1398-01-31
روانشناسی و موفقیت

یک تغییر کوچک بدهید و یک تاثیر بزرگ برای شروع یک سال خوب را ببینید!

ایجاد تغییرات در زندگی شروع یک سال

با شروع یک سال جدید بیشتر ما تصمیم می گیریم تغییراتی در زندگی خود بدهیم تا موفق تر و سالم تر باشیم. ولی پس از مدتی دوباره به عادت های قبلی بر می گردیم. چه کنیم تا با چند تصمیم کوچک تغییرات بزرگی در زندگی مان ایجاد کنیم و همیشه به آن ها پای بند بمانیم؟

بهار را شروع کرده ایم. زمان به سرعت می گذرد. تعطیلات تمام شد و وقتش است خود را برای شروع یک سال نو آماده کنیم تا وقتی به پایان این سال می رسیم ببینیم تغییرات خوبی در زندگی مان ایجاد کرده ایم. گاهی تغییرات کوچکی می تواند تاثیرات بزرگی در زندگی به وجود بیاورد. تغییراتی که بعد از مدتی شما را سالم تر، پرانرژی تر، و با روحیه تر می کند. آرامش بیشتری به ذهن تان می دهد و حتی می توانید این انرژی مثبت را به اطرافیان هم منتقل نمایید.

پس با نت نوشت امروز همراه باشید تا با چند راهکار ساده و ایجاد تغییرات کوچک در زندگی تان تاثیرات همیشگی و بی نظیری در زندگی تان ایجاد کنید و برای شروع یک سال خوب آماده شوید.

مدیتیشن

برای شروع یک سال خوب فقط روزی ۵ دقیقه مدیتیشن ذهن شما را از تمام تنش ها دور می کند. پس از یک ماه کاملا متوجه می شوید چه قدر احساس آرامش می کنید. پس روزی ۵ دقیقه مدیتیشن را به دلخواه خودتان قبل یا بعد از خواب حتما امتحان کنید.

ورزش و نرمش

برای شروع یک سال خوب از کم شروع کنید. روزی ۱۰ بار بپرید. پرش همان تمرینی است که ورزشکاران حرفه ای برای گرم کردن بدن شان انجام می دهند. بعد هر روز یک یا دو حرکت به آن اضافه کنید. اسکوات انجام دهید. از ۳۰ ثانیه شروع کنید و هر روز ۱۰ ثانیه به آن اضافه کنید تا به ۱۸۰ ثانیه برسد. برای خودتان برنامه پیاده روی بگذارید تا از هوای بهاری هم لذت ببرید.

سبزیجات و میوه بیشتر

مصرف سبزیجات و میوه های بیشتر

طوری برنامه ریزی کنید که حداقل ۴ تا ۵ بار در روز از میوه و سبزیجات استفاده کنید. انواع سالاد و سبزی را همراه با غذا فراموش نکنید. میان وعده های تان را به میوه محدود کنید.

بنویسید

به خودتان قول بدهید حداقل روزی ۱۰ دقیقه چیزی بنویسید. چه بسا نوشته های شما روزی به عنوان کتاب چاپ شود.

خانه داری

از امروز به به بعد به خودتان قول بدهید هر روز قسمتی از خانه را تمیز می کنید. به این ترتیب نه تنها یک فعالیت بدنی دارید، بلکه همیشه خانه ای تمیز دارید و هیچ وقت نیاز به خانه تکانی پیدا نمی کنید. در حین انجام آن به موسیقی مورد علاقه تان گوش کنید.

برنامه ریزی اقتصادی

روزی ۱۰ دقیقه را به برنامه ریزی اقتصادی برای پرداخت قبض ها، پس انداز، خریدهای ضروری، حذف خریدهای اضافه اختصاص دهید. بعد از مدتی در این کار حرفه ای می شوید و تغییرات بزرگی را مشاهده می کنید.

برای  شروع یک سال خوب حتما پیاده روی بروید

هیچ کاری ساده تر و بی هزینه تر از این ورزش پرفایده نیست. ورزشی که برای هر سنی با هر وضعیت بدنی مناسب است. فقط تلفن همراه تان را همراه تان نبرید. اگر از نرم افزار ورزشی آن استفاده می کنید، حداقل در طول مدت پیاده روی از تلفن همراه استفاده نکنید.

با مردم در ارتباط باشید

انسان موجودی اجتماعی است و باید با افراد دیگر ارتباط داشته باشید. یا از طریق شبکه های اجتماعی یا از طریق کتابخانه ها و فرهنگ سراها می توانید افرادی را پیدا کنید که علایق مشترکی با شما دارند. تورهای گردشگری یک روزه هم پیشنهاد خوبی است. هم با افراد جدید آشنا می شوید و هم هزینه زیادی ندارند. لزومی ندارد فکر کنید باید با همه آن ها دوست شوید. در واقع می توانید برای هر کاری دوستی داشته باشید. مثلا دوستی که در زمینه مطالعه اشتراک نظر دارید، دوستی که در برنامه های طبیعت گردی همراه شما است یا دوستی که در پیاده روی روزانه با شما گام برمی دارد.

ارزش گذاری کنید

مشکل بیشتر انسان ها فکر کردن به افکار منفی است. باید به محض آن که می خواهید به افکار منفی فکر کنید فورا با احترام به آن ها که تجربیات گران بهایی بودند ارزش گذاری شان کنید و ذهن خود را به افکار مثبت بکشانید. مسلما فکر کردن به یک تجربه تلخ ممکن است باعث ایجاد حس درد در شما شود. ولی به جای سرزنش کردن به خودتان احترام بگذارید و تجربه ای را که با تلخی به دست آورده اید به یک احساس خوب و شادی آور برای ارتباطات آتی تان تبدیل کنید.

مهربان باشید

سعی کنید هر روز یک کار کوچک با مهربانی برای خودتان و افراد دیگر انجام دهید. به همسایه ای که تنها است سر بزنید. شخصی را برای جابجایی وسایل کمک کنید. یا به درد دل فردی تنها گوش دهید.

برای شروع یک سال خوب زود بخوابید و زود بیدار شوید

شروع یک سال

زود خوابیدن و بیدار شدن

برنامه خواب تان را طوری تنظیم کنید که با ساعت بیولوژیک بدن تان هماهنگ باشد. وقتی زودتر بخوابید و زودتر بیدار شوید فرصت کافی برای مدیتیشن، نرمش صبحگاهی و حتی خواندن و نوشتن هم خواهید داشت.

ذهن خود را پرورش دهید

سعی کنید با مطالعه دید و اطلاعات خود را وسعت دهید. وقتی آگاهی تان بیشتر شود در جمع موفق تر خواهید بود. درک بهتری از روابط خواهید داشت و به دلیل اطلاعات عمومی تان در جمع خواهید درخشید.

برای شروع یک شروع یک سال خوب به برنامه تان پای بند باشید

برای آن که دوباره به عادت های قبلی برنگردید بهتر است هفته اول خود را موظف به انجام این تغییرات کوچک کنید. حتی اگر یک روز در هفته باشد. مثلا یک روز مدیتیشن کنید. یک روز نرمش کنید. یک روز پیاده روی بروید. یادداشت کنید که هر روز کدام یک از برنامه هایتان را اجرا کرده اید. در هفته دوم دو برنامه را در یک روز اجرا کنید مثلا صبح مدیتیشن و بعدازظهر پیاده روی. طوری برنامه ریزی کنید که در هفته چهارم یا پنجم کل برنامه های جدید دلخواه تان را در فعالیت های روزانه تان گنجانده باشید.

حتی می توانید این چالش و تغییر جدید را با دوستانتان در میان بگذارید و یک گروه درست کنید. به این ترتیب نه تنها انگیزه بیشتری برای تغییر پیدا می کنید از حمایت دوستان تان هم برخوردار خواهید داشت و چه بسا  ایده هایی جدید خلق کنید که بتوانید با ما درمیان بگذارید.

 

منبع:

zenhabit.net

 

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا