اخبار تکنولوژی

مایکروسافت voice dictation را به آخرین نسخه Office خواهد آورد!

مایکروسافت تصمیم دارد قابلیت تشخیص گفتار را به نرم افزارهای آفیس اضافه کند. این قابلیت که به نام voice dictation شناخته می شود، توانایی استفاده از صدا را برای نوشتن اسناد، یادداشت ها، ایمیل ها و سخنرانی ها فراهم می کند مایکروسافت تست این قابلیت را از دو روز گذشته با تسترهای اینسایدر آفیس در کامپیوترهای شخصی ویندوز آغاز کرده است.

قابلیت voice dictation در نرم افزارهای آفیس
قابلیت voice dictation در نرم افزارهای آفیس

دیروز مایکروسافت در اکانت اینسایدر آفیس توییتر خود اعلام کرد:

“اینسایدرهای آفیس برای کنار گذاشتن صفحه کلید و استفاده از صدای خود برای نوشتن اسناد، نوشتن ایمیل، و… آماده هستند! Voice dictation در حال حاضر در دسترس فست اینسایدرها می باشد”

مقامات مایکروسافت در ماه ژانویه از فناوری جدید Office dictation نام برده بودند و همان زمان اعلام کرده بودند که این فناوری در فوریه ۲۰۱۸ در دسترس خواهد بود.

برای آزمایش ضبط صدا، کاربران باید آخرین نسخه آفیس ۲۰۱۶ را اجرا کنند و مشترک Office 365 باشد. ویژگی voice dictation که از تکنولوژی تشخیص گفتار برای تبدیل صدا به متن استفاده می کند، برای Word 2016، PowerPoint 2016، Outlook 2016 و OneNote 2016 و در حال حاضر فقط در ایالات متحده آمریکا در دسترس است. البته برای آزمایش این قابلیت، کاربران باید از اینسایدرهای آفیس ویندوز باشند.

به گفته مایکروسافت، Office Dictate یکی از خدمات “Office Intelligent Services” است که ویژگی کلود را به برنامه های آفیس می آورد. دیگر سرویس های Office Intelligent عبارتند از: طراح و ویرایشگر پاورپوینت؛ کادر جستجوی هوشمند، اکسل Insights و Office Tell Me.

البته بهتر است بدانید Dictate در ابتدا برای ورد، آت لوک و پاورپوینت به عنوان یک افزونه بوده است و از همان تکنولوژی تشخیص گفتار در کورتانا برای تبدیل گفتار به متن و ترجمه با زمان واقعی استفاده کرد.

عضو اصلی پروژه Garage Dictate اظهار داشت که استفاده از فناوری Office Dictate در برنامه های آفیس تایید شده است و بدون نیاز به نصب چیز دیگری با نرم افزارهای مایکروسافت آفیس کار می کند.

 

آرزو نبی‌زاده

آرزو نبی زاده هستم. 10 سال است که در زمینه IT فعالیت دارم و به پیگیری اخبار تکنولوژی علاقه مند هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا