اخبار تکنولوژی

مایکروسافت فایل منیجر ویندوز ۳٫۰ را جهت استفاده در ویندوز ۱۰ اپن سورس کرده است!

مایکروسافت File Manager ویندوز را جهت استفاده در ویندوز ۱۰ اپن سورس کرده است

۰

مایکروسافت از حدود ۲۸ سال پیش کد منبع را برای فایل منیجر اصلی ویندوز خود منتشر کرده است. در ابتدا فایل منیجر برای ویندوز ۳٫۰ منتشر شد و جایگزینی برای مدیریت فایل ها از طریق MS-DOS بود که کاربران ویندوز را قادر به کپی، انتقال، حذف و جستجوی فایل ها می نمود. اما این روند همچنان ادامه دارد و شما هنوز هم می توانید کد منبعی را که مایکروسافت امروز منتشر کرده است را کامپایل کرده و در تمام نسخه های ویندوز، از جمله ویندوز ۱۰ استفاده کنید.

کد منبع درسایت GitHub در دسترس است و توسط ویتنبرگ کارمند باتجربه مایکروسافت تحت مجوز MIT نگهداری می شده است. این کد توسط وی از ویندوز NT 4 سال ۲۰۰۷ کپی شده است و هم اکنون به صورت اپن سورس در دسترس می باشد. البته دو نسخه از کد منبع به نام های “original_plus” و “master current” وجود دارد. Original_plus همان فایل منیجر قدیمی می باشد که از سال ۲۰۰۷ وجود داشته است، اما با اصلاحات کوچکی، بنابراین با ویژوال استودیو کامپایل و در ویندوز فعلی اجرا می شود. master current با تنظیمات سفارشی ویتنبرگ بهبود یافته است.
فایل منیجر از ۲۰ سال پیش همراه ویندوز بوده است و اگر می خواهید نوستالژی ویندوز ۹۵ در Xbox One به یاد آورید پس برنامه را از GitHub دانلود کنید و به سال های قبل بازگردید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا