بازی

سگا امسال نمونه کوچک شده کنسول نوستالژیکش را روانه بازار می کند!

Mega Drive Mini

Sega یک نسخه ی مینی از سیستم بازی  Mega Drive خود را منتشر خواهد کرد که مانند Nintendo قبلی می باشد. انتظار می رود که این سیستم در همین امسال (۱۳۹۷ یا ۲۰۱۸) منتشر شود و کمپانی سگا همچنین به مناسبت جشن ۳۰ سالگی این سیستم، در تابستان امسال به انتشار ۱۵ بازی کلاسیک سگا برای Switch اقدام خواهد کرد.

۰

Sega یک نسخه ی مینی از سیستم بازی  Mega Drive خود را منتشر خواهد کرد که مانند Nintendo قبلی می باشد. انتظار می رود که این سیستم در همین امسال (۱۳۹۷ یا ۲۰۱۸) منتشر شود و کمپانی سگا همچنین به مناسبت جشن ۳۰ سالگی این سیستم، در تابستان امسال به انتشار ۱۵ بازی کلاسیک سگا برای Switch اقدام خواهد کرد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

طبق یک پستی که در فیسبوک منتشر شد، سگا برای ساخت سخت افزار به AtGames روی آورده است. AtGames پیش از این هم Sega Genesis Flashback را بسیار بد ساخته بود و انتظار می رود که این سیستم از نسخه ی قبلی بهتر باشد. نینتندو توجه خود را به جزئیات سیستم های قدیمی خود معطوف کرد که نتیجه ی آن همین سیستمی است که از آن سخن می گوییم.  NES و SNES مینی به خاطر زنده کردن نوستالژی ها بسیار خوب و دوست داشتنی هستند و خاطرات خوب گذشته را به یاد ما می آوردند. فقط امیدواریم که کنترلرهای دستگاه سیم های بلندتری داشته باشند!

قدیم ها، خیلی از پدر و مادرها به این دلیل که فکر می کردند بازی های سگا بیش از حد خشونت بار هستند، برای بچه های خود SNES تهیه می کردند. اما اساسا با این کار بازی خشنی چون Mortal Kombat را با بازی خشن تری همچون Killer Instinct جایگزین می کردند! من امیدوارم که الان در سن کنونی قادر به انجام حرکات فینیشینگ Scorpion باشید! کاری که در کودکی خیلی سخت به نظر می آمد.

اگر هنوز هم فکر می کنید که این دستگاه نوستالژی زیادی برای شما به ارمغان نخواهد آورد، باید بگوییم که طبق گفته ی تولیدکننده ی سری های سنی سگا یعنی آقای Kagasei Shimomura، بازی های Dreamcast سگا (سیستم بازی های ویدیویی قدیمی ساخته شده توسط سگا) می توانند Switch را هم تجربه کنند.، که اگر این اتفاق بیفتد، می توانیم بازی Phantasy Star را به صورت آنلاین انجام دهیم و یا قادر به تجربه ی Jet Set Radio در سیستم نینتندو باشیم.

این دستگاه در امریکای شمالی Genesis نامیده شده، در حالی که در دیگر نقاط دنیا به آن Mega Drive هم می گفتند. در ایران هم این کنسول بازی با نام نوستالژیک سگا یا SEGA یاد می شود. شما هم از این کنسول خاطره دارید ؟

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    محمد حسین

    ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ at ۱۲:۳۹

    بهترینه کودکی

    ۱+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا