اخبار تکنولوژی

بیش از ۴۰ شرکت بر روی نسل جدید سرویس پیام رسان متنی جایگزین sms کار می کنند!

به تازگی گوگل با انتشار پستی در وبلاگ خود، اعلام کرده است که بیش از چهل شرکت سازنده تلفن همراه و ارائه دهنده خدمات شبکه برای عرضه سرویس پیام رسان RCS، نسخه جدید سرویس پیام رسان متنی با یکدیگر همکاری می کنند. تا پایان با نت نوشت همراه باشید.

RCS مخفف Rich Communication Services به معنی خدمات ارتباطاتی غنی می باشد و جایگزین سرویس پیام رسان متنی SMS خواهد بود. این سرویس ویژگی هایی را ارائه می دهد که سرویس SMS فاقد توانایی عرضه آن می باشد. این خدمات شامل امکان اعلام وصول پیام ها، چت گروهی و پشتیبانی از ارسال تصاویر با کیفیت بالا می باشد. اساسا، RCS قصد دارد سرویس پیام کوتاه را به سیستم های گفتگوی تعاملی موفقی مانند سرویس های پیام رسان WhatsApp، Facebook Messenger و WeChat ارتقا دهد.

بیش از 40 شرکت بر روی نسل جدید سرویس پیام رسان متنی جایگزین sms کار می کنند!

سرویس پیام کوتاه کنونی اوایل دهه نود میلادی عرضه شده است و مدت هاست که به همین صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این سرویس قدیمی از آن زمان تا به امروز، بدون به روز رسانی عمده، کاربران را با محدودیت هایی از قبیل محدودیت ۱۶۰ کاراکتری در ارسال پیام، سرویس MMS از رده خارج و موارد مشابه مواجه کرده است. سرویس پیام رسانی RCS این محدودیت ها را تغییر خواهد داد.

بیش از 40 شرکت بر روی نسل جدید سرویس پیام رسان متنی جایگزین sms کار می کنند!

گوگل مدتهاست که روی این سرویس کار می کند. برنامه پیام رسان پیشفرض اندروید سال گذشته پشتیبانی از RCS را آغاز نمود و سرویس Jibe گوگل در همان زمان راه اندازی شد که هدف از آن ارائه خدمات RCS به کسب و کارها بود.

بیش از 40 شرکت بر روی نسل جدید سرویس پیام رسان متنی جایگزین sms کار می کنند!
سرویس Jibe گوگل

سال گذشته بود که این سرویس اعلام کرد در حال کار با ۲۷ شرکت ارائه دهنده پوشش شبکه و تولید کننده گوشی هوشمند، برای عرضه نسل بعدی پیام رسان متنی می باشد. گوگل چند روز پیش با انتشار پستی اعلام کرده است که تعداد شرکت هایی که در این زمینه با این کمپانی کار می کنند به ۴۳ شرکت افزایش یافته است، که نشان دهنده موفقیت گوگل در این زمینه می باشد.

بیش از 40 شرکت بر روی نسل جدید سرویس پیام رسان متنی جایگزین sms کار می کنند!
شرکای جهانی سرویس RCS

در حال حاضر گوگل قصد دارد RCS را برای کاربری تجاری عرضه کند. به گفته این شرکت، کسب و کارها می توانند با کمک قابلیت های سرویس RCS محصولات شان را به دست مشتریان خود برسانند. این سرویس از انجام پروسه سفارش و خرید در این بستر نیز پشتیبانی می کند.

کنگره جهانی موبایل (MWC 2018) چند روز دیگر آغاز می شود، بنابراین روشن است که چرا گوگل اطلاع رسانی در این باره را اکنون انجام داده است. گوگل در وبلاگ خود گفته است که اعضای جامعه RCS، نسخه تجاری این سرویس را در نمایشگاه MWC به نمایش خواهند گذاشت و همچنین گوگل در کنفرانس سالانه خود Google I/O از آن رونمایی خواهد کرد. بی شک، تلاش های Google برای تقویت این سرویس و ارتقای آن در آینده ادامه خواهد یافت.

منبع: digitaltrends

ارسلان غلامی

ارسلان غلامی هستم. فوق لیسانسم رو رشته فوتونیک دانشگاه شهید بهشتی خوندم و علاقه مند به اخبار تکنولوژی و تازه های علم هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا