دانستنی‌های سلامتی

متولد چه ماهی هستید؟ روش خاص متولدین هر ماه برای رسیدن به آرامش را بشناسید!

حفظ سلامت ذهن و بدن با توجه به ماه تولد

متولد چه ماهی هستید؟ روش خاص متولدین هر ماه برای رسیدن به آرامش را بشناسید! توجه به نماد ماه تولدتان بهترین کار برای آغاز کشف بهترین راه حل است. در این جا ما به دنبال بهترین فرآیند درمان در هر نماد هستیم.

۴+

صرف­ نظر از این­ که چه کسی هستیم، همه ما صدماتی فیزیکی و روانی را در طول زندگی خود تجربه کرده­ ایم. طبیعت جراحت و چگونگی درمان خوب آن چیزی است که آن­ ها را از یکدیگر متمایز می­ کند. توجه به نماد ماه تولد تان بهترین کار برای آغاز کشف بهترین راه حل است. در این جا ما به دنبال بهترین فرآیند درمان در هر نماد هستیم. هر کدام از این استراتژی ها در خصوص بیماری ­هایی که به آن­ مرتبط­­­­ می ­باشند و شگفتی می­ آفرینند. اما نباید بدون مشورت با پزشک جهت جایگزینی با نسخه­ های دارویی و درمانی مورد استفاده قرار گیرند.

۱– بره (حمل)

فروردینی ها

جراحات فیزیکی و روانی تمایل دارند تا به صورت سردردها، کاهش اعتماد به نفس و انواع مشکلات پوستی ظهور پیدا کنند.
برای حل این مشکل، متولدین حمل باید تلاش کنند تا ضمیر خود را به توازن برسانند. اگر به زندگی خود نگاه کنید، خواهید فهمید که یا خود را پنهان کرده­ و یا بسیار بیش­تر از آن که برای آن آماده باشید، خود را نشان داده اید.
برگشتن به شرایطی که احساس کنید در توازن قرار گرفته ­اید، شما را به مسیر بهبودی بازمی­ گرداند.

 

۲– گاو

اردیبهشتی ها

عدم توازن در متولدین ماه گاو معمولاً به صورت رکود و ترس از تغییر بروز می ­کند. به علاوه، این افراد ممکن است ناراحتی گردن، قسمت بالایی کمر و گلو را تجربه کرده باشند.
برای مبارزه با این مشکلات، متولدین این ماه ها باید تلاش کنند تا بنشینند و حرکات بعدی را هوشیارانه طرح­ ریزی کنند. کنترل و سنجش تغییرات -هرچند کوچک- می­ تواند حتی سبب جهشی در فرآیند بهبودی در زندگی فرد باشد.
هم­چنین برای ناراحتی گردن، قسمت بالایی کمر و گلو، باید سعی کنند آواز بخوانند تا این مناطق بدن مستحکم ­تر شوند.

 

۳– دوقلو (جوزا)

خردادی ها

جوزاها غالباً خود را گرفتار در افکار پریشان و ترس از ابراز خودشان می­ بینند. راه ساده برای مبارزه با این مسائل، یادداشت برداری و به ظهور رساندن این افکار پریشان در چیزهایی قابل لمس است که شخص بتواند در مواجهه با آن ­ها واکنش نشان دهد.

 

۴– خرچنگ (سرطان)

تیر ماهی ها

مشکلاتی که معمولاً خرچنگ ­ها را آزار می­ دهد، شامل احساسات غیرقابل کنترل، وسواس و یک تمایل قاطع به تنهایی می ­باشد. این مسئله می ­تواند باعث علاقه به مصرف غذاهای بی­ کیفیت شود، که به مرور زمان سبب به وجود آمدن احساس کسالت خواهد شد.
برای حل این مشکل، خرچنگ ­ها باید خود را به انجام تمرین ­های هوازی که سبب آرامش اعصاب می ­شوند، عادت دهند. اوقات تنهایی به خودی خود بد نیست اما برای یک خرچنگ عملاً می ­تواند سبب افزایش وسواس شود. سعی کنید در یک پناهگاه حیوانات بومی داوطلب شوید تا خود را مجبور به بیرون رفتن و بودن در کنار دیگر موجودات کنید.

حمایت از حیوانات، راه غلبه بر مشکلات خرچنگ ها

حمایت از حیوانات، راه غلبه بر مشکلات خرچنگ ها

 

۵– شیر (اسد)

مردادی ها

وقتی شیرها خود را نامتوازن می­ بینند، شروع به تجربه ابراز احساسات و کاهش اعتماد به نفس می ­کنند. این­ مشکلات می ­تواند با عوارض جانبی قلبی همراه باشد.
وقتی شما خود را در چنین گودالی می­ یابید، هرگونه ابراز به صورتی هنری به شدت برای شما به عنوان یک شیر سودمند خواهد بود. به علاوه، در نظر داشته باشید در میان گذاشتن احساساتتان با کسانی که به شما بیش­تر اهمیت می­ دهند و تمرکز بر حرکات یوگا کمک می­ کند تا جای قلب شما باز شود.

 

۶– خوشه گندم (سنبله)

شهریوری ها

مشکلات رایج جسمی و روحی که سنبله ­ها تجربه می ­کنند، شامل مسائل گوارشی، اختلالات تغذیه ­ای، بیش از حد فکر کردن و وسواس فکری می باشد.
برای غلبه بر آن، سنبله­ ها باید توجه کنند که بیاموزند کمی خود را رها سازند. احساس نکنید که شما باید همیشه تحت کنترل باشید. درعوض، تمرکز کنید تا بفهمید ریشه وسواس فکری شما کجاست.
هر زمان به ریشه آن دست پیدا کردید، مثلا از طریق یوگا در مسیر معالجه قرار بگیرید. در ادامه متوجه خواهید شد که اختلالات تغذیه­ ای شما نیز فروکش کرده است.

 

۷– ترازو (میزان)

مهر ماهی ها

ترازوها عمدتاً مشکلاتی بسیار انزواطلبانه یا بسیار وابسته کننده تجربه می ­کنند. این مسائل می­ تواند در مشکلات سرتاسری صفراوی و درد در ناحیه پایینی کمر بروز پیدا کند.
یکی از بهترین راه­کارها برای مبارزه با این مشکلات، توجه بر هنر مدارا کردن و سازش است. به این فکر کنید که دیگران چه حسی دارند و چه چیزهایی نیاز دارند. این کار می­ تواند صرف­ نظر از این­ که آیا مشکلات شما انزواطلبانه است یا وابسته کننده، به شما کمک کند.

 

۸– عقرب

آبانی ها

عقرب ­ها معمولاً کاهش میل جنسی را تجربه می­ کنند و تمایل زیادی دارند تا در ازدیاد تغییرات غرق شوند.
مدیتیشن کلید غلبه بر این مشکلات است، هم­چنان که زمان و مکان­ های آرام مانند گذران وقت نزدیک آب، شما را در آرامش فرو می برد.

مدیتیشن، کلید غلبه بر مشکلات عقرب ها

مدیتیشن، کلید غلبه بر مشکلات عقرب ها

 

۹– کمان (قوس)

آذر ماهی ها

مشکلات کمان­ ها این است که غالباً خودشان را با تمایل به افراط، همراه با اختلالات کبدی و بی­ قراری بروز می ­دهند.
نکته مهم در غلبه بر این­ مسائل تجربه چیزهای جدید است. این امر می ­تواند به معنی سفر به مکان­ های جدید یا یادگیری کارهای تازه­ باشد. هرچیزی که شما انتخاب کنید، با به هم زدن سکون روزمره، کلید کاهش تمایل شما به افراط می باشد و میزان انرژی که برای بی­قراری تان می گذارید، مصرف خواهد کرد.

 

۱۰– بزغاله (جدی)

دی ماهی ها

وقتی توازن در متولدین این ماه از بین می ­رود، تمایل به پرکاری افراطی خواهند داشت. به علاوه، با مشکلات زانو و دندان مواجه خواهند شد.
این افراد برای غلبه بر آن، باید توجه داشته باشند که هر از چند گاهی به خود استراحت دهند. اثبات شده­ است تمرین­ هایی از جمله خواندن مجلات و مدیتیشن، ممکن است بسیار ارزشمند باشند.

 

۱۱– ظرف آب (دلو)

بهمنی ها

خشم، حملات ناشی از ترس و وحشت و احساس از دست دادن درک واقعیت ­ها، همه­ مسائلی هستند که در طول دوران عدم توازن، متولیدن این ماه را آزار می ­دهد.
این افراد برای مبارزه با این مشکلات، باید بر خلاقانه ­تر بودن و ایده ­پردازی در زندگی شان تمرکز کنند. این کار می ­تواند حس آرامشی به وجود بیاورد که از لمس تأملات آشکار درونی یک شخص در دنیای حقیقی نشأت می ­گیرد.

 

۱۲– ماهی (حوت)

اسفندی ها

چگونگی احساسات یک ماهی در دوران نامتوازنی آن، همه جا آشکار است. این مشکل می ­تواند سبب اضطراب مفرط یا حتی رفتارهای خودخواهانه شود.
نشستن روی زمین، راه غلبه بر این مشکلات است، هم­چنان که دیگر اشکال مدیتیشن نیز شما را به زمان حال بازخواهدگرداند.

 

 

نویسنده: محمد اکبری

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا