پیشنهاد شنیدنی: کتاب صوتی «آهوی بخت من گزل» به روایت محمود دولت آبادی
موسیقی

پیشنهاد شنیدنی: کتاب صوتی «آهوی بخت من گزل» به روایت محمود دولت آبادی

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سال های سال است که از انتشار کتاب “آهوی بخت من گزل” می گذرد. حتی فایل های صوتی زیادی از این کتاب را می توان در اینترنت دانلود کرد. اما این روز ها نشر موسیقی هرمس فرصت شنیدن این کتاب را با صدای محمود دولت آبادی فراهم آورده است. او محکم و استوار متن را می خواند و هر بار کلمه “گزل” را آنچنان غلیظ می گوید که بدون هیچ چرایی در ذهن ثبت خواهد شد.

آیینه تهران

آهوی بخت من گزل، سرنوشت دختری است به نام گزل که با سرنوشت غزالی تیزتک می‌آمیزد. گویی هر دو که از دست صیادان در آسیب و هراسند، چشم انتظار فردایی هستند که روشنی و عشق را به آن‌ها هبه کند. فردایی که سواران پر شیهه و پرخروش، با دشتی از سبزه و آب و آبادانی به خانه باز آیند.

گزل نام آهویی است که به دست شکارچی می افتد و سرنوشتش با دختری به همین نام گره می خورد. شنیدن این داستان آنچنان دلچسب است که هر لحظه شما را وادار می کند خود را جای هر یک از این دو گزل بگذارید. داستان اینگونه آغاز می شود:

آهوی کوهی در دشت چگونه دودا
او ندارد یار، بی یار چگونه رودا

راوی این قصه محمود دولت آبادی است، نویسنده داستان و “گزل” (آهو): الهام کردا، “گزل” (بانوی سبز پوش): سحر دولتشاهی و سلطان، مانی حقیقی است.

پیشنهاد شنیدنی: کتاب صوتی «آهوی بخت من گزل» به روایت محمود دولت آبادی

دولت آبادی در وصف داستانش می نویسد:”آهو بیشتر از نوعی دلتنگی برآمد و امیدی که داشتم، شاید هم قطعه ای باقیمانده از کلیدر بوده است که جوهر آن جاری شد در خطوط نقش گزل همان اهوی افسانه ای-تاریخی در زبان پارسی، آهوی زخمی، تنهایی پناه جویی و سرانجام، رهایی، امید و آرزومندی که همیشه داشتم.”

دانلود کتاب صوتی آهوی بخت من گزل از بیپ تونز

برای نوشتن این متن از مجله همشهری جوان کمک گرفتم.

پیشنهاد شنیدنی: کتاب صوتی «آهوی بخت من گزل» به روایت محمود دولت آبادی پیشنهاد شنیدنی: کتاب صوتی «آهوی بخت من گزل» به روایت محمود دولت آبادی

پاوو

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا