اخبار تکنولوژی

مایکروسافت Windows 10 Lean برای دستگاه هایی با فضای ذخیره سازی کمتر!

نسخه Windows 10 Lean

ورژن بعدی ویندوز ۱۰ مایکروسافت که در حال حاضر به نام Redstone 5 نامگذاری شده، شامل نسخه جدید Lean برای دستگاههایی با فضای ذخیره سازی کمتر است. گفته می شود نسخه جدید برای بارگذاری روی لپ تاپ های ارزان قیمت و تبلت ها به OEM ها ارائه می شود.

۰

ورژن بعدی ویندوز ۱۰ مایکروسافت که در حال حاضر به نام Redstone 5 نامگذاری شده، شامل نسخه جدید Windows 10 Lean برای دستگاه‌هایی با فضای ذخیره سازی کمتر است. گفته می شود نسخه جدید برای بارگذاری روی لپ تاپ های ارزان قیمت و تبلت ها به OEM ها ارائه می شود. طبق گزارش ویندوز سنترال، این نسخه برای دستگاه هایی با ۱۶ گیگابایت فضای ذخیره سازی در دسترس خواهد بود و در درجه اول به منظور اطمینان از این که این دستگاه ها هنوز به روز رسانی ویندوز را دریافت می کنند، طراحی شده است. در ادامه همراه نت نوشت باشید.

یکی از کاربران توییتر با کشف منابع نسخه Windows 10 Lean در آخرین نسخه آزمایشی منتشر شده ویندوز ۱۰ (۱۷۶۵۰) گفته است در حال حاضر نصب این نسخه، حدود ۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی را کاهش می دهد. مایکروسافت نیازهای فضای ذخیره سازی را با حذف کامپوننت هایی مانند اینترنت اکسپلورر و سایر اپلیکیشن های قدیمی دسکتاپ کاهش داده است. در واقع مایکروسافت تا جایی که امکان داشته کامپوننت هایی را که برای این دستگاه های رده پایین ضروری نیست حذف کرده است. حتی regedit نیز حذف شده است.

طبق گفته یکی از کاربران نسخه Lean، 2 به 2 گیگابایت فضای کمتر نیاز دارد

طبق گفته یکی از کاربران توییتر، نسخه Lean به ۲ گیگابایت فضای کمتر نیاز دارد.

مصرف کنندگان به طور معمول روی اپلیکیشن ها، مدیا ها و فایل هایی را لود می کنند که فضای لازم برای ارتقا به آپدیت های سیستم عامل را می گیرند در نتیجه همیشه مقداری از ۱۶ گیگابایت فضای موجود دستگاه های ذخیره سازی برای به روز رسانی به آخرین آپدیت های ویندوز ۱۰ در تقلا هستند.

ما منتظریم خبرهای بیشتری در مورد نسخه Lean ویندوز ۱۰ و برنامه های مایکروسافت برای آینده ویندوز ۱۰، در کنفرانسBuild developer در اوایل ماه می بشنویم.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا