اخبار تکنولوژی

از همین امروز تب ها به فایل اکسپلورر ویندوز ۱۰ می آیند!

سال گذشته مایکروسافت تب های جدید خود را به هر اپلیکیشن ویندوز ۱۰ اضافه کرد. مایکروسافت هم اکنون به تسترهای ویندوز ۱۰ اجازه دسترسی به تب ها در بیلد ۱۷۶۱۸ ویندوز ۱۰ را می دهد. که مهمترین آن، اضافه شدن تب ها در فایل اکسپلورر است که از مدتها پیش توسط کاربران درخواست شده بود (با بیش از ۲۰۰۰۰ رای ). همانطور که می دانیم مایکروسافت در ویندوزهای قبلی خود در برابر این خواسته مقاومت کرده بود.

تب بندی فایل اکسپلورر ویندوز 10
تب بندی فایل اکسپلورر ویندوز ۱۰

در کنار فایل اکسپلورر، سایر برنامه های ساخته شده ویندوز سنتی مانند Notepad، Command Prompt و PowerShell نیز پشتیبانی تب ها را دریافت می کنند. مایکروسافت همچنین تب ها را در برنامه های Mail، Calendar، OneNote و MSN News فعال می کند، با این امکان که فایل اکسپلورر در کنار یک نسخه تب بندی شده OneNote یا Mail اجرا شود. به تصاویر زیر نگاهی بیندازید.

تب بندی Command Prompt ویندوز 10
تب بندی Command Prompt ویندوز ۱۰
تب بندی Notepad ویندوز 10
تب بندی Notepad ویندوز ۱۰
تب بندی PowerShell در ویندوز 10
تب بندی PowerShell در ویندوز ۱۰

مایکروسافت امروز این ویژگی را با اینسایدرهای ویندوز خود آزمایش می کند و این شرکت هنوز متعهد نشده است که بتوانیم آن را به طور گسترده در ویندوز ۱۰ مشاهده کنیم. به نظر می رسد برخی از ویژگی های Sets، که مایکروسافت آن را تب می خواند، در آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ در دسترس قرار گیرد. در حال حاضر این اولین ویژگی مهم  Redstone 5 با کدنویسی است که تاکنون دیده شده است. انتظار می رود مایکروسافت در ماه های آتی ویژگی های جدیدی را در Redstone 5 در اختیار کاربران قرار دهد.

آرزو نبی‌زاده

آرزو نبی زاده هستم. 10 سال است که در زمینه IT فعالیت دارم و به پیگیری اخبار تکنولوژی علاقه مند هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا