روانشناسی و موفقیت

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم و یک گفتگوی عمیق و منطقی داشته باشیم؟

اینکه چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم و یک گفتگوی عمیق داشته باشیم یک هنر است. چه در تالار چه در یک تماس تلفنی با پشتیبانی فنی، همه ما با ناخوشایندی یک صحبت کوتاه مواجه شده ایم. یا حتی بدتر، بسیاری از ما دیگر چیزی برای گفتن نداشته ایم. خب، خبر خوب در نت نوشت اینجاست: روش FORD ممکن است یک روش برای این باشد که دیگر در موضوعات مکالمه کم نیاورید.

هوا چطور است؟

این روش تماماً در مورد سوال پرسیدن و این که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم ، است، یک روش آزموده شده برای این که مردم شما را بیشتر دوست داشته باشند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ که در ژورنال شخصیت و روانشناسی اجتماعی چاپ شد نشان داد که وقتی سوژه ها آموزش دیدند تا بیشتر سوال بپرسند، شریکان مکالمه، آن ها را بیشتر دوست داشتند. همان مطالعه همچنین به سناریوی سرعت قرار پرداخت، و متوجه شد که مردمی که سوال های پیگیرانه بیشتری پرسیدند احتمال بیشتری برای دریافت قرار دوم داشتند. درواقع: مردم دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند. از آن ها بخواهید که چیزی که دوست دارند را انجام دهند، و احتمالاً آن ها شما را نیز دوست خواهند داشت.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم
به دقت گوش کردن به پاسخ های فرد مقابل تان باعث ایجاد یک مکالمه عمیق می شود.

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم ؟ روش FORD

بدون نیاز به توضیح بیشتر، این روش FORD است. این حروف برای چهار موضوع است که می تواند به عنوان شروع کننده گفتگو برای هر کسی مورد استفاده قرار گیرد:

(F (Family خانواده: شما خواهر یا برادر دارید؟

(O (Occupation کار: شغل شما چیست؟

(R (Recreation تفریح: چه سرگرمی هایی دارید؟

(D (Dreams رویا: آیا تا به حال به طور حرفه ای در مورد انجام کاری فکر کرده اید؟

اگر واقعاً می خواهید از این ناخوشایندی عبور کنید، مهم است که فقط سوال نپرسید، بلکه با دقت به پاسخ های فرد گوش کنید. سپس، روی آن ها نظر بدهید، و سوال های پیگیرانه بپرسید. با این کار، قبل از اینکه متوجه بشوید، شما در یک مکالمه عمیق با یک دوست جدید خواهید بود.

برای نکات بیشتر در مورد گفتگوهای کوتاه، نگاهی به “صحبت های کوتاه: چگونه با مردم صحبت کنیم، ارتقا جذبه، مهارت های اجتماعی، شروع کننده های مکالمه & کاهش اضطراب اجتماعی” نوشته استون ساندرسون بیندازید. کتاب صوتی دارای یک نسخه صوتی رایگان آزمایشی است.

 

نویسنده: هادی رجبلو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا