1398-01-03
اخبار تکنولوژی

ارسال مخفی اطلاعات کاربران توسط اپ های اندروید حقیقت دارد!

ارسال مخفی اطلاعات کاربران توسط اپ های اندروید حقیقت دارد!

محققان دانشگاه MIT بعد از بررسی و تحقیق راجع به دریافت و ارسال اطلاعات ناخواسته کاربران اعلام کرده اند که بیش از ۵۰۰ مورد از اپ های کاربردی اندرویدی بدون اجازه به اطلاعات و محتوا های شخصی کاربران دسترسی دارند و به صورت دائمی اطلاعات و مقادیر نامشخصی را از سمت کاربر ها به سمت سرور های خودشان ارسال می کنند.

نکته جالب اینکه در بسیاری از این اپ ها متصل بودن یا عدم اتصال شما به شبکه هیچ تفاوتی در عکلکرد ندارد، اما بلافاصله بعد از اتصال به تبادل داده می پردازند. شایان ذکر است که پس از واکاوی بیش از ۵۰ مورد از اپ ها حدود ۳۰ مورد بی نتیجه بود اما باقی در ظاهر به تبادل لینک های تبلیغاتی پرداخته بودند.

این قضایا به این معنا نیست که تبادل اطلاعات و ارسال داده های کاربر ها در این موارد را می توان جاسوسی تلقی کرد، بسیاری از این ارسال ها تحت پوشش خود سیستم اندروید صورت می گیرد. این در حالی است که اگر بخواهیم به واکاوی سیستم عامل ها بپردازیم درصد ارسال و دریافت در سیستم عاملی مانند iOS به مراتب بسیار بالاتر و غیر قابل نفوذ تر از باقی سیستم عامل هاست. البته به عقیده ی بسیاری ارسال و دریافت اینگونه اطلاعات تنها به بهبود روابط اپ ها و عملکرد آنها در پاسخ به کاربر ها بر می گردد.

با توجه به تمام گمانه زنی هایی که هر روز در متون و اخبار به گوش می رسد، شدیدا توصیه می شود حتما در نگهداری اصلاعات محرمانه و شخصی در گوشی های تلفن همراه هوشمند شدیدا احتیاط های لازم را مد نظر داشته باشید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا