تلفن همراه

محصول جدید مایکروسافت لپ تاپ با بدنه و نمایشگر انعطاف پذیر !

محصول جدید مایکروسافت

به تازگی یک حق ثبت اختراع جدید از سوی مایکروسافت به ثبت رسیده است و نشان میدهد که این شرکت در نظر دارد دستگاهی به شکل لپ تاپ که از یک نمایشگر انعطاف انعطاف پذیر و لمسی بهره میبرد را تولید کند.

۰

به تازگی یک حق ثبت اختراع جدید از سوی مایکروسافت به ثبت رسیده است و نشان میدهد که این شرکت در نظر دارد دستگاهی به شکل لپ تاپ که از یک نمایشگر انعطاف انعطاف پذیر و لمسی بهره میبرد را تولید کند. نمایشگر این دستگاه به سه بخش تقسیم میشود. بخش بالایی جهت نمایش محتویات نمایشگر، بخش وسط که در محل خم شدن دستگاه قرار دارد برای نوار وظیفه یا Taskbar و بخش سوم نیز برای یک صفحه کلید مجازی در نظر گرفته شده است. سنسورهای تعبیه شده، تعیین میکنند که محتویات در کدام سمت از نمایشگر و به چه ترتیبی نمایش داده شوند.

بر طبق طرح موجود، دستگاه دارای یک لولا میباشد که شامل میله هایی هشت ضلعی بوده و به آن اجازه میدهد که در امتداد محور Y گسترش بیابد. این طراحی، سبب میشود که دستگاه در هر جهتی خم شود و همچنین نمایشگرها به همدیگر نزدیک شوند یا از یکدیگر فاصله بگیرند.

محصول جدید مایکروسافت

محصول جدید مایکروسافت لپ تاپ با نمایشگر انعطاف پذیر

اگر نگاهی عمیق تر به این طرح بیندازیم، درمی‌یابیم که دستگاه از پوششی شفاف، لایه ای حساس به لمس در زیر، نمایشگر انعطاف پذیر و البته یک لایه نازک که تمام این عناصر را به هم متصل میکند، تشکیل شده است. این لایه نازک میتواند از جنس پلاستیک، شیشه، سرامیک، فیبر، فلز یا ترکیبی از این مواد باشد.

دیدن اینکه مایکروسافت چگونه سخت افزار را در دل این محصول با نمایشگر انعطاف پذیر جای خواهد داد، جالب میباشد. قطعاتی که مایکروسافت باید جایگاهی را برای آن در نظر بگیرد شامل پردازنده، چیپ گرافیکی (اگر با CPU یکپارچه نشده باشد)، حافظه سیستم، حافظه غیرقابل جداسازی، اتصالات وایرلس و… میباشد. علاوه بر این ها، باید نمایشگر، سنسور لمسی و فضای کافی برای جلوگیری از داغ شدن این قطعات در کنار یکدیگر را نیز در نظر گرفت.

با این حال، دیاگرام موجود تنها دو پورتی خارجی را نشان میدهد. یکی در سمت چپ و بالا، و دیگری در سمت چپ لولا قرار گرفته است. این دو ناحیه را میتوان برای دکمه پاور، دکمه صدا، پورت اتصال، جک هدفون، پورت USB و HDMI و… مورد استفاده قرار داد. به احتمال زیاد، محصول نهایی اجزای خارجی بیشتری نسبت به چیزی که در این طرح اولیه میبینیم خواهد داشت.

مایکروسافت معتقد است این طرح رویکردی طبیعی تر نسبت به لپتاپ های استاندارد یا دستگاه های ۲ در ۱ خواهد داشت. به عنوان مثال، هنگامی که در حال تماشای یک درس یا سخنرانی آنلاین در قسمت بالایی نمایشگر هستید، میتوانید به صورت همزمان نکات مدنظر خود را در قسمت پایین یادداشت نمایید. البته این شرکت به مشکلات موجود در مسیر ساخت نمایشگرهای انعطاف پذیر نیز اشاره میکند:

” ممکن است نمایش تصویر در نمایشگرهای انعطاف پذیر، پس از اینکه آنها را برای یکبار یا بیشتر خم کنیم، با مشکلاتی مواجه شده و دیگر تصویر آنها چندان واضح دیده نشود. خم شدن نمایشگر ممکن است به طور موقت یا دائم به پیکسل های خاصی درون نمایشگر آسیب برساند و همچنین رنگ یا شدت تصویر را تغییر دهد. این ها مشکلاتی است که در راه ساخت یک نمایشگر انعطاف پذیر وجود دارد.”

با این حال، همان گونه که در این “پتنت” دیده میشود، ممکن است مایکروسافت با به کارگیری پوشش یا پایه ای محافظ، از رسیدن چنین آسیب هایی به نمایشگر جلوگیری کند.

به نظر میرسد با محصولی مواجه خواهیم بود که قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را داشته و از صفحه نمایشی کاملاً انعطاف پذیر نیز سود میبرد.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا