ بود. او در حال حاضر در تاکستانی در منطقه ث ایتالیایی پی‌دی‌مونت (ناحیه‌ای در شمال غربی ایتالیا) زندگی می‌ کند.

اینائودی همراه ارکستر پنج‌ نفره و با حضور تکنسین صدا، نور و بک لاینر روی صحنه می‌ رود. در این کنسرت، ردی هاسا نوازنده ی چلو، فدریکو مکوزی نوازنده ی ویولن، فرانسسکو ارسوری نوازنده ی گیتار، ریکاردو لاگانا نوازنده ی پرکاشن و البرتو فابریس نوازنده ی باس او را همراهی خواهند کرد و قطعاتی چون Night، Elements، Experience، Fly و … را به اجرا در می‌آورند. این کنسرت به همت موسسه ی ریتم نو برگزارکننده ی دو کنسرت گروه آلمانی شیلر در ایران برگزار خواهد شد.

استقبال از این کنسرت در روزهای ۵ و ۶ اردیبهشت به حدی بود که روز ۴ ام اردیبهشت هم به آن اضافه شد. لودوویکو اینائودی در صفحه و سایت رسمی خود، حضور در ایران را اتفاقی هیجان‌ انگیز عنوان کرد.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا